بازنشر, , گوگل پلاس, پینترست,

پرینت

کاربران فعال اینترنت تلویزیون نگاه نمی‌کنند!

محرم محرم زادهنتایج نظرسنجی که در یکی از شبکه های اجتماعی در مورد تماشای تلویزیون توسط کاربران فعال وب* داشتیم نشان داد که بیش از ۸۰ درصد از نظردهندگان تمایلی به تماشای تلویزیون ندارند، که این نسبت برای شبکه های استانی بیش از ۹۰ درصد بود.

پرمخاطب‌ترین شبکه استانی از نظر تعداد علاقه مندی های شرکت کنندگان در این نظرسنجی، شبکه تهران و شبکه شما بود. پرمخاطب‌ترین برنامه شبکه های استانی مربوط به بخش های خبری بود. بیشترین تعداد برنامه های محبوب نیز مربوط به برنامه های شبکه آموزش بود.

برخی از نظردهندگان همگام با نظرسنجی علاقه خود را به تماشای برنامه های رادیو هفت شبکه آموزش، برنامه ۹۰ شبکه۳، بیزیم کند شبکه سهند، شویل دنا شبکه دنا، مشاعره شبکه آموزش، زلال احکام شبکه۳، ویتامین ث شبکه سه، مستندهای شبکه۴، معرفت شبکه۴، برخط شبکه آموزش، چکامه شبکه آموزش، زنده باد زندگی شبکه۲، شکرستان شبکه پویا، به خانه برمی‌گردیم شبکه تهران، مسابقات تلفنی و مسابقات زنده فوتبال اعلام کردند. پرطرفدارترین بخش خبری از دید پاسخ دهندگان به سوال نظرسنجی اخبار ۲۰:۳۰ شبکه۲ بود.

در این میان برخی نیز تنفر خود را نسبت برخی از برنامه های شبکه های استانی اعلام کردند که به نظر آنها غالبا بدون محتوا و تنها برای پرکردن وقت شبکه های استانی پخش می‌شوند.

این نظرسنجی طی مدت ۴ ساعت انجام شد که ۲۷۸ نفر به آن پاسخ دادند که نهایتا ۱۹۴ پاسخ جمع‌بندی و بررسی شد. با تاملی در پاسخ‌ها به این نتیجه رسیدیم که دلایل بی‌علاقه بودن کاربران فعال وب به تلویزیون می‌تواند مربوط به نبود برنامه های مناسب برای این گروه در شبکه های تلویزیونی که عمدتا جوان هستند. همچنین نداشتن علاقه ذاتی به تماشای تلویزیون و یا زده شدن از برنامه های تلویزیونی و نیز اختصاص بیش از حد وقت فراغت خود به شبکه های اجتماعی و فعالیت های وب و یا حتی داشتن پارانویدهایی نسبت به تلویزیون و یا پز روشنفکری برای تماشا نکردن تلویزیون!

شما به کدام برنامه های تلویزیونی علاقه دارید؟ اگر تلویزیون نگاه نمی‌کنید دلیلش چیست؟ چه پیشنهادی برای شبکه های تلویزیونی برای افزایش مخاطب دارید؟

*با توجه به مدت زمان کم نظرسنجی و نوع شبکه اجتماعی،به خود این اجازه را دادیم تا نظردهندگان را جزئی از کاربران فعال وب فارسی معرفی کنیم.

نوشته شده توسط حسین قبیله

کارشناس نرم‌افزار رایانه از دانشگاه پیام‌نور، دوستار فناوری‌های پیشرفته، عاشق طبیعت و ...

178 posts

3 Comments

پاسخی بنویسید
  1. با توجه به بی محتوا بودن برنامه های تلویزیونی و تکراری بودن اکثر فیلمها،سانسور بیش از اندازه ی اخبار و رویدادها، دروغ و اغراق آمیز بودن برنامهای پخش شده، بنده ترجیح می دهم فیلمها و اخبار مورد علاقه خود را آنلاین و از طریق اینترنت و وب گردی فراهم نمایم.
    با تشکر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.