بازنشر, , گوگل پلاس, پینترست,

پرینت

دو روش درمانی جدید برای درمان بیماری ایدز

روبان ایدزپیشرفت های کوچک علمی اخیر در زمینه درمان ایدز امیدهای بزرگی را بوجود آورده است.

ویروس HIV با قدمت سه دهه ای خود مدتهاست به جان برخی از افراد افتاده و گاهی هم آنها را از پا در آورده است. خوشبختانه با روش های درمانی تازه کشف شده امیدهای زیادی به درمان این بیماری حاصل شده است.

در روش اول که بر یک گروه 12 نفره انجام شده یک نوع آنتی ویروس را به بدن افرادی که تازه حدود 10 هفته است این عفونت در بدن آنها شروع شده وارد می‌کنند. عمر این آنتی ویروس 6 سال است و در طی این مدت آنتی ویروس ها مانند یک دروازه عمل می‌کنند و اجازه می دهند توسط سلولهای HIV آلوده شوند و هیچ دفاعی از خود در مقابل آنها نشان نمی‌دهند و با جلوگیری از انتشار بیشتر ویروس ایدز این بیماری را کنترل می کند و این روند تا زمانی ادامه دارد که بدن خود فرد بیمار شروع به دفاع درمقابل آن بکند و پس از 3 سال از شروع درمان هم سلول های کمتری به این ویروس آلوده می‌شوند و هم این که افراد مریض تر نمی‌شوند. محققان می‌گویند این روش در افرادی که تازه علائم عفونت در آنها ظاهر شده بهتر جواب می‌دهد.

متاسفانه حدود 34 میلیون نفر در جهان به این بیماری مبتلا هستند و حدود 8 میلیون نفر از آنها با این روش جدید تحت درمان قرار گرفتند.

در روش درمانی دوم از افرادی که مبتلا به سرطان خون و تحت درمان هستند سلول‌های بنیادی از مغز استخوان آنها بر می‌دارند و به بیماران ایدزی پیوند می زنند این روش را در دو مرد مثبت به اچ آی وی تست کردند و پس از 17 ماه DNA آنها هیچ اثری از ویروس ایدز را نشان نداد و در حدود دو تا سه سال و نیم پس از کاشت این سلولها این دو مرد بدون هیچ نشانه ای از بیماری HIV به زندگی تازه خود برگشتند.

محققان معتقدند از طریق روش های سرطان درمانی و آنتی ویروس ها می توان کنترل این بیماری را دردست گرفت البته فعلا به طور دقیق نمی توان گفت در چه مدتی این بیماری طول می‌کشد تا درمان شود ولی با این پیشرفت های اخیر امیدهای جدیدی در درمان این بیماری حاصل شده است.

13 Comments

پاسخی بنویسید
 1. سلام.کسی که تب ولرز دارد و گلو درد هم دارد ولی گلودردش کم کم کاهش یافت.مبتلا به ایدز هست.

 2. سلام
  میخواستم بدونم اگه کسی معتاد ب ماری باشه امکان ایدزش وجود داره؟؟؟
  اگه کسی رابطه باهاش داشته باشه ولی محافظت نشده باشه ولی آب منی رو داخل نریزه امکان ایدز وجود داره؟؟
  دارم دیوونه میشم ولی ترس آزمایش دادنم دارم

  • منم همین سوال رو دارم اگه باکسی که امکان داره ایدز داشته باشه رابطه جنسی محافظت نشده داشته باشی ولی اب منی رو داخل نریزی امکان ایدز گرفتن رو داری یا نه

 3. سلام میخواستم بدونم در رابته دو فرد هم جنس ک هیچ کدامشان ب بیماری HIV مبتلا نیستن آیا احتمال دار ک ب hiv مبتلا شوند ؟؟

 4. سلام میخاصم بپرسم اگ با کسی سکس کنی و کاندوم پاره بشه داخل. و دربیاری و دوباره کاندوم بزاری ایا ممکنه ایدز گرفته باشی

 5. من همین سوال رو داشتم اگه با یه فرد که شایدمبتلا به ایدز باشه رابطه جنسی محافظت نشده داشته باشی و آب منی رو داخل ریخته باشی امکان ایدز گرفتن رو داری یا نه ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.