Take a fresh look at your lifestyle.

آبدومینوپلاستی: جراحی برای شکمی صاف

Abdominoplastyعمل جراحی زیبایی شکم یا آبدومینو پلاستی اقدامی تهاجمی برای صاف و کشیده کردن شکم به وسیله خارج کردن پوست و چربی و سفت کردن عضلات جداره شکم است. این عمل، بر خلاف اعمال جراحی محدود مثل پلک یا بینی، یک اقدام جراحی عمده محسوب می‌شود.

اگر در فکر انجام آن هستید، بهتر است قبل از عمل، اطلاعات کافی در مورد آن به دست آورید و با چشمانی باز تصمیم بگیرید. آبدومینوپلاستی برای بیماری مناسب است که تمام اقدامات غیرتهاجمی مثل رژیم و ورزش را امتحان کرده و نتیجه نگرفته و در حال افزایش وزن نیست.

بهترین بیمار برای آبدومینوپلاستی کیست؟

آبدومینوپلاستی در افرادی که سلامت عمومی خوب و وزن ثابتی دارند، سیگار نمی‌کشند و پوست اضافی به همراه عضلات جداشده و در خط وسط دارند، می‌توانند ظاهر اندام را بهبود ببخشد.

کدام بیمار نباید جراحی شود؟

1. خانمی که هنوز ممکن است بچه دار شود، بهتر است از ترمیم بدون دوختن عضله (فقط پوست و چربی) استفاده کند یا کلاً جراحی را به بعد از زایمان‌هایش به تعویق بیاندازد.

2. فردی که می خواهد لاغر شود، بهتر است اول به وزن مناسب خود برسد، سپس برای جراحی اقدام کند.

3. این عمل با ایجاد برش طولی در زیر شکم انجام می‌شود که جای آن برای همیشه می‌ماند، اگر چه در اکثر بیماران این محل برش در طول 12 – 6 ماه به فرم قابل قبول در می آید (یک خط باریک)، در موارد نادری احتمال بروز گوشت اضافی (هایپر تروفیک اسکار) یا پهن شدن محل برش و بد شکلی های دیگر وجود دارد. اگر شما نمی‌توانید ریسک یک اسکار (محل برش) بد را هر چند کم بپذیرید، بهتر است از انجام عمل خودداری کنید.

آبدومینوپلاستی چگونه انجام می‌شود؟

این عمل جراحی، بسته به میزان و محل پوست اضافی و وضعیت عضلات جدار شکم و میزان و محل چربی اضافی ممکن است از یک جراحی کوچک سرپایی به مدت زیر 2 ساعت، تا یک عمل جراحی وسیع با بیش از 5 ساعت به طول بیانجامد. علاوه بر وضعیت شکم، توقع بیمار و سلامت عمومی و سابقه کشیدن سیگار می‌تواند در تصمیم گیری نوع عمل جراحی موثر باشد. در هر حالت، بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار خواهد گرفت. به علاوه، در موارد مینی آبدومینوپلاستی (عمل زیر ناف) شما ممکن است به فاصله کوتاهی مرخص شوید. لازم است در این صورت یک همراه قابل اطمینان از کلینیک تا خانه و برای یکی، دو شب اول داشته باشید.

تصمیم در مورد وسعت جراحی در ویزیت های قبل از عمل (حداقل دو ویزیت) با توافق پزشک و بیمار حاصل خواهد شد.

کوچکترین، ساده ترین و راحت ترین فرم جراحی مینی آبدومینوپلاستی است که از برش کوچکتری استفاده می‌شود و معمولاً دور ناف برش ندارد. این جراحی که حدود 2 ساعت طول می‌کشد برای بیمارانی مناسب است که مشکل پوست و چربی اضافی آنها مختص پایین شکم است. در افرادی که سلامت عمومی آنها به دلیل بیماری طبی (مثل مشکلات قلبی و سیگار) به خطر افتاده است و امکان رفع آن فعلاً موجود نیست، گاهی از این روش، با یک نتیجه متوسط می‌توان بهره برد.

در آبدومینوپلاستی کامل، برش زیر شکم معمولاً از یک پهلو تا پهلوی دیگر در زیر شکم امتداد می‌یابد. این روش برای فردی است که به حداکثر ترمیم نیاز دارد. جراح در این عمل، پوست و عضلات را جا به جا می‌کند و در مواردی، این جراحی وسیع ممکن است با ساکشن محدود همراه شود. شما در این جراحی، برشی دور ناف خواهید داشت، زیرا لازم است نسوج اطراف ناف آزاد شود. بعد از عمل جراحی، لوله ای برای خروج ترشحات به جا می‌ماند که ممکن است چند روز در محل باقی بماند.

آبدومینوپلاستی گرداگرد، وسیع ترین عمل جراحی در این حیطه است که ممکن است در یک یا دو مرحله یا در دو نوبت مجزا انجام می گیرد. در این روش، برش کاملاً به ناحیه پشت امتداد می‌یابد و بیمار در دو جهت روی تخت عمل، خواهد خوابید، ابتدا به شکم سپس به پشت. این جراحی برای افرادی که کاهش وزن بسیار شدید داشته اند، لازم می‌شود و اغلب خالی از عارضه نیست.

شما هر یک از این سه نوع جراحی را که داشته باشید، احتیاج به مراقبت‌های بعد از عمل دارید. نوع پانسمان، طرز نگهداری از لوله ها، فرم خوابیدن، فرم راه رفتن و نشستن به شما آموزش داده می‌شود. شاید برای چند هفته نیاز باشد از گن‌های مخصوص (شکم بند) استفاده کنید.

آیا آمادگی خاصی قبل از عمل لازم است؟

دوره آمادگی، اکثرا مربوط به ترک دخانیات است. برای جراحی محدود و زیر ناف شاید ترک سیگار برای دو هفته قبل و بعد از عمل کافی باشد اما برای جراحی کامل، حداقل یک ماه قبل تا سه هفته بعد از جراحی باید هرگونه مصرف دخانیات قطع شود. کشیدن سیگار و قلیان، حضور در کنار فرد سیگاری و استفاده از پچ نیکوتین یا آدامس های نیکوتین ممنوع است. کاهش تعداد سیگار به هیچ وجه کافی نیست و باید مصرف به صفر برسد. این مهم ترین نکته قابل پیشگیری در ترمیم زخم است. نکته مهم دیگر، ژنتیک است که قابل پیشگیری نیست. هرگونه رژیم غذایی شدید، از دو هفته قبل تا دو هفته بعد از عمل جراحی ممنوع است. داروهای فشار خون و تیروئید با اطلاع پزشک باید ادامه یابد. مصرف داروهای غیرضروری مثل ویتامین ها، مکمل غذایی و تقویت کننده ها بهتر است از چند روز قبل تا چند روز بعد از جراحی قطع شود.

