بازنشر, , گوگل پلاس, پینترست,

پرینت

درختانی که بهتر است در حیاط خانه خود نکارید

افرای خاکستریافرای نقره ای یا خاکستری

درختی است که به سرعت رشد کرده و بزرگ و بزرگ‌تر میشود. افرای نقره ای درختی مناسب برای ایجاد سایه است، اما جنس شاخه ها و تنه آن شکننده و ضعیف است چوب شکننده و ضعیف است، که ممکن است در طول طوفان‌های شدید بشکند. ریشه ‌های سطحی و گسترده این درخت نیز می‌تواند موجب آسیب‌رساندن به لوله های فاضلاب و ترک‌خوردگی سطح شود.

زبان‌گنجشک یا ون

درخت جنگلی بسیار خوبی است. اما به دلیل داشتن آفت سوسکی کاشتن آن را در خانه یا مراکز گردشگری توصیه نمی‌کنیم.

صنوبر لرزان

یکی از درختان زیبای جنگلی است. ولی توصیه ما به شما این است که در خانه یا باغات خود از این درخت نکارید. این درخت با استفاده از ریشه های قدرتمند خود مانع از رشد دیگر درختان می‌شود. اگر بخواهید این درخت را از جایی که آن را کاشته اید قطع کنید،همه ریشه های آن را نخواهید توانست از خاک جدا کنید!

صنوبر ترکیبی

صنوبر ترکیبی با گرده افشانی متقاطع دو یا بیشتر از دو گونه صنوبر ایجاد می‌شود. نتیجه درختی میشود که به سرعت در حال رشد است. چنین درختی برای حیاط زیاد خوب به نظرنمی‌آید. همینطور صنوبر ترکیبی مستعد ابتلا به بیماری است و نمی‌تواند بیش از ۱۵ سال دوام بیاورد.

بید

شاخه های بلند و باریک درازی دارد که به هم چسبیده و مانند گیسوان دختری به پایین ریخه می‌شوند. درخت زیبایی است، اما برای کاشت در حیاط خانه توصیه نمی‌کنم. ریشه های این درخت تشنه آب هستند و برای خطوط فاضلاب و لوله های آبیاری می‌توانند آسیب برسانند. شاخه های ضعیفی دارد و زود می‌شکنند، و درخت نسبتا عمر کوتاهی (۳۰ سال) دارد.

اوکالیپتوس

درخت بومی استرالیا است که با سرعت بسیار زیادی رشد می‌کند. امکان شکستن و افتادن شاخه‌های بزرگ و سنگین آن زیاد است. پس بهتر است از کاشتن آن در خانه صرف نظر کنید.

گلابی برادفورد

این درخت بومی چین به شدت مستعد شکستن و ترک خوردگی در دوران بلوغ است. همینطور بوی بد گل‌های آن دلیل خوبی برای آن است که از کاشتن آن در حیاط خانه تان صرف نظر کنید.

صدر کوهی

این درخت بومی آمریکای شمالی است. در ماه های سرد سال حجم انبوهی از گرده را منتشر می‌کند و باعث واکنش‌های آلرژیک شدید در بسیاری از افراد می‌شود. حتی اگر شما حساسیت ندارد، کاشت این درخت در حیاط تان، ممکن است همسایگان شما را اذیت کند.

شاه توت

میوه هایش حیاط شما را کثیف می‌کند و سایه اش آنقدر است که زیرش چمن رشد نمی‌کند. البته میوه هایش خوشمزه هستند و برگ‌هایش برای پرورش کرم ابریشم بهترین هستند، ولی شما مجبور نیستید حیاط خانه تان را با یک درخت توت پر کنید.

گردو

چوب درخت گردو یکی از باارزش‌ترین چوب‌ها است. همینطور گردوهایش را می‌توانید در پاییز بخورید، اما این درخت سمومی را ترشح می‌کند که باعث از بین بردن گیاهان نزدیک می‌کند و برای گلها و سبزی‌ها مضر است.

