10 واقعیت بسیار جذاب درباره جغد که باید بدانید!

جغدها موجودات بسیار جذابی هستند. این یک واقعیت غیرقابل انکار است. در زیر 10 واقعیت جالب و مجموعه ای از عکس هایی از این موجود زیبا را برایتان تقدیم کرده ایم. امیدوارم لذت ببرید!

جغد

1. جغدها از پرندگان شکاری هستند. جغدها از طیف گسترده ای از پستانداران، پرندگان، حشرات و خزندگان تغذیه می‌کنند.  آنها مثل همه پرندگان دندان ندارد و نمی‌توانند طعمه خود را بجوند. در عوض، طعمه های خود را پاره کرده و به قطعات کوچکتر تبدیل می‌کنند. آنها همچنین مواد غیرقابل هضم را برمی‌گردانند.

2. پاهای جغد 4 انگشت دارد که در زمان پرواز 3 عدد رو به جلو و دیگری رو به عقب است ولی زمانی که پرنده، شکاری در چنگ دارد یا روی نشیمنگاهی مثل شاخه یا سنگی نشسته دو انگشت جلو و دو انگشت در عقب قرار می‌گیرد.

جغد در حال پرواز

3. بیشتر جغدها شب‌رو هستند. اغلب جغدها در شب فعال می‌کنند و گونه های کمی (مانند جغد کوتوله) در صبح زود و یا هنگام غروب فعالیت می‌کند در حالی که برخی (مانند جغد نقب و جغد کوتاه گوش) در طول روز فعال هستند.

4. چشم‌های جغد به چشمخانه چسبیده و در حدقه ثابت است. این بدان معناست که باید برای دنبال کردن یک مسیر تمام سر خود را بچرخانند. بر خلاف افسانه رایج، جغد نمی‌تواند سر خود را به طور کامل به عقب برگرداند. جغد می‌تواند سر خود را تا 135 درجه در هر دو جهت بچرخاند، یعنی مجموعا 270 درجه میدان دید دارد.

بوف

5. گونه های بسیاری از جغدها دارای پرهایی هستند که برای پرواز خاموش و بی‌صدا خلق شده اند. به عنوان مثال، لبه پیشرو از پرهای جغد سفت است که موجب کاهش صدای پرزدن هنگام پرواز می‌شود در حالی که لبه عقبی پرهای جغد حاشیه نرمی دارد که باعث تعادل در پرواز می‌شود. پرها همچنین پوششی کرک‌دار دارند که مانع از ایجاد صدا در هنگام پرواز می‌شود.

6. جغدها صداهای متنوعی ایجاد می‌کنند. حوت حوت یکی از صداهای آشنایی است که ما را به یاد جغد می‌اندازد. جغدها صداهای دیگری نیز بوجود می‌آورند که شبیه سوت زدن یا فریاد زدن است.

نگاه ترسناک جغد

7. جغدها در همه مناطق زمین به جز قطب جنوب یافت می‌شود.

8. جغدها دوربین هستند و قادر به دیدن چیزهای در چند سانتی متری از چشم خود نیستند. چشم‌های جغد حتی در نور خیلی کم نیز می‌تواند ببیند و به همین خاطر خوب شکار می‌کند.

تعجب جغد

9. در متون فارسی واژه‌های مترادف دیگری که برای جغد بکار رفته عبارت است از: بوف، بوم، بهمن‌مرغ، کوف، یوف، گول، چغد، چغو، کُنگُر، کوچ، کوج، پسک، پش، کوکن، کگران، کوال، نهام، نهار، بیقوچ، بیقوش، بایقوش، قوش، سار، کوره بو.