عوارض و مشکلات جانبی آبدومینوپلاستی چیست؟

بسته به وسعت جراحی، درجاتی از درد و تورم را تجربه خواهید کرد معمولاً درد مینی آبدومینوپلاستی قابل اغماض و درد آبدومینوپلاستی با ترمیم عضله متوسط تا شدید است. احساس درد و حساسیت ممکن است چند هفته و گاهی تا دو سه ماه در موارد جراحی کاملبه طول بیانجامد. همچنین در عمل کامل، خستگی و ضعف عمومی تا مدتی دیده می‌شود. مثل هر جراحی دیگری، خطراتی احتمال بروز دارد که در زمینه مناسب، احتمال بروزشان افزایش نیز می یابد (مثل دیابت، بیماری های قلبی، کبدی، ریوی، یا مصرف سیگار)

اسکار (محل برش) بدشکل، خون ریزی و هماتوم (تجمع خون)، عفونت تجمع مایع، تغییر رنگ پوست، تورم ناحیه ای و عدم تقارن.

آیا این عمل جایگزینی برای رژیم غذایی مناسب است؟

مسلماً نه. برای حفظ نتیجه شما باید وزن خود را ثابت نگه دارید و از اضافه وزن بالای 5 درصد به شدت بپرهیزید.

آیا شرکت های بیمه هزینه جراحی را متقبل می‌شوند؟

توجه داشته باشید که شرکت های بیمه اکثراً هیچ کمکی برای انجام آبدومینوپلاستی به شما نخواهند کرد. بهتر است هرگونه تفکری در این مورد دارید، تمام امکانات خود را قبل از انجام جراحی با مامور بیمه و پزشک خود بررسی کنید.
در عمل آبدومینوپلاستی کامل، نتیجه عمل به همراهی و همکاری شما شدیداً وابسته است. اگر در هنگام مشاوره قبل از عمل به این نتیجه رسیدید که توانایی انجام مراقبت های بعدی را ندارید یا زمان آن را در اختیار ندارید از پزشک بخواهید که به شما اقدامی ساده تر پیشنهاد کند یا از جراحی حذر کنید.

نکته مهم دیگری که باید قبل از عمل بر سر آن توافق کنید، میزان استراحت و زمان شروع فعالیت سنگین است. یک مینی آبدوپلاستی سبک ممکن است یک هفته تا ده روز، دوره نقاهت داشته باشد ولی یک آبدومینوپلاستی با دوختن عضلات جدار شکم و ساکشن پهلو ها، معمولاً یک ماه تا 6 هفته نیاز به استراحت و ورزش دارد.

برگرفته از: مجله زیبایی سالم – شماره 85

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

99 نظرات
 1. ملیجک بقایی می گوید

  متوسط هزینه این جراحی چقدر است؟
  برای این جراحی،یک متخصص جراح زیبایی بهتر عمل خواهد کرد یا یک متخصص جراحی عمومی که عمل جراحی زیبایی شکم نیز انجام میدهد؟

  1. ناشناس می گوید

   سلام 15 میلیون تومن

 2. مریم حمزه می گوید

  با عرض سلام من می خوام عمل ابدو کنم 175قدمه 95هم وزنمه هر شکم دو تیکه دارم و همینطور پهلو. آیا انحام بدم ؟نزد چه پزشکی ؟و هزینه عمل چقدر میشه؟

 3. ناشناس می گوید

  زهرا … از هرمزگان.من علت چاق بودنم ضعیف بودن تخم دان است.وزن فعلیم 90کیلو است 27سالمه.ایا اگه من عمل کنم باز چاق میشوم

 4. سمیره می گوید

  سلام
  من 27 سالمه و کارمندم و متاسفانه بخاطر تشستن پشت میز شکم و پهلو دارم. آیا میتونم این عمل انجام بدم؟ و دکتر خوبی که در شیراز میتونه عملم کنه شما میتونید بهم معرفی کنید؟

  1. ناشناس می گوید

   سلام دکتر خلعتبری عالیه

  2. ناشناس می گوید

   سلام عزیزم من 33 سالمه و الان 9 ماهه انجام دادم اما جای عمل و بخیه ای که جا میزاره اینقدر زشته که شکم قبلیم رو ترجیح میدم

  3. ناشناس می گوید

   دکتر کشاورز من خودمم رفتم عالیه

 5. سيمين می گوید

  من حدود 27خرداد عمل ابدومينوپلاست انجام دادم,البته ابدو کامل,خوب عمل سختى است و به اين صورت که,روز چهارم ديگر دلا دلا به کار سبک ام رسيدم,روز هفتم برا کشيدن درن ها رفتم دکتر,وکشيدن اصلا نمى فهميد,هفته دوم برا ى نخ بخيه ناف رفتم,وحتى البته کمى سخت خودم رانندگى مى کتم,ودر اين دوهفته استريل کردن وتعويض باند وحتى هفته سوم بجز تميز نگه داشتنخارج کردن مايع يا توسط خودتان يا دستيار پز شک است,فقط هفته سوم به بعد من ورم ءوردم مقدارى که طبيعى است ومى گويند برطرف مى شود,واوايلش بيشتر, تا يک ماه فشار پايين, بى حالى,داريد,چون من ککى کم خونى هم دا شتم,ولى خيلى معده درد,اذيتم مى کند ومى گويند مال جمع شدن شکم است,وتا دوهفته کشيدگى پوست و جمع شدن معده,هم اذىت مى کند الان من بيست و پنج روز است که عمل کردم ولى هنوز مايع زياد دارم و ورم که پزشک گفتند رفع مى شود,وتک سرفه,و هفته سوم به خاطر اينکه مايع را در منزل نتوانسته بودم خوب خارج کتم,تب خيلى شديد,استخوان درد,ولرز داشتم وقتى خارج شد, قطع شد,من43ساله,داراى سه فرزند که دو تايشان دوقلو هستند,خانم هستم,ولى به تمام دردسرهايش مى ارزد,وقتى جلو آينه مى بينيد,پزشک من هم ازلحاظ قيمت راه مى آيد,وحاذق است جراح عمومى,دکتر حميد غرابى(جردن جهان کودک)وسرشان شلوغ است وساعتها بايد در مطب بشينيد,البنه من رفتم هفته چهارم وخوب عوارض دارم مثل همانها که گفتم,(من اينها را نوشتم. براى اينکه کمکى به کسانى کنم که مى خواهند انجام دهند,واين عمل کامل است ولى براى من که شکم افتاده در زايمان داشتم,من سيمين هستم

  1. ناشناس می گوید

   سیمین جان این عمل به دردوهزینش می ارزه یانه

   1. ناشناس می گوید

    بله

  2. ناشناس می گوید

   ممنون

  3. ناشناس می گوید

   سلام میشه بگید دکتر غرابی بابت این عمل کامل چقدر از شما هزینه گرفتند،همراه با ساکشن بود چون شنیدم قسمت بالای شکموساکشنیا لیزر میکنند پایین شکمو عمل می کنند چون من چربی آضافه هم دارم

