بازنشر, , گوگل پلاس, پینترست,

پرینت

هزار کتاب فارسی که باید بخوانید! بخش نخست

کتابسلام. اینکه هرکسی چه کتاب‌هایی را بخواهد بخواند، به علایق او بستگی دارد. اما به شما می‌گویم که سعی کنید کتاب های متفاوت را بخوانید. بی‌خیال سبک‌ها و علایق خود شوید و کتابی را بردارید و شروع کنید به خواندن! هیچ الزامی وجود ندارد که قبل و بعد از خواندن کتاب افکارتان همسو با افکار نویسنده باشد. از همان مقدمه شروع کنید به خواندن. چندین صفحه که بخوانید شاید نظرتان راجع به کتاب و نویسنده آن عوض شود، اگر هم احساس کردید که خسته کننده است یا از آن سردرنمی‌آورید، بی‌خیالش شوید و کتاب را ببندید. الزاما هم نباید برای خواندن چندین صفحه از کتابی آن را بخرید پس چیزی را از دست نمی‌دهید، بلکه تا حدی با کتابی و نویسنده ای آشنا می‌شوید، اما یادتان باشد که با خواندن چندین صفحه نمیتوانید در مورد آن قضاوت کنید!

شخصا تنها تعداد محدود و انگشت‌شماری از کتاب‌های نویسندگان فارسی زبان را خوانده ام، ولی دوست دارم بیشتر بخوانم. در این پست کتاب‌هایی را لیست کرده ام که دوستانم به من معرفی و توصیه کرده اند که آنها را بخوانم، حال من هم خواندن این کتاب های خوب را به شما دوستان عزیزم توصیه می‌کنم:

دوستان عزیز منتظر پست های آتی و معرفی دیگر کتاب‌هایی که باید بخوانیم باشید. شما چه پیشنهادی برای مطالعه دارید؟

همینک بخش دوم را بخوانید!

بخش سوم را هم ببینید!

 

نوشته شده توسط حسین قبیله

کارشناس نرم‌افزار رایانه از دانشگاه پیام‌نور، دوستار فناوری‌های پیشرفته، عاشق طبیعت و ...

179 posts

14 Comments

پاسخی بنویسید
  1. کتاب تل عاشقون از محمد رضا مرزوقی هم به نظر من باید تو لیست باشه. به اعتقاد من موضوعی که تو این کتاب مطرح می‌شه و نگاه خاصی که به خیانت و عشق و جابجایی این دو با هم داره اون‌قدر تازه و بکره در ادبیات و اصلا هنر و تفکر ما که حیف است جایش خالی بماند در این لیست. این کتاب را نشر افق سال 84 منتشر کرده.

  2. به نظر من رمان انگار گفته بودی لیلی از سپیده شاملو رو حتما بذار تو لیست و خودت هم بخون.

  3. سلام..
    خیلی ممنون سپاس گذارم از آنکه وقتتون رو واسه ما قرار دادید…مرسی ازتون کتابای خیلی خوبی بودن…

  4. خیلی عالی بود به من خیلی کمک کردید من بادبادک باز رو هم پیشنهاد میکنم بخونید خیلی جالبه

  5. با سلام.من چند روز پیش کتاب «جای خالی سلوچ» از محمود دولت آبادی رو خوندم.داستان بسیار جذابی داشت.پیشنهاد میکنم حتما این کتاب رو بخونید.

  6. عرض سلام و ادب
    کتاب کشکول شیخ بهایی کتابی در زمینه های عرفانی ، تاریخی ، ادبی و.. هستش ، به دوستان توصیه می کنم مطالعه کنن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.