10. نیروی شنوایی جغدها خیلی قوی است، منقار رو به پایین آن‌ها نیز برای این است که در دریافت صدا کمترین مانع را ایجاد کند. در بیشتر گونه‌های شب‌بیدار جغد، یکی از گوش‌ها کمی بالاتر از گوش دیگر قرار گرفته تا صداها را در حالت حرکات عمودی طعمه نیز دریافت و دنبال کند. جغدها با این قدرت شنوایی خود می‌توانند جهت حرکت طعمه را با دقت بالایی تشخیص دهند. برخی از جغدها دارای چنان قدرت شنوایی هستند که می‌توانند یک طعمه را در تاریکی مطلق تشخیص دهند.

در نگارش این پست بیشتر از ویکی‌پدیای فارسی بهره برده ایم. نظر شما در مورد این حیوانات دوست‌داشتنی چیست؟

163 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  متشکرم

 2. mahdie می گوید

  i am in love with them !!!

 3. ناشناس می گوید

  عالللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللیه!!!!!!!!!!!!!!!

 4. مرضیه می گوید

  دمتون گرم.مطالب نایس شما به درد تحقیق دختر من خورد
  (کدام حیوانات شبها بیدارندوچرا؟)

 5. حسین می گوید

  خیلی ممنون

 6. jafar می گوید

  تشکر

 7. ناشناس می گوید

  عالی بود .مرسی

 8. سمیرا می گوید

  Commentخیلی خوب و کامل بود مرصی

 9. عاطفه می گوید

  ممنون مطالب به درد دختر من خورد

 10. یکی می گوید

  شوم نیست

  1. جغد دانا می گوید

   آیا جغد شوم است ؟
   در باورهای اجتماعی ایران زمین غالب دیدگاه ها در ارتباط با جغد منفی و امیخته با خرافه است بدین سبب به دیدن جغد وی را با سنگ مورد هدف قرار داده و وی را بد شگون میدانند .به عنوان مثال در نقاطی از گیلان شنیدن صدای جغد نشان از رسیدن خبری نا مبارک و نا میمون دارد به همین علت با ایجاد صدا و راندن وی سعی بر دور کردن صدا از خانه دارند ،گاها چوب نیم سوخته ای را به سمت وی پرتاب میکنند و بلند میگویند (اتش از من ،گوشت از قصاب) اگر جغد رو به قبله پرواز کرد بلا دفع میشود اما در غیر این صورت صاحبخانه باید صدقه دهد و انفاق کند و ……..تا بلا رفع شود . در ارتباط با صدای جغد نیز این باور وجود دارد که اگر جغد گریه کند ،خوش است و اگر خنده کند بد یمن و با شنیدن صدای وی میگویند (میمنت خانم،خوش امدی) شاید بد نباشد قیاس کنیم منزلت جغد را در اوستا و ایین باستان ایران را ، با باورهای امروزه اجتماعی در باره شومی جغد که شور بختانه سینه به سینه نقل میشود، در جایی که از وی به نام اشوزشت یاد میگردد و فراری دهنده دیوها و نام وی به معنی دوست داشتن و دوستدار راستی اورده شده وحکایاتی که در ارتباط با به وجود امدن وی از ناخن و کلام اوستا در زبان وی وجود دارد و چهره داریوش دوم با تاجی قلم خورده به نقشی از بوف

   در متن های کهن باستانی جغد را ‘هو مورو’ می خواندند. یعنی پرنده دانا. حتما بیاد دارید که در کتابهای قصه نیز این پرنده عینک به چشم دارد و به بقیه حیوانات پند و اندرز می دهد
   اما شومی جغد بعد از ورود اعراب به ایران بر سر زبان ها افتاد چون غذای این پرنده مار و مارمولک و موش بود، در واقع غذای اعراب آن دوران را میل می کرد و اعراب آن را پرنده ای شوم می دانستند چرا که غذای آنها را می خورد
   در کتاب اوستا از جغد با نام اشوزشت یاد شده و وی را فراری دهنده دیوها و پلیدیها خوانده اند یا در نسخی دیگر وی را به بهمن مرغ و مرغ زوبره و هومن مرغ و شب اویز(مرغ شب ) خوانده اند و به خواص دارویی وی بارها اشارت کرده اند مانند :فراری دهنده مار و افعی -خون با روغن به جهت دوای افت – زهره با خاکستر به جهت شب ادراری -دل و جگر به جهت قولنج – خوردن چشم به واسطه افزونی قدرت بینایی در شب، خوردن تخم و شراب به واسطه ترک شرابخواری یا به نقل از کلیله و دمنه بردن ان به نبرد به واسطه زیادی قدرت و توان و غیره