 6. یاسمن می گوید

  سلام دوستان من 10 روز که ابدومینوپلاستی کردم عمل بسیار سختی است و اصلا به درد و گرفتاریش نمی ارزه .من هنوز نمیتونم بدون کمک بلند شم و بشینم . روز دوم توی بیمارستان دکتر درنها رو در اورد.الان دردم کم شده ولی خوابیدن به صورتvو قرار دادن بالش زیر پاها و پوشیدن گن و مشکل در اجابت مزاج و خارش بخیه ها و پوست شکم خیلی آزار دهندس .خواهش میکنم عضو سالم رو زیر تیغ جراحی نبرید و تا میتوانید با رژیم و ورزش خودتون رو به تناسب اندام برسونید این عمل آخرین و سخترین راه حله

  1. ناشناس می گوید

   سلام دوستات من بعد از اولين زايمانم ٣٥ كيلو اضافه وزنمو با ورزش و رژيم غذايي كم كردم الان قدم ١٦٤ هستش و وزنم بين ٥٠ تا ٥١ متغير و من تقريبا ٦ تا ٧ كيلو از وزن ايده آل هم كمتر هستم ولي پوسته شكمم مخصوصا زير شكمم خيلي روي اعصابمه اصلا همه ي زندگيتم شده جراحية ميني ابدومينوپلاستي كسي هست كه اين جراحيه ميني ابدومينوپلاستي رو كرده باشه ، ؟؟؟ سخته يا راحت تَر از ابدومينوپلاستيه كامله؟؟ آيا تا ٥ يا ٦ روز سرپا ميشم؟؟؟ توروخدا كمكم كنيد

   1. ناشناس می گوید

    من 6 روزه که این عملو انجام دادم بعد عمل درد خیلی شدیده خوابیدن وبلند شدن خیلی سخته من هنوز نمیتونم شبها راحت بخوابم اگه تحمل بالایی دارید این عمل رو انجام بدید

  2. مريم می گوید

   سلام ياسمن جون من ٧ روزه كه اين عمل و انجام دادم درد كه داره خيلي هم زياد ولي هنوز درن و در نياورده گفته تا يك هفته ديگه بمونه ولي ارزششو داره بعدش عالي ميشه راستي شكم شما هم خيلي سفت و منقبض شده

 7. من شهره هستم می گوید

  الان تقریبا ۱ماه عمل کردم و هنوز به سختی راه میرم و خیلی درد دارم و ردبخیه هام به اندازه ۳تا انگشت سوراخ شده خیلی درد دام و دکترم فقط میگه با بتادین بشور و یک کرم ساختنی داده که بعدش میزنم و هنوز درد دارم . من اگه میدونستم همچین بدبختی رو دارم هیچوقت عمل نمیکردم و۶ میلیون تومن و نمیدادم بایت همچین عملی که اصلا ارزش نداره تورو خدا اینکاو نکنید

  1. سارا می گوید

   سلام دوستان من هشتم اسفند ماه 94 عمل آبدومینو پلاستی انجام دادم خیلی عمل سختیه ولی الان که سایز و اندازه خودمو میبینم واقعا کیف میکنم و ارزش درد و نگهداریشو داره

   1. ناشناس می گوید

    سلام من عرفانه هستم امروز نه روزه این عملو انجام دادم ولی شکمم زیاد صاف نشده یعنی بازم ورم داره الان شما کاملا شکمتون صاف شده

 8. يكتا می گوید

  سلام من دو هفته هست ابدو كامل كردم و پشت هم ليپو ليز كردم دو هفته درن داشتم كه واقعا ازار دهنده بود هفته دوم به اصرار خودم درن رو در اورد و بخيه ها هم كه همون هفته دوم در ميارن كه درد انچناني نداره پشت هم كه ليپو بود اب اوررده بود دكتر با سرنگ خالي كرد درد نداشت كلا عمل بسيار سخته تا هفته دوم براي بلند شدن كمك مي گرفتم نقاهت نگهداري بعد از عمل حوصله فراوان ميخواد درد معده خارش پوست شكم و ورم كمر درد هم بعدش هست و من لرز هم داشتم و كم خون هم بودم كه دو واحد خون گرفتم بعد از عمل اما… با تمام اين تفاسير داراي شكم تخت كمر باريك كم كردن سايز و وزن و بدست اوردن اعتماد به نفس خيلي راضيم و همه دردهام فراموش ميشه.

 9. اراد می گوید

  من 20 سالمه و 3 سال با رژیم و ورزش خودمو درگیر کردم اما شکمم پوستش شل و بد شده بود تا اینکه با بهترین پزشکای حاذق ویزیت داشتم ایشون منو طی یه جلسه مینی ابدومینی پلاستی کردن در بهترین بیمارستان خصوصی شهر خودمون که روز اول چون درد زیادی حس نمیکردم به نظرم خوب بود اما بعد از ترخیص از بیمارستان درد داشتم خب البته ناکفته نمونه زیبا بودن به روش جراحی خب مسلما درد داره و باید تحمل کرد دوهفته اول خیلی رعایت نکات زیستی رو داشتم اما خداااااایش الان که 10 هفته گذشته خودمو جلو اینه اتاق خوابم میبینم میگم کی از همه جذابتره خووودم خوودم خب خیلی راضی ام درسته خیلی درد کشیدم اما می ارزه
  اینم از تجربیات من
  ولی به اون دسته از افرادی که میگن واای درد کشیدم وااای سخته وواااای اینجور اینطور
  بابا اگه زیبایی درد نداشت که همه تو فکرش نبودیم لایک

 10. الهام حسنخانی می گوید

  من 39سالمه وبخاطر زایمان ترک وافتادگی داشتم 15سال پیش زایمان کردم وتمام این سالها تلاش کردم از ورش بگیر لیزرو رژیم وهمه چی ولی مقطعی فقط شکمم کوچک میشد ترکها وافتادگی هام بیشتر وبدتر میشد الان 18 روزه عمل کردم دردم خیلی کمه رد بخیه ام به باریکی مو وروحیه ام عالی ای کاش زودتر به داد خودم میرسیدم دوستان انتخاب پزشک خوب ومتاهد مهمترین چیزه پزشک من دکتر شکوه شاهمرادی کرج طالقانی ساختمان بنای ماندگار خانمی منصف متاهد وهنرمند لطفا پزشک خوب انتخاب کنید این عمل نه درد داره ونه نگرانی جای عمل

  1. ناشناس می گوید

   ممنون الهام جون…منم دیروزعمل کردم ابدو…الان خیلی درددادم ولی ارزش داره

 11. یاسمن می گوید

  خانم حسنخانی چرا تبلیغ الکی میکنی .امکان داره عملی به ای وسعت آدم انجام بده و درد نداشته باشه و بخیه هاشم نازک مثل مو.به لحاظ علمی هم حرف شما دروغ و دور از واقعیت هست چون برای ترمیم هر زخمی باید 6 تا یک سال صبر کرد تا مثل مو نازک بشه .اگه میخوای تبلیغ دکتر شاهمرادی رو بکنی حداقل دروغ سر هم نکن .در ضمن من خودم نرس هستم و دکترم یکی از بهترین جراحان ایرانه اسمش رو نمیگم که تبلیغ نشه ولی معلوم شد شما نه تنها عمل نکردی که اطلاعاتتون راجع به این عمل در حد صفره

  1. ناشناس می گوید

   سلام.من شش روز هست که عمل ابدو انجام دادم.البته وزنم۵۵ کیلو بود و تنها افتادگی پوست زیر شکم داشتم که بخاطر کاهش وزن ۲۰ کیلویی من ایجاد شده بود.من هیچ دردی بعد از عمل نداشتم.برای مراقبت بعد عمل هم حتما نیاز به یک پرستار فیکس هست.تا الان که راضی بودم.

