بازنشر, , گوگل پلاس, پینترست,

پرینت

نگاهی به قابلیت های جدید برنامه صفحه گسترده Excel 2013

در این مطلب کوشیده ایم مهمترین خصوصیات برنامه صفحه گسترده اکسل ۲۰۱۳ را به صورت اجمالی بررسی کنیم.

Excel 2013اکسل یکی از برنامه های مهم و پر کاربرد بسته نرم افزاری مایکروسافت آفیس است. این برنامه صفحه گسترده که کاربردهای گوناگونی در حوزه های مختلف از حسابداری گرفته تا انبار داری و مدیریت امور دفتری و اداری، طیف وسیعی از کاربران رایانه را به خود مشغول می کند. در این مقاله به طور اجمالی به برخی از خصوصیات تازه ی نسخه ۲۰۱۳ این برنامه پرداخته ایم، امید که مقبول نظرتان افتد!

با اکسل ۲۰۱۳ فادر خواهید بود تا داده های خود را به طرز خلاقانه تری کاوش کرده، آن ها را تحلیل و بررسی نموده و به طریقه ی بهتری به نمایش درآورید. از این پس می‌توانید با یک کلیک زیباترین نمایش های اکسلی خود را فراهم آورید و به نمایش بگذارید. از این گذشته، نحوه ی اشتراک گذاری فایل های نهایی ساده تر از پیش شده است.

کاوش: بیایید آنچه که در دل اعداد و ارقام و مجموعاً در قالب داده های موجود پنهان شده را دریابیم. قادرید تا به کمک امکان Flash Fill سریع و ساده اطلاعات مورد نیاز خود را جمع آوری نموده و با جداول پایه ای تحلیل های خود را از این داده ها به طرز احسن به نمایش در آورید.

جداول مبنایی پیشنهادی: برنامه اکسل قادر است تا داده های شما را جمع بندی های اصولی نموده و جداول مبنایی گوناگونی را به نمایش بگذارد، بدین ترتیب می توانید گزینه ای که بهترین نتایج ممکنه را در پی دارد را انتخاب و فعال نمایید.

قابلیت فلش فیل (Flash Fill): راه ساده و بهتری برای تغییر و اصلاح داده های شما وجود دارد. اکسل قادر به شناسایی و یادگیری الگوهای رفتاری کاربر بوده و این متدها را برای انجام تغییرات خودکار به کار می‌گیرد. اکسل ۲۰۱۳ می تواند این کار را بدون هیچ فرمول یا ماکروئی انجام می‌دهد.

تصویرسازی: به کمک ابزارهای تازه اکسل ۲۰۱۳ می‌توانید به سادگی هر چه تمامتر داده های موجود در فایل های صفحه گسترده خود را تصویر سازی کرده و با چند کلیک موس آن ها را قابل فهم تر از گذشته نمایید.

Excel 2013نمودارهای ضبط شده: اجازه دهید اکسل نموداری که برای تصویر سازی اطلاعات و داده های شما مناسب‌تر است را توصیه نماید. آنگاه می‌توانید به سرعت تنظیمات مربوط به جداول و نمودارهای خود را ملاحظه کرده و موردی که بهترین کارائی دارد را انتخاب نمایید.

تحلیل سریع: می‌توانید به کمک این برنامه انواع و اقسام روش های تحلیل داده ها را به سهولت چند کلیک به کار گیرید.

کنترل قالب بندی جداول: با اکسل ۲۰۱۳ جداول خود را به سادگی تنظیم نمایید و با تغییر عناوین، قالب و صفحه بندی و سایر اجزا آن را همان طوری کنید که می‌خواهید – بدین ترتیب قادر خواهید بود ظاهری جدید و جذاب برای صفحات گسترده خود بسازید.

Excel 2013اشتراک گذاری: همکاری با دیگر کاربران یا اشتراک گذاری فایل صفحه گسترده ای که کار کرده اید بسیار ساده شده است. کافی است لینک فایل خود را برای همکاران‌تان بفرستید یا اینکه آن را در شبکه های اجتماعی همچون گوگل پلاس یا فیس بوک به سادگی با سایرین به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری تسهیل شده: اکسل ۲۰۱۳ می تواند دفاتر کاری تان را در کوتاه مدتی به صورت پیشفرض در حساب اسکای درایو (SkyDrive) یا شیرپوینت (SharePoint) ذخیره نماید. بدین ترتیب می‌توانید لینکی واحد را برای همه کاربرانی که مایل هستید بفرستید و دسترسی برای ویرایش را به آنها بدهید. بدین ترتیب مطمئن خواهید بود که تمامی کاربران از آخرین روایت موجود استفاده می‌کنند.

ارسال به شبکه های اجتماعی: با انتخاب بخش های دلخواه از فایل های صفحه گسترده خود قادرید تا آنها را در شبکه های اجتماعی با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

ارائه برخط: شما با برنامه جدید اکسل ۲۰۱۳ می توانید صفحه کاری خود را به صورت آن‌لاین به دیگر دوستان و همکاران ارائه نمایید. در این صورت به هر کسی که اجازه مربوطه داده شود قادر به تغییر محتوای فایل ها و ویرایش آن ها خواهد بود.

با آفیس ۳۶۵ یا آفیس ۲۰۱۳ بیشتر آشنا شوید!

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.