   1. ناشناس می گوید

    ممنونم اطلاعات زیبا و دوست داشتنی بود….
    اگه راهنمایی جهت نگهداری مناسب کنید ممنون میشم دوست ندارم این پرنده زیبا اذیت بشه…

 11. لیلا می گوید

  واقعا عالی بود

 12. ﺣﻤﻴﺪ می گوید

  asheqe joqdhaa hasam mataleb jozi bod vali bazam az babate mozo merciiii

 13. parnaz می گوید

  به عنوان یک تحقیق عاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااالی بوووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووود.

 14. pariya joooooooooooooon می گوید

  عجب!!!!!!!!!!!!!!
  خلقت خداست دیگه !!!!!!!!!!!!!!!!!!

  خیلیییییییییییی خیلییییییییییییییییی ممنووووووووووووووون

 15. کیوان فریق پور سردشت می گوید

  ممنون مطالب جالبی بود دست مریزاد

 16. ناشناس می گوید

  داداش فونتتومیدی بهم؟برای استفاده در وبم؟

 17. علی می گوید

  سلام میشه ازتون خواهش کنم این فونت رو واسه دانلود بذارین خدا خیرتون بده خیلی وقته دنبالش میگردم ولی پیداش نکردم

  1. حسین قبیله می گوید
 18. علی می گوید

  هر کاری کردم نشد
  این کد html مطلبمه
  میشه خودت تنظیمش کنی

  ز کوشش به هر چیز خواهی رسید===== به هر چیز خواهی کماهی رسید

 19. علی می گوید

  آقا کدو که اینجا نشون نمیده میشه توضیح کاملشو بگی وبلاگ من رز بلاگه

 20. علی می گوید

  حدود شیش ماهه که دنبال این فونتم که پیداش نکردم الانم که پیداش کردم رو لینکی که زده بودین رفتم ولی وقتی کدو وارد کردم کلا قالب به هم خورد راستش دیگه خسته شدم بخدا شما میتونید کمکم کنید میخوام یه وبلاگ مذهبی درست کنم خدا خیرتون بده ثواب داره اگه میتونید قدم به قدم برام توضیح بدین که چطوری میتونم این فونتو تو وبلاگم بذارم من در رز بلاگ ثبت نام کردم

  نام کردم

 21. علی می گوید

  و اگه ممکنه فایل ttFرو برای استفاده در ورد بذارین

 22. ناشناس می گوید

  عالی بود اما کاش بیشتر بود

 23. پوریا می گوید

  سلام پرنده مورد علاقه من جغده. ممنون از این همه اطلاعات.میخاستم بپرسم ایا واقعا جغد موجودی شوم میباشد واینکه ایا جغد را میتوان اهلی نمود . وایا میتوان گونه ای از ان را در خانه نگهداری کرد.