   1. آزیتا می گوید

    سلام لطفا به من را هنمایی کن .
    من فقط کمی ترک پوست وکمی حالت نافم عوض شده زی شکم هم یه کم افتاده آیا انجام بدم این عمل رو
    شما درد ت کم بود یا زیاد
    چقدر وقت گذشت تا کاملا راضی شدی.

  2. ناشناس می گوید

   ولي بسته به بدن داره منم الان ٥روزه اين عملو انجام دادم همون شب تو كلينيك خودم بدون كمك راه رفتم و خودم راحت به دستشويي ميرم و مشكلي تا حالا نداشتم حتي يك شياف هم كه دكتر برام نوشته بود استفاده نكردم تنها سختيش براي من دولا راه رفتنه و اينكه بايد نيمه نشسته بخوابم

  3. مامان ياسي می گوید

   به نظرم بسته به بدن افراد داره منم الان ٦روزه اين عملو انجام دادم اصلا درد حس نكردم حتي تو خونه هم يكبار از شياف استفاده نكردم خودم بدون كمك همون شب اول تو كلينيك راه رفتم و تو خونه هم به تنهايي كارهامو انجام ميدم در كل از عملم راضيم با اينكه به گفته دكترم عملم خيلي هم سخت بود

 12. زهرا می گوید

  سلام من ١٦٨ قدم و ٧٨ وزنم البته من تو يك ماه اخير ٨كيلو وزن كردم قبل ٨٦ بودم ميخوام تا اخر بهمن عمل كنم ابدو مينو خطر نداره و لطف ميكنيد نظرتونو درباره دكتر وقردوست بگيد من ٢٨ سالمه

  1. ناشناس می گوید

   سلام ببخشیدکدوم دکتر شاهمرادی عمل کردن

 13. ناهید می گوید

  سلام .من چهارده روز ه که عمل شدم روز دوم بدون کمک راه رفتم درد نداشتم مشکلی با راه رفتن نداشتم پنج روز تو بیمارستان بودم درن روز پنجم برداشتم روز دهم ویزیت شدم زخم جوش خورده سعی می کنم کارهای خونه از روز هشتم خودم انجام دادم برای رفع عوارض بعداز عمل توصیه میکنم ابلیمو وعسل بخورید ومرتب شربت اب ولرم عسل با اناناس خوردم ازروز دهم به پهلو خوابیدم من درد نداشتم اما ازاینکه به پشت باید می خوابیدم اذیت بدوم امروز که روز چهاردهم خیلی بهترم هزینه عمل من زیاد نشد دکتر من جراح عمومی بود بیمارستان دولتی هزینه نزدیک چهارتومن

 14. لیلا می گوید

  لیلا هستم وزنم۸۴کیلو وقد۱۵۸ ،هشت روزه که عمل ابدو‌کامل انجام دادم،شکمم در ناحیه زیر ناف چاقی وافتادگی زشتی داشت ،بیحسی نخاعی حین عمل داشتم،خوب بخاطرش ۲۴ساعت نباید تکون میخوردم،کمی سخت بود،درد روز اول و دوم وسوم داشتم ،بزرگترین مشکلم بستن سه تا گن روی هم که دکتر اصرار داره ولی من‌حالت تنگی نفس و عذاب میگیرم فقط گن اصلی رو درست میبندم،از سوم به بعد بدون‌کمک بلند شدم راه رفتم خمیده ،ولی کمر درد دارم از قبل،مشکل سرگیجه از روز اول دارم بخاطر داروی بی حسی دکتر گفته با خوردن مایعات رفع خواهد شد،زخمهام خیلی معمولیه ،البته از زخم‌سزارینم کلفتره ،ولی منتظر اینده هستم،از روز دوم به پهلو خوابیدم،شکمم فعلا ورم داره حالت نفخ و بدون‌گن اذیتم‌میکنه و درد داره،کلا به‌کسی این‌عملو‌توصیه نمیکنم‌،چون‌بستگی به تحمل افراد داره ولی خیلی برای من تاحالا غیر قابل تحمل نبوده بقیشم به خدا توکل میکنم ،پزشکم بسیار جراح خوبیه دکتر مسعود تهرانی نبش کوچه‌سرو جردن، خوشحالم که انجام دادم ومنتظر م‌که‌نتایج خوبشو‌در اینده انشالله ببینم

  1. ناشناس می گوید

   سلام چقدر هزينه شما شد پيش اين دكتر؟

 15. ناشناس می گوید

  من ده روزه عمل کردم سه چهار روز اول سخت بود ولی الان بهترم از روز هفتم سرکار رفتم ولی کمی سخت. منتظر هستم ورم برطرف بشه و نتیجه کاملو بببینم . جراحم خانم دکتر اسکویی بود.

 16. علی می گوید

  من یک ماه لیپولیز کردم ولی هنوز شکمم بزرگ و فقط چربی نداره. دکتر میگه از داخل شکم و معدت بزرگ شده چون قبلا خیلی ورزش مخصوصا شکم میکردم ولی چندسال دیگه نمیکنم. الان با وجود برداشت چربی بنظرم باید عمل یاز انجام بدم از داخل شکم و پوست کوچیک بشه تا شکمم جم بشه. دوستان بنظرتون درسته؟

 17. ميم می گوید

  سلام من سه روزه همزمان عمل هيستركتومي و ابدومينوپلاسنتي و ليپوليزپهلوها سر دل را انجام دادم ، الان درد ندارم ولي اصلا نميتونم تو هيچ پوزيشني راحت باشم و با وجود اين گنها نفس بكشم، بيمارستان اقبال عمل كردم امروز مرخص شدم، از كادر بيمارستاني راضي بودم

  1. ناشناس می گوید

   ببخشید دوست عزیز دکتر زنان و زیبایی شما یک نفر بود

   چون من هم می خواهم این دو عمل را انجام دهم ولی نمی دونم پیش چه دکتری انجام دهم

  2. مهناز می گوید

   دوست عزیز نام پزشک زنان و زیبایی رو می شه بفرمایید چون من هم میخواهم این دو عمل را باهم انجام بدهم

 18. ناشناس می گوید

  سلام نظر بالا مربوط به منه الان یکماه و نیمه از عملم گذشته سایزم کم ده و شکمم تخت وزن زیادی کم نکردم در حدود 2 کیلو ولی فرم هیکلم خوب شده و جای بخیه ها هم خوبه در کل راضیم. فکر میکنم دکتر اسکویی کارشونو خیلی خوب انجام دادن.

