بازنشر, , گوگل پلاس, پینترست,

پرینت

حتی تمدن مایا هم فکر نمی کند 2012 پایان جهان باشد


باستان شناسان با برداشتن لایه های گل از روی دیوار های غار مایا نقاشی هایی روی دیوارهای خانه باستانی مایا پیدا کرده اند، مطالعات جدید نشان می دهد که این نقاشی ها تنها یک نقاشی دیواری نیستند، و حرف های بسیار خاصی روی دیوارهایش دارد .

نقاشی غار مایا
تا امروز جغرافیدانان برروی غار های شهر های بزرگ مایاها کار کرده اند، آثار آنها عبارت است از پیش بینی چرخه قمری و کار روی تقویم های دیگر، از جمله ای آنها تقویم مایا است که تا هزاران سال آینده شمارش شده است این بدان معناست که چیزهایی که درباره پیش بینی مایا برای پایان جهان گفته شده واقعا با نوعی مشکل مواجه است.

2012 پایان جهان نیست

این نوع اتاق های محاسبه احتمالا قسمتی از هر شهر مایا می باشد اما این اولین آنها است که به خوبی حفظ و کاملا بررسی شده، این شهر خاص Xultún نام دارد، که حدود صد سال پیش کشف شده است، نمودار های تقویم روی دیوار غار تاکید بر مفهوم دوره های زمانی مایان را دارد، که برخی از آنها تا هفت هزار سال آینده محاسبه شده است، که بی‌اساس بودن افسانه های پایان جهان در 2012 را نشان می دهد.

زمان رسم نقاشی ها مایا با یک خشکسالی روبه رو می شود که نشان می دهد این محاسبات تقویمی محرمانه نبوده و برای نشان دادن به مردم بود تا بدانند با این اقتصاد به چه جهنمی می روند!

منبع

7 Comments

پاسخی بنویسید
  1. من افسانه 2012 را باور نمی کنم
    ولی آخه چرا باید 2012 را برای این افسانه انتخاب کنند

  2. یه عده ای میان و ملت رو سرکار می ذارند بعد محققا باید برای هوشیار کردن ملت دست به کار بشوند.
    خیلی احمقانه است

  3. با سلام سایت خوبی دارید اگر مایل به تبادل لینک هستید ما اماده همکاری هستیم . موضوع سایت ما علمی اجتماعی می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.