 24. جمال می گوید

  جغدها واقعا موجودات جالبی هستن.من یه جوجه جغد دارم البته تو جنگل پیداش کردم پاش زخمی بود ورم کرده بود.آوردمش خونه پاشو بستم خوشبختانه داره کم کم خوب میشه.نوک هاش خیلی درد آوره

 25. sh می گوید

  سلام برای فراری دادن جغد چکار باید کرد؟

 26. علی می گوید

  سلام داداش گلم حالت خوبه ببخشید چیکار کردین بالاخره برام توضیح ندادین که چطور میتونم فونت شمارو در وبلاگم بذارم خواهش می کنم کمکم کنید خیلی وقته منتظرم

 27. علی می گوید

  عزیزم خیلی وقته منتظرم جواب بده خواهشا

 28. علی می گوید

  داداش چرا جواب نمیدی ؟

  حداقل بگو این فونتو از کجا دانلود کردی چرا چیزی نمیگی به خدا اگه نیاز نداشتم به شما نمیگفتم من حتما این فونت رو میخوام خواهش میکنم ازت بگو از کجا میتونم دانلودش کنم؟

  1. ایران آتا می گوید

   می‌توانید فونت ایران را از این سایت خریداری کنید:
   http://www.moslemebrahimi.com

 29. علی می گوید

  یعنی این فونت ایران که گفتین با فونت دروید اربیک نسخ تفاوت داره من اون سایتو رفتم
  قیمتش 10 تومنه خیلی گرونه
  رایگان گیر نمیاد که برم دانلود کنم
  فونت نوشته های شما با فونت ایران چه تفاوتی داره؟

 30. علی می گوید

  این فونت دروید اربیک نسخ هم فونت قشنگو خواناییه فقط اگه میشه یه خورده پر رنگ تر کنی نوشته هارو؟

 31. علی می گوید

  فونت شما فونت ایرانه خودت مقایسش کن داداش گلم

 32. milad می گوید

  your site and its subject is vry fatastic.thank you for your effort

 33. یاسی می گوید

  مرسی یه قول تتل عالی بود

 34. فاطمه می گوید

  عالـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــیـــــــ

  بود خیلی به دردم خورد مرسیlove

 35. زینب می گوید

  عالیه متشکرم

 36. زینب می گوید

  برای تحقیقم عااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااالی یه

 37. ab می گوید

  like داری

 38. مهدی رضایی می گوید

  بی نهایت سپاس به درد تحقیق پسرم خورد

 39. باقرزاده می گوید

  ممنونم مطالبتان عالیه خیلی خیلی ممنونم

 40. مژگان می گوید

  ممنون خیلی جالب بود

 41. جواد می گوید

  ممنونم عالی بود

 42. alii.aa می گوید

  TQ VERY B0O0O0O0S

 43. سارا می گوید

  خیلی عالی بود گسترشش بدهید

 44. زهرا می گوید

  ما یه جغدخوشگل پیداکردیم دلم میخوادنگهش دارم نظرشماچیه

  1. بیویلی می گوید

   نظری ندارم

 45. صابر می گوید

  مطالب جالب و زيبايي بود متشکرم.

 46. زینب می گوید

  من خیییییییییلی جغد دوست دارم

 47. احمد می گوید

  دمنتون گرم

 48. نسیم می گوید

  بسیار عالیست من عاشق این تصاویر هستم

 49. س752 می گوید

  خیلی چرت خاک توی سرتون

 50. Turan Güneyli ( توران) می گوید

  با سلام
  مقاله مفید و با اطلاعات خوبی بود اما در پاراگراف مربوط به ” 9. در متون فارسی….” نام ترکی جغد که در لهجه های مختلف مناطق آذربایجان به صورت بیقوش( بیگوش) ، بایقوش و یا بایغوش گفته میشود که از ترکیب ” بی ” ( بیگ ) + گوش به معنی بزرگ و سرور و آقای پرنده ها منتج است. ضمنا آقا یا خانم ” جغد دانا ” در مطلبشان به صورت واضح به قوم و یا ملت عرب که خاستگاه دین اسلام میباشد کاملا تحقیرانه و فاشیستی اندیشیده اند که خود جای تامل و تاسف دارد و اندیشه پان فارسی با رجوع به تاریخ بی تاریخ را سرلوحه متن قرار داده اند ایشان. وقت همدلی هست برادر نه جدایی و تحقیرانه اندیشیدن.