  1. سونيا می گوید

   خيلي سخت بود؟من ٣روز ديگه وقت عمل دارم خيلي استرس شدم مخصوصا از اين درن ها خيلي ميترسم

 19. فريبا می گوید

  هزينه خانم دكتر اسكويي چقدر شد ؟ با تشكر

 20. بیتا می گوید

  سلام من دورز دیگه وقت دارم واسه ابدو مینو پلاستی خیلی میترسم عمده چاقی من تو شکممه دعا کنید برام اضطراب گرفتم

 21. زری می گوید

  سلام کسی هست که در کلینیک کایا عمل ابدو انجام داده باشه .؟من رو راهنمایی کنه میخوام عمل ابدو انجام بدم

 22. مهتاب می گوید

  سلام من 15 روزه که عمل ابدومینوپلاستی انجام دادم اما هنوز نمیتونم کمرمو صاف بگیرم چون حس میکنم عضلات بالای نافم کشیدا میشه ایا این طبیعیه ؟؟

 23. منصوره می گوید

  سلام من 20 روزه که عمل کردم عمل خیلی سختی بود . خیلی ضعف و درد داشتم. روز 11 درنها رو دکتر برداشت و بخیه های دور ناف رو هم 4 تاش روز 11 و بقیه اش روز 18. کلا عمل خیلی سختیه . من هنوز نمی تونم صاف راه برم . یا به پهلو بخوابم به سختی از جام پا میشم اگه فقط برای زیبایی این عمل رو انجام میدین اصلا ارزش نداره من در رفتگی ماهیچه شکم داشتم و مجبور به عمل بودم . یک سوال دارم اونایی که عمل کردن تا کی باید شکم بند بست؟

 24. ناشناس می گوید

  سلام من 51وزن و 154 قدمه 6 روزه عمل کردم و درد هم ندارم روز 6 باندها را باز کرد و گفت میتونی حمام بری اما شکمم سر و ورم داره وبخیه ها هم الان اصلا جالب نیست نمیدونم که شکمم قراره چه شکلی بشه.انشا… که عالی بشه

 25. ناشناس می گوید

  سلام من 14 روزه این عمل رو انجام دادم از روز دهم بدون کمک پا شدم عمل بسیار بسیار سختیه هنوز بخیه هام رو دکتر نکشیده ولی درن رو روز ششم دراوردند سه تا گن تنمه یه دونه یه سره و دوتا کمربندی بدون گن نمی تونم راه برم شکمم سفت و بزرگ شده و هنوز حالتش معلم نیست قسمت گودی کمر هم شدیدا ورم دارم در کل فرم هیکلم هنوز مشخص نیست 167 قدم بود و 80 وزنم به دلیل زایمان دوقلو و پارگی ماهیچه مجبور به این عمل شدم و راستش به کسی که صرفا برای زیبایی می خواد این عمل رو انجام بده اصلا توصیه نمی کنم بخیه های من در حال حاضر به باریکی مواه و امیدوارم همین جوری بمونه ولی در کل ضاهر زشتی داره در قسمت بخیه هیچ حسی ندارم چون پوستم بی حسه ولی داخل بدن جاهایی که ماهیچه ها رو دوختم هنوز درد دارمدکترم یک ماه برام استعلاجی نوشته و فعلا سر کار نمی رم گفت تا هفت ماه باید گن ببندی و نتیجه نهایی عمل هم تا شش ماه دیگه مشخص می شه توکل به خدا

 26. ناشناس می گوید

  سلام من یک ماهه عمل ابدو کامل انجام دادم راحت بودم دردش از درد سزارین کمتره اونم به خاطر بستن شکم بنده که سفت عضلات شکم میگیره متاسفانه من به چسب جراحی حساسیت داشتم و فراموش کردم به دکتر بگم بعد از در اوردن درنها و باز کردن چسبها حساسیت شدید گرفتم که خیلی زجر کشیدم اما الان خوبم سر کار میرم و مشکلی ندارم . فقط از دوستانی که عمل کردم سوال دارم احساس می کنم نافم خیلی پایین هست به دکترم که گفتم جواب داد جای خود نافته هستش آیا دکتر میتونست نافمو بالاتر از جاش قرار بده؟

 27. ناشناس می گوید

  سلام من هشت سال از دومین زایمانم میگذره ولی شکمم خیلی شل وپر از ترک شده واین موضوع تو تمام زندگی تاثیر گذاشته اطرافیانم به شدت مخالف این عمل هستن وباعث شده خودمم بترسم میخواستم شما دوستان کمکم کنید ایا این عمل خطری هم داره جدایی از درد ممنون از شما

 28. محمد می گوید

  من حدود سه هفته پیش این عمل انجام دادم؛هفته اول بعد از عمل خیلی سخت بود،چون عمل همزمان لیپوماتیک روی کمرم انجام شده بود قادر به خوابیدن رو کمر نبودم و نشسته میخوابیدم ولی بعد از یک هفته آروم اروم فعالیتهای روزانه ام شروع کردم و الان که در اواخر هفته سوم هستم واقعا از عملم راضیم؛نه دردی؛نه چیزی و خداروشکر الان روبراهم….از دکتر هم کمال تشکر دارم بخاطر اینکه واقعا حرفه ای و زیبا عمل کردن حتی محل بخیه ها هم خیلی خوب هست که دیده نشن. اسم از پزشکم نمیبرم اگر از دوستان کسی دوست داره به ایمیل بنده ایمیل بزنن تا اسم ایشون خدمتشون عرض کنم.