سرو تبری

این درختان همیشه سبز به سرعت در حال رشد هستند. با این حال، آنها نیاز به نگهداری همیشگی و هرس دارند. در برابر طوفان‌های سهمگین نیز امکان ریشه کن شدن دارند. همچنین توده شاخه های خشک شده آن خطر آتش سوزی را بوجود می‌آورند.

26 Comments

پاسخی بنویسید
 1. سلام ممنون ازمطالب خوبتون،فقط یه سوال داشتم زمین حدود۱۵۰۰ متری دارم می خوام انواع درختان میوه رابرای استفاده شخصی بکارم اطلاعاا می خوام متشکر

 2. سلام.
  در منطقه کوهستانی البرز شمالی با ارتفاع ۲۰۰۰متر باغچه ا ی شیب دار که هر ساله فرسایش دارد.میخواهم با درختکاری مانع فرسایش شوم.چه درختی پیشنهاد میشود که هم مانع فرسایش خاک شود و هم ارتفاع آن زیاد نباشد تا مانع منظره خانه شود.

 3. سلام من درخت شا توت گردو گلابی خر مالو انواع درخت انگور در ۵ نوع سیب قرمز سیب سفید به قطره طلا انار البالو گیلاس توت الوچه زرد الو کاج هلو در حیات منزلم کاشتم و انواع گل یاس و نوع گلی گه فقط سر سبزی داره میچبه دیوار هم کاشتم که میچسبه به دیوار و جا گیر نیست و بواسطه لوله کشی ابیاری قطره ایم هست از بهار میوه داریم تا زمستان و میوه ارگانیک اما مشکل اینجا ست فیش اب که واسه مون تو یک فصل میاد .واسه خرید یک سال میوه واسه خونه مون کافیه منظورم اینه که کاشت درخت در حیاط هم صرفه اقتصادی نداره مگر اینه فضای سر سبزی حیاط هم مد نظرت باشه مساحت محیاط منزلمون حدود ۲۰۰ متر میشه البته از بعضی درختا ۲ یا ۳ تا کاشتم کمبود فضا را با کشیدن بعضی درختها به بالا یا داربست بصورت طبقاتی جبران کردم مثل موفق باشید

 4. برا کاشت درخت یا درختان در باغ باغچه و حیاط خونه اب میزان جا نوع خاک و اولویت درختان محلی مهمه مثلا برا کاشت درخت گردو باید حد اقل از هر طرف ۶ متر با درختان دیگه یا مثلا دیوار …. فاصله باشه چون عمر این درخت زیاده و جای زیادی میگیره ولی مثلا هلو اینطور نیست البته وقتی درخت چند ساله ای مثل گردو یا خرمالو یا گیلاس یا تو حیاط میکارید باید حواستون باشه که از اون زمین تا چندین سال نمیتونید استفاده کنید اگر بعد ۱۰ سال بخواهید اون زمین چیزی بسا زید باید ناچار درختی که چند سال روش زحمت کشیدید و تازه میخاد بار بده و میتواننید سالیان سال ازش استفاده کنید را باید ببرید

 5. مطالب عالی بود خیلی ممنون.
  ما توی خونمون درخت توت سفید داریم ولی با اینکه هشت ساله که قطعش کردیم ولی همچنان ریشه هاش درحال زیاد شدنه و تر تازه س,اتیش هم نمیگیره نمیدونیم باید چیکار کنیم اگر کسی میدونه لطفا بگه..:-(
  ممنون…

 6. درخت کنار و برهان و درخت سپستان نیز برای کاشت در حیاط مناسب نیستند. در مقابل درخت برهان گلی ، درخت تی ویتی، ختمی چینی، یاس رازقی و یاس امین الدولهو شیشه شور و انواع مرکبات برای کاشت در منزل مناسب هستند . برای اطلاعات بیشتر به سایت ما نهالستان سبزینه مراجعه کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.