 51. مصطفی می گوید

  سلام..من یه بچه جغد گرفتم چیکارش کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  1. ناشناس می گوید

   من یه جغد پیدا کرده بودم سپردمش به باغ پرندگان. مسئول باغ خیلی خوشحال شد

   1. امیر می گوید

    خوب باید بشه مجانی دادی

   2. دلی می گوید

    ای گیج

   3. ناشناس می گوید

    Sabtsh kardi ya faqat behesh dadi???chon age sabt nakardi shak nakon azad forokhttesh?

  2. سعید می گوید

   گرفت

   1. ناشناس می گوید

    احمق

  3. ناشناس می گوید

   Bde b mn

  4. محسن می گوید

   براش مانند بابا باش بزرگش کن خوش یومه اگه خوب بهش برسی

  5. ناشناس می گوید

   بکنش تواین کون من!

   1. ناشناس می گوید

    خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

    1. The XR می گوید

     ایـن کـه میگـن جـغـد ، مـقـعـد نـداره ، درسـتـه آیـا؟

  6. علیرضا می گوید

   شافتش کن

  7. احسان می گوید

   من اصلا ازاین پرنده خوشم نمیاد چون یه شب به اندازه مرگم ترسوندنم شب توباغمون تنها بودم واسم حمله میکردن به سختی تونستم خودمو به پیش ماشینم برسونم بعده اون شب حالم اصلا خوب نمیشد تا یه روز رفتم پیش یه سید واسم دعا داد بعده اون خوب شدم حالا هم وقتی که به چشمانش نگاه میکنم اون شبو یادم میاره

   1. دخی شیطون می گوید

    نگاه نن خو ?

   2. مهدیس می گوید

    وای چه بد احسان واقعا متاسفم برات

   3. Sherlock می گوید

    بوف زیباترین پرنده ایه که دیدم
    شما هر جانوری که وحشی باشه ازش بترسی میاد سراغت
    حتی زنبور که یک حشره هست
    من خودم جغد دارم و آرامشی که جغد داره هیچ جانور دیگه ای نداره

  8. سارینا می گوید

   بفروشش

  9. ناشناس می گوید

   بدش من

  10. ناشناس می گوید

   بذار بپره کیف کن

  11. ناشناس می گوید

   سلام من میخوامش اگه ممکنه

 52. ناشناس می گوید

  بیخود کردی ازادش کن

 53. نامجو می گوید

  خوش به حالت کاش مال من بود جغد خیییییییییییییییییییییییلی دوس دارم……

  1. ناشناس می گوید

   یکی بخر

 54. لیلا می گوید

  یه بچه جغد از دست فروش خریدم تا آزارش ندن بزرگش میکنم بعد آزادش میکنم موندم این احمق ها چطور دلشون میاد جوجه رو بدزدند تو این گرما ساعتها دستخوش خودخواهی خودشون بکنن که آیا کسی بیاد برشون یا نه .تازه شاید تو این فاصله تلف هم بشن تا حالا این صحنه ها رو دیدید؟من سوالم اینه،آیا واقعا اینها انسانند؟

  1. امیر می گوید

   سلام. من هم یه جغد دارم نمیدونم چی بدم بخوره اصن نمیدونم چی کارش کنم.
   لطفا راهنمایی کنید اگه اطلاعاتی دارید لیلا خانوم

   1. وحید می گوید

    صنقدون مرغ و دل مرغ

   2. ناشناس می گوید

    سنگدون مرغ بگير ريز ريز كن بهش بده

   3. حسین تک چشم می گوید

    برو باسش از مرغ فروشی اشغال گوشت بخر.چیز دیگای نمی خورن.

  2. ناشناس می گوید

   منم دقیقأ

  3. کوچولو می گوید

   درودبرشما

  4. ناشناس می گوید

   بله دخترم اینها انسانند اما حیوان های انسان نما

  5. مهدی می گوید

   جغد چی هست شاه بوفه مینیاتوریه سفیده

 55. سمان می گوید

  واییییی من عاشق جغدم………….