  1. سورنا می گوید

   سلام محمد جان محیت کن اسم و مشخصات جراح تون رو ارسال کنید
   و اگه مایل هستس برسم خدمت جهت اطاعات شما اینکه ببینم که دکتری شما ازش میگی چه کرده.
   تماس بنده : ***

 29. کارن می گوید

  من الان 8 روز عمل کردم.ولی نسبت به روزای اول راه رفتنم سخت تر شدهووقتی گنم رو باز میکنم انگار حجمم بیشتر شده.میخوام ببینم آیا این ورمه و تا کی خوب میشه ونتیجه لصلی،عمل کی پیدا میشه.؟

 30. سحر می گوید

  سلام منالان هفت روزه ابدوپلاستی شکم کردم ازاینکه باید روبه بالا بخوابم سخته شکمم ورم داره زیرشکمم هم همین جوراین عادیه

 31. سحر می گوید

  من هفت روزه عمل کردم سختیه کمی داره.عضله هام روشل بستم شکمم هنوز ورم داره مثل هندونه.زیرشکمم ورم کرده ایاعادیه.کسی که میخواد اینکارو کنه باید حوصله زیاد داشته باشه کمردرد داره.اونم بهخاطر یه جورخوابیدن.ولی دکتر استادی داشتم ازش ممنونم واقعا دکتر صمیمی کامیاب معرکه هستن

 32. شهره می گوید

  سلام
  من سه ماهه ابدو و لیفت و پروتز سینه رو همزمان انجام دادم تو کلینیک نیاوران تهران توسط دکترمازیار فریدی
  شکر خدا هیچ مشکلی ندارم و از نتیجه کار فوق العاده راضیم
  فقط تو ریکاوری و بمحض اومدن تو بخش لرز شدید داشتم و درد چندانی نداشتم چون مستقیم به نخاعم مرفین میزدن
  حتی شب عمل از جام پا شدم البته با کمک همراهم
  و دو قدم هم راه رفتم و فردا با پای خودم از کلینیک مرخص شدم و در منزل موقع شروع درد تا دو سه روز با شیاف دیکلوفناک کاملا بدون درد بودم
  اصلا شکمم آب نیاورد
  حتی دو روز بعد با اینکه من سینه رو هم عمل کرده بودم و زیر بغلم درد میکرد خودم میتونستم از تختم ماشم و برم دستشویی
  و در ضمن کاملا صاف هم راه میرفتم با اینکه گفته بودن تا مدتی حتما دولا راه برم
  در کل منم قبل عمل نی نی سایت تامی تاک و … رو خونده بودم و خودم رو برای درد خیلی زیاد آماده کرده بودم در حالیکه خیلی راحت سپری کردم و حتی میتونستم کارهامو خودم انجام بدم هفته اول ولی خدا رو شکر مادرم پیشم بود و نمی ذاشت کاری بکنم
  در صمن من مادر دو تا دختر 6 و 3 ساله هستم که از هفته دوم عملم به همه کارهای خونه و بچه خودم رسیدگی میکردم
  نترسین به دردش می ارزه
  من که تو تاریکی هم نمی خواستم لخت باشم الان همش لخت جلوی اینه هستم

  1. ناشناس می گوید

   منم مثل شما بود خیلی زود خوب شدم از روز هشتم به سر کار رفتم ورسیدگی به دو فرزندم هم با خودم بود

  2. شراره می گوید

   بابا شما دیگه کی هستی من عمل سینه هشت سال قبل انجام دادم الان کاملا راضی هستم . عمل ابدو رو هشت روز قبل انجام دادم هنوز شکمم سر هست و مثل هندوانه ورم داره دارم از غصه میمیرم بسیار افسرده و پریشانم درد زیادی نداشتم ولی دچار نارضایتی بعد عمل شدم تنگی نفس بسیار آزارم میده . بنظر من اگر کسی خیلی شکم بزرگ وبرجسته ای داره این عمل رو انجام بده ولی اگر شکم زیاد بزرگ نیست تحمل کنیداز این عوارض خیلی راحتتر و بهتر هست .

 33. شهره می گوید

  راستی همه بخیه ها رو هم خودم برداشتم حتی مال نافم رو
  فقط روز پنجم عملم درن هارو دکترم کشید و بقیه کارهاشو وقتی برگشتم شهرستان خودم کردم
  با قیچی کوچولوی ابرو و موچین همه رو خودم کشیدم

 34. سونيا می گوید

  درد اين عمل به چه صورتي هستش؟؟؟كشيدن درن ها درد شديدي داره؟

  1. نيلوفر می گوید

   اصلا دردي حس نميشه. من هم قبلش ميترسيدم ولي بيمورد بود

  2. تکتم می گوید

   منم یه هفته دیگه نوبت عمل دارم اصلا نمیترسم فقط میخوام بدونم سر دل و دور کمر در این عمل کم میشه

 35. ماندانا می گوید

  سلام من 18 مهر ماه لیپوماتیک ابدومینو پلاستی کامل عمل شدم ، عمل واقعا سختیه ، و من شخصا از این همه درد و سختی بی اطلاع بودم وگرنه واقعا چنین کاری نمی کردم چون کاملا ناگهانی هم تصمیم گرفتم و مدتها بود از ورزش و رژیم فاصله گرفته بودم دیگه تحمل چاقی و شکم زشت و بزرگ نداشتم اگه اطلاعاتم قبل از عمل کامل بود سعی می کردم قبلش ی مدت ورزش کنم و وزنمو پایین تر بیارم ، الان بعد از گذشت 19 روز دیگه تقریبا درد ندارم اما شکم همچنان سفت و منقبض با پوست بی حس و اصلام صاف نیست ، دکترم میگه فعلا نباید انتظار تخت شدن کامل داشته باشی ، اما خیلی نگرانم چون تقریبا همچنان به غذا اشتها دارم اما مث سابق هله هوله نمیخورم ، نمیدونم بلاخره چی میشه و شکمم چ شکلی خواهد شد ! خدا کنه نتیجه بگیرم چون خیلی زجر کشیدم

 36. ناشناس می گوید

  سلام.من الان 13 روزه عمل کردم .مشکلات عمل داره نه تااون حد که غیرقابل تحمل باشه دردهاش .کشیدگی اعضلات.احساس نفس تنگی.دردمعده شدید .باگن هم چون بخیه داری اذیت میشی طبیعیه 10 روز با وجوداینکه ابدومینو پلاستی کردم ولی بسیار راضی هستم دکترمن درمشهد دکتر نجیب جلالی که ازمتخصصین حاذق وبسیار بسیار دلسوز و پیگیر میباشندومن الان کاملا به روال گذشته برگشته ام

 37. ناهيد می گوید

  سلام من شنبه اين عملو دارم،خيلي استرس دارم.خيليهام بهم ميگن اين كارو انجام ندم،چون خيلي احتياج ندارم .خيلي بلاتكليفم

 38. ناشناس می گوید

  منم سه هفته پیش ابدو کامل انجام دادم شکر خدا راضیم فقط نی نی کوچولو دارم که اونو نمیتونم بغل کنم وهمش کمکی دارم

 39. ناشناس می گوید

  من یک ماه پیش عمل کردم مثل سزارین میمونه ی کم سخته ولی به سختیش میارزه خوب اگه میخوای خوش تیپ بشیی ی کم سختی رو باید تحمل کنی به نظرم اگه شکمتو دوست نداری انجام بدی خوبه وبدن با بدن فرق میکنه من خیلی زود خوب شدم دردم کم بود ولی بعضی ها اذیت شدن فقط در انتخاب دکتر دقت کنید ی دکتر عالی انتخاب کنید وخودتونو به هرکسی نسپارید

 40. سمیرا می گوید

  سلام من 30 سالمه سیزده سال پیش زایمان کردم از وضعیت شکمم ناراضیم اعتماد ب نفسمو کم کرده شل شده ترک هم داره. میخام عمل زیبایی انجام بدم چ عملی مناسبه؟لطفا راهنماییم کنید

 41. الناز می گوید

  سلام به همه.من دوهفته هست عمل ابدو و مامو را با هم انجام دادم.عمل خيلي سختيه ولي ميشه تحمل كرد.من بيمارستان عيسى بن مريم أصفهان عمل كردم كه خيلي مزخرف بود.كادر فوق العاده بي مسئول و بي ادبي داره ولي دكترم فوق العاده هستند.اقاي دكتر شيرواني كه هر دو عمل با هم هزينه اش هشت ميليون شد،خيلي راضيم.