 56. رضا می گوید

  پیداکردن جغد

 57. ناشناس می گوید

  منم یه جغغد دارم 10 سالشه

  1. سمیر می گوید

   چه باحال

 58. نادیا می گوید

  وااااااااااااای من عاشقه جغدم یکی میخوااااام خیلی دوس دارم…جونمو واسه جغد میدم واقعا چشماش بهم ارامش میده

  1. ناشناس می گوید

   سلام دارم یک جفت یکی سفید یکی سیاه

   1. شروز فرزام می گوید

    سلام هنوز جغداتون رو دارید.چند وقتشونه از کجا گرفتید میشه عکسشون رو بدید لطفا چون منم میخوام بگیرم

  2. ناشناس می گوید

   من یه جغد خشکل گرفتم چی بهش بدم بخوره؟؟؟؟

  3. زرگر می گوید

   یک دونه خوشمل وکوتوله دارم فروشی میخای

 59. رها می گوید

  واااااییییییی من عاشق جغدم از کجا میتونم بخرم؟

  1. ناشناس می گوید

   بیا من یه جوجه جقد گرفتم هرکه میخواد

   1. لارا می گوید

    من میخوام)

    1. االلل می گوید

     هعفغغعععخ

   2. عرفام می گوید

    سلام چرنگی جغد چن تومن میدی

   3. ناشناس می گوید

    سلام من یه جغد میخوام اگه کسی قصد فروش یا واگذاری داشت تماس بگیره ممنون ***

    1. ناشناس می گوید

     جغد میخوای؟

  2. مهدی زارع می گوید

   بیا من یه جوجه جقد گرفتم هرکه میخواد

  3. ناشناس می گوید

   من یه جفت جغددارم یکی سفید یکی سیاه میخوای

  4. ابرام می گوید

   من دارم میخوای شمارتوبده

  5. زرگر می گوید

   سلام من یک دونه نژاد کوتوله خوشمل دارم اگه میخای

 60. [email protected] می گوید

  یه جغدتوجنگل پیداکردیم داریم ازشرمراقبت میکنیم بهش خیلی میرسیم ولی تلوتلومیخوره به زورغذادهنش میزاریم تانمیره میخوایم روپاشدبفرستیمش بره توجنگل ولی میترسیم قبلش دووم نیاره بمیره خیلی نارحتیم که بمیره دلم میسوزه کسی میدونه بایدچیکارکنم

  1. ناشناس می گوید

   سلامم جغد اخلاق خودش داره غذاش جلوش بزار وبرو چون دوست داره موقع خوردن کسی پیشش یا نگاهش نکنه

  2. Mamad می گوید

   Mitoni bedi man darmanesh konm

 61. کیخسروی می گوید

  دوستان میدونستید جغد از چه موقع پیش ما ایرانیان شوم دونست شده؟؟
  از موقع حمله اعراب..
  عرب فقط ملخ و مارمولک میخورد جالبه اینا جز غذای جغد هستش بنابراین اون رو نزدیک خودشون میدیدند با ین دورش میکردن.

  1. ناشناس می گوید

   درسته لغبه جغد شوم رو عرباي ملخ خور دادن.جغد نزد ایرانیان باستان نماد داناييه جغد دانا شنیدید در غصه های ایرانیان…..

  2. ناشناس می گوید

   نه!

  3. ناشناس می گوید

   ول کنین دیگه! عن همه چیو در آوردید با این داستانای ساختگیتون! اصلا ما ایرانیا خوب، عربا بد!
   ول کنین دیگه!
   مردم رو خر فرض کردین؟!(بلا نسبت)

  4. یه نفر می گوید

   خواهش میکنم همه چی رو به عرب ها ربط ندیم. میگن سگ نجسه میگیم عرب ها می ترسیدن گفتن نجسه. و جغد ها… جالب اینجاس از وقتی این قصه ها بوجود اومد که عربستان با آمریکا همکاری کرد.تا ده سال پیش همچین چیزی نبود. جغد چشم های ترسناکی در تاریکی داره برا همین بدنام شده.ربطی به عرب ها نداره.داستان جغد دانا هم در داستان های ایرانی نبوده و داستانش مربوط به کتاب کلیله و دمنه هست که یه کتاب هندی هست.در ضمن طب پزشکی هست که ثابت کرده سگ نجسه و نباید در فضای بسته نگهداری شه.

  5. یه نفر می گوید

   من قصد توهین به جملات شما را نداشتم. امیدوارم که از نوشته ام دلخور نباشید.
   موفق باشید

 62. ناشناس می گوید

  بعضیها همه چیز را به باد مسخره میگیرند.نمی دانند دودش در چشمان خودشان و نسلهای اینده شان خواهد رفت این جبر رد خور ندارد.باور کنید یا نکنید.

 63. مهدی می گوید

  سلام اون کسایکه جغد دارن ونمیخوان بگن من میخوام.ایمیل بدید با عکس لطفا.من یک جغد داشتم وبدجور وابستش بودم افسوس مرد.از روی درخت افتاده بود کسی آورد برام

 64. محمد می گوید

  سلام
  منم ی جغد بزرگ پایین کوه پیدا کردم لونشو پیدا نکردم بردمش خونه و سوسیس بهش میدادم سوسیس رو میبلعید

 65. ناشناس می گوید

  کسی جغد میخواد

  1. مهدیس می گوید

   من جغد میخوااااااااااااااااااام

  2. Arvin می گوید

   سلام من میخوام قیمت چند

  3. ناشناس می گوید

   من میییییخواااام

  4. ناشناس می گوید

   سلام ناشناس من جغد ميخوام

  5. نیلوفر می گوید

   سلام منم عاشق جغدم اونم از نوع سوراخ نشین من از کجا میتونم یکی بخرم

 66. samira می گوید

  از کجا میشه یه جغد خرید؟

 67. مانا می گوید

  سلام من امروز یه جغد مینیاتوری خریدم ولی همش خوابه وقتی میخوام بهش غذا بدم نمیخوره چیکار کنم

  1. فریدون می گوید

   سلام جغد شاخدار قهوه ای چنده؟

  2. ناشناس می گوید

   صلحها معمولا خوابه شبا غذا ميخوره

  3. ناشناس می گوید

   سلام میشه بگین از کجا خریدین؟

  4. Ali sabour می گوید

   سلام غدارو بگیر جلو دماغش بوش بهش بخوره یا بمال ب نوکش حتما میخوره

 68. Reza می گوید

  من ی جوجه شاخدار گرفتم
  تو روز فقط جای تاریک دوس داره
  غذا هم بش گوشت . دل . سنگدان.سفیده تخم مرغ ابپز و
  حشره میدم
  شاهین هم داشتم ک وقتی 4 سالش شد ازادش کردم
  دوس دارم اینو یجور تربیت کنم ک بمونه و فرار نکنه

 69. باران می گوید

  مانا جان جغد حيوونى هست که درست نيست توى قفس باشه.حالا که خريدى هم نمى تونى آزادش کنى چون وقتى به محيط خونه عادت کنه به احتمال قوى زندگى در طبيعت براىش سخت مى شه و ممکنه که بمىره. بايد خىلى خوب ازش مراقبت کنى