 42. ناشناس می گوید

  سلام من الان 5روز که این عملو انجام دادم از همون شب اول عمل درد برش وبخیه رو اصلا حس نکردم وخیلی راحت از تخت پایین اومدم ولی از روز چهارم شدیدا کمر درد گرفتم جوری که دیگه نمیتونم راه برم بنظر من این عمل تحمل زیادی میخواد پس حتما با آگاهی زیاد عمل کنید.

 43. سین می گوید

  سلام من سین از اردبیل هستم الان 12 روز عملو انجام دادم من دکترم درنامو روز دوم کشید نگرانم نکنه خونابه بمونه شکمم بدون کمک بلند میشم من معلمم 12روزولی هنوز سر کارم نرفتم شکمم شکل نگرفته کج مانندزیر شکمم باد کرده بنظرتون دکترم درنامو زود کشیده جای نگرانی داره؟زیر شکمم چرا باد کرده؟شکمم کی شکل میگیره؟

 44. ناشناس می گوید

  سلام دوستان من الان 9ماهه این عمل رو انجام داد م 33 سالمه … من چاق نبودم و چربی انچنانی نداشتم 57 کیلو بودم موقع عمل هر چی چربی هم داخل شکمم بود برام دراوردن اما بخاطر افتادگی زیاد پوست شکمم بعد از زایمان اینکار رو کردم
  خیلی پشیمونم با اینکه الان 9 ماهه که میگذره اما جای بخیه اش خیلی زشته به نظر شکم قبلیم خیلی بهتر بود و اینکه الان شکمم خیلی چربی اروده البته خودمم خیلی تنبلی کردم و چون جای عملم اذیت بود زیاد ورزش نکردم اما چربی دور شکمم خیلی از قبل بیشتر شده …. توصیه من به خانمهای عزیز اینه که تا میتونید از این عمل صرفنظر کنید مگر اینکه خیلی خیلی خیلی شکمه داغونی داشته باشید الان من یه شکمی دارم که هم دور نافم جای بخیه داره هم خط مایوم کامل از اینطرف تا اونطرف پهلوم یه خط بخیه قرمز و زشت داره و هم اینکه شکمم کلی چربی اورده

  1. ناشناس می گوید

   سلام شما آی دی اینستا دارین؟ اگه میشه تو اینستاگرام به آی دی من *** مسیج بدین بگین درباره آبدو سوالاتی داشتم من که از سایت آتا براتون پیام گذاشتم، شرایط من مدل شماست ویه سری سوال دارم ممنون میشم مسیج بدین

 45. مینا می گوید

  سلام.
  من ۳ روزه عمل ابدوپلاسمی کاملو انجام دادم
  امیدوارم بعدها از اینکه عمل کردم‌پشیمون نشم.
  فعلا تنها چیزی که واقعا باعث آزارمه وجود دوتا درنه که از دو طرف شکمم آویزونه و با توجه به اینکه تا یه هفته دیگه باید به شهرستان محل سکونتم برگردم و به کارم که تدریسه ادامه بدم خیلی میترسم اونجا وضعیتی واسم بوجود بیاد که مهارت کافی نداشته باشند و کار عملمو خراب کنند

 46. پرنسا می گوید

  سلام منم هفته اينده قرار أين عمل انجام بدم يه مقداره ترس و اضطراب دارم دعا كنيد بعدش زياد اذيت نشم

 47. تکتم می گوید

  سلام من الان ده روزه عمل کردم هیچ دردی نداشتم روز دوم خودم بدون کمک راه میرفتم اگه مایعات و غذاهای ملین استفاده کنید هیچ دردی ندارید الان که روز دهم هست کارهای خونمو انجام میدم ولی کار سنگین نه جای بخیه هم خیلی خوب جوش کرده هنوز خودم به شکمم نگاه نکردم ولی احساس سفت شدن رو دارم راضیم ارزش داره فقط یک موضوع من چون ورزشکار هستم جداره داخل شکم از قبل سفت بوده و نیاز به دوختن نداشته شاید واسه همین درد نداشتم این هم تجربه من امیدوارم بدردتون بخوره

  1. پرنسا می گوید

   سلام منم سه روز پيش عمل انجام دادم بجز درد كه فكر ميكنم عادي باشه تو عمل سنگيني مثل أبدو مشكل ديگه ندارم رَآه هم ميتونم برم البته به صورت خميده

  2. عسل می گوید

   سلام من 4شنبه عمل کردم فعلا که خوبه درد هم ندارم ورزشکار هم نیستم

 48. Sani می گوید

  Slm man 20 roze Amal kardam 29 salame 165 ghadam va 70 vaznam bod bad az Amal 5 kilo kam kardam shekamam fogholade shode kamaram barik tar shode man ham rahe shekam sinehamo ham kochik kardam size 85 bod shod 75 hala andamamo bishtar dos. Daram hatman pishnahad mikonam in amalo anjam bedin

 49. ناشناس می گوید

  سلام من 7روز عمل کردم 29سالمه 72وزنم پوست شکمم خیلی زشت وافتاده بود وبا هیچ روشی دیگه نمیشد جمع کنم،عمل سختیه من بعد پنج روز درم هام وکشیدم اصلا درد نداشت من همراه عمل ابدومینو لیپوماتیک پشتم داشتم، الان که بخیه هام زیاد جالب نیست وشکمم خیلی نفخ داره، دولا راه میرم درد هم دارم، اما در کل به نظر من ارزش داره خیلی چون به فرم دلخواه میرسی، از دکتر سید حسین رضویانم متشکرم، چون واقعا خیلی عملش وبا دقت وتمیز انجام داده من اصلا فکرشم نمیکردم شکمم اونقدر تخت بشه، فقط دوستانی که عمل کردن این خونابه ها تا چندوقت خارج میشه از بدن، وهمینطور نفخ معده،

 50. ناشناس می گوید

  سلام . من يك هفته است كه عمل كردم. دكتر برام درن نذاشت . كمي درد داشتم و چيزي كه منو نگران كرده اينه كه در جاي بخيه حالت چين خوردگي وجود داره. نميدونم اين طبيعيه يا نه .
  كلاً عمل سختيه . مخصوصاً اينكه مجبوري تا دو هفته به كمر بخوابي.