 70. bahalestoon می گوید

  واقعا مرسی بخاطر این مطالب
  کلا به جوابم رسیدم

 71. امیر موسی می گوید

  خوب بود

 72. امیر موسی می گوید

  من صد تا جغد دارم

  1. سمیر می گوید

   خالی نبند

 73. عرفان می گوید

  سلام تو عکس بالا دومی همون که چشاش زرده اسم اون چیه
  ممنون

  1. ارمیتا می گوید

   جغد تالاپی که در برخی از تالاب های ایران زندگی میکنه

 74. Hami می گوید

  سلام، من یه جغد مینیاتوری گرفتم کسی هست بخره؟

  1. لارا می گوید

   من میخوام Hamiجان

 75. Sepehr می گوید

  Har ki joghd dare man mikham sharayete negahdari va tajrobash ro kamelan daram , sharghe tehran

  sepehr

 76. ایماش می گوید

  سلام .همه جغدو دوست دارم ولی من یه جغد دارم که اون منو خیلی دوست داره اسمش(بوبو)

 77. اسی می گوید

  امروز 5صبح از خواب پاشودم دیدم جغدم نشسته روی در تراس. در هم باز. دیشب در قفسش رو یادمون رفته ببندیم. تا چراغ رو روشن کردم پر زد رفت. تورو خدا اگه پیداش کردین بم بگید. بهتون مژدگانی میدم.جغدش مینیاتوری بود. ادرسمون تهران. خ سراج. سمت هنگام … [آدرس و تلفن حذف شد!]

 78. بیویلی می گوید

  منم به جغد دارم بیست ساله حرفم میزنم نون پنیرم میخوره

 79. بیویلی می گوید

  من این نگفته بودم قبلا

 80. ناشناس می گوید

  man 1 sale joqd daram.raveshe negahdarish sadast

 81. انا می گوید

  ملت همه دیوانه این به خدا

 82. اسی می گوید

  هر کی از شما عزیزان جغد مینیاتوری داره من ازش میخامش. لطفا بهم بگید

 83. فرشته می گوید

  جقد شوم میاره به عقده ما من د وست ندارم

 84. رونیکا می گوید

  من یه جغد خوشگل دارم

 85. fateme? می گوید

  Akhe joqdm shod hyvon?

 86. somi می گوید

  من عااااشق جغدم هرکسی داره یا پیدا کرده و نمیتونه نگهداری کنه حاضرم ازش بخرم

 87. باران می گوید

  من می خواهم یک جغد بگیرم نمی دانم کجا بگیرم و کجا نگه دارم لطفا اگه کسی می دونه بگه

  1. ناشناس می گوید

   توکه نمیدونی چیکارش کنی میخوایی چیکار?

 88. Ali sabour می گوید

  اگه کسی سوالی بابت جغد داشت به این ایمیل سوالشو بپرسه

 89. احمدحمیدی می گوید

  یک جوجه جقد چن ماهه دارم کسی که شرایط نگهداریشو بلده و میتونه و تجربشو داره
  خاست تماس بگیره

 90. ناشناس می گوید

  سلام من یه شاه بوف دارم بهش جیگر گوسفند و گردن مرغ و دل مرغ میدم فوق العادس

 91. Mamad می گوید

  Man jaei joghd didam ama rahash kardam.. na bekhatere eteqadate alaki ke migan shome o in harfa.. chon to doreye bastan migan joghd neshuneye mall va servate..
  Hala adam nemidone kodomo bavar kone..aksesham mojode lamasab to hayad neshaste bod jom nemikhord bezor kardmsh to kartoni bordmsh balaye bom ta khodesh bere..vali age kesi hast ke bastan shenas bashe lotfan pm bede..

 92. حمید می گوید

  سلام دوستان، من نیاز دارم به یک شاه بوف برای چند ساعت فیلم برداری داخل یک استودیو ممنون میشم اگه دارین، وحاضرین اون رو باخودتون بیارین به استودیو که یک تصویری ازش بگیریم لطفاً بهم اطلاع بدین، سپاس گذارم.

 93. ناشناس می گوید

  سلام یه جغد پیدا کردم تو جاده بالش زخمه چیکار کنم بدمش محیط زیست

 94. ارامش می گوید

  سلام
  من جغد خیلی دوس.سفیدش مخصوصه.خریدارم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.