 51. ناشناس می گوید

  سلام خدمت دوستان عزیز من دو روزه عمل کردم خیلی دردداره ولی کاردکترام جناب اقای قاسمی نژادجراح پلاستیک ودکتر قاسم فرضی جراح زیبایی عالللللی بود همینجا لازم میبینم از این دکترای زبردست تشکر کنم .خیلی درد داره ولی فکر کنم به دردش بیارزه.موفق باشید.

 52. نازنین می گوید

  سلام من سرطان سبنه داشتم و این عمل رو برای پیوند انجام دادم الان بعد ۲ماه حس میکنم یکم شکم اوردم خیلی کمه ولی نمیدونم این شکممه یا باد کرده خیلی سفته شکمم لطفا راهنماییم کنید

 53. الهام می گوید

  سلام من 7 روز دیگه عمل دارم یکم میترسم فک کنم خیلی درد داره.آخه من همزمان با ابدو مینو عمل لیفت سینه هم دارم.واسم دعا کنید خیلی خیلی استرس دارم اما فقط میدونم دکترم کارش عالیه.

  1. ناشناس می گوید

   من چند روزه هر دو عمل رو انجام دادم و واقعا راضی هستم,اتفاقا درد سینه رو اصلا حس نمیکنم فقط یه کم زیر شکم که با مسکن ق
   قابل تحمله

 54. الهام می گوید

  سلام من 12اسفند عمل دارم خیلی میترسم آخه همزمان با ابدومینوپلاستس عمل لیفت سینه هم دارم.به دکترم اعتماد دارم میدونم کارش خوبه فقط از درد بعدش میترسم که خیلی باشه نتونم تحمل کنم.واسم دعا کنید

 55. درسا می گوید

  سلام خانما
  من ده روزه عمل ابدومینوپلاستی انجام دادم خداروشکر درد زیادی نداشتم روز دوم خودم از بیمارستان برگشتم خونه وتا الان بدون کمک هم بلند میشدم هم کارای خودمو انجام میدادم
  یه هفته بعد عمل درنهارو دراوردم اینم بگم این درنها اصلا درد ندارن واذیتی که دارن اینه که یه هفته باید با خودت حملش کنی همین
  سختیش فقط نحوه خوابیدنه که خیلی سخت وعذاب اوره ولی می ارزه به درد سرش
  کسایی که ترک وافتادگی دارن به نظر من انجام بدن من خیلی راضیم با اینکه میگن بعد از چند ماه نتیجهعمل مشخص میشه ولی واقعا خوشحالم

  1. نادیا می گوید

   عزیزم پیش کدوم دکترعمل کردین

  2. ناشناس می گوید

   الان راضی هستید از نتیجه؟

  3. ناشناس می گوید

   سلام مبارکتون باشه میشه بگید کدام بیمارستان انجام دادید و هزینه جراحی و دکترتون کی بود ممنون

 56. ناشناس می گوید

  باسلام امكان داره ادرس دكتر قاسمي نژاد و لطف كنيد ممنون

 57. افسانه می گوید

  سلام منم دوازده روزه ابدو و ليپو انجام دادم ،عمل سنگينيه پنج شب نشسته خوابيدم
  نفس كشيدنم خيلي سخت بود همش احساس خفگي داشتم حتما حواستون باشه كه تا يك هفته حتما حتما بايد يك نفر شب و روز پيشتون باشه وازتون نگهداري كنه

 58. ناشناس می گوید

  سلام من 30سالمه12روزه عمل آبدو مینو انجام دادم هر کی میگه دردش کمه و مث سزارین دروغه.من سزارین کردم همچین دردی نداشتم همچین شکم بزرگی هم نداشتم فقط بخاطر زیبایی کردم ک کاش نمیکردم واقعا عمل سخت و دردناکی هس ب هیچ کس توصیه نمیکنم واقعا ارزش نداره ک زیر تیع رفت و این همه درد کشید .روز دوم درن برداشته شد ب سختی و دولا راه میرفتم رو سوم دردم وحشتناک بود ک اصلا نمیتونستم پاشم چون لیپو پشت و پهلو هم داشتم از روز دوم ب پهلو میخوابیدم شکمم ورم داره کمرمم خیلیییی درد میگیره از روز دهم ک سرکار رفتم نمیتونم صاف واستم پوستم کشیده میشه کمر درد ول کن نیس الانم بالانافم شدیدا درد داره ک نمیدونم معدم هس یا چی دو روز دیگه ویزیت میشم تا بخیه های دور نافم برداشته بشه الان اصلا ب فکر جای بخیه و خوب بد شدنش ندارم فقط کاش بهتر شم وصاف راه برم و کمردردم برطرف شه این درد بالای نافم برطرف شه ک واقعا دردناکه.دکتر رفیع پرنیا هم دکترم هس

 59. ناشناس می گوید

  سلام بهترين عمل من ٢ ماه پيش انجام دادم خيليم راضيم ماموپلاستي ابدومينو با هم انجام دادم عمل بسيار خوبيه

 60. M-h می گوید

  سلام من یک هفته اس این عمل را انجام دادم ابدو ولیپو بازو دو روز بعد از عمل دکتر عرب زاده درن را کشید من خیلی راضی هستم و اصلا اذیت نشدم و خیلی راحت راه میرم البته تا دوهفته باید خم باشم که و طرز خوابیدن دولا بودن سختی داره ولی لذت‌بخش هست

 61. mardani می گوید

  من45ساله وبیست روز پیش عمل کردم نزد دکتر رضایی فوق تخصص جراحی زیبایی درمشهد دستشون بسیار سبک است دردهچندانی بجز کمردرد نداشتم واز شب عمل راه افتادم درنها روز بعدازعمل کشیده شد فقط الان چون شاغل هستم ازکشیدگی عضلات شکم درحین راه رفتن اذیتم ولی واقعا بهتر است کسانی انجام دهند که بعداز ورزشزیر نظر یک مربی خوب ورزیم غذایی مناسب از افتادگی شدیدشکم ناراضی باشندبهتراست سبک زندگی روتغییردهند بعد با حمایتهای خانواده وداشتن یک حمایتگر این کاروانجامبدهند

 62. زهرا می گوید

  سلام من ده روزعمل ابدومینو انجام دادم،خیلی ناراحتم چون تاپهلو برش زده شکمم بزرگ مونده،خیلی نگرانم جای بخیه توپهلوهام بمونه،نمیدونم چرادکترچنین برشی زده خیلی ناراحتم،به نظرتون شکمم کوچیک میشه،جای این بخیه هاچی،خیلی ناراحتم،خیلی

 63. نينا می گوید

  من سه روزه عمل ميني آبدو انجام دادم البته فتق ناف هم داشتم و بيشتر به خاطر اون اين عمل رو انجام دادم وگرنه اصلا چربي نداشتم اما امروز كه شكم بندم رو باز كردم از ديدم نافم شكه شدم دورش چروك بود مي خوام ببينم اين طبيعيه ؟ به خاطر ورمه؟

 64. نازنين می گوید

  سلام