آمار فروش آخرین نسخه ی بازی «ندای وظیفه» (Call of Duty) در اولین روز عرضه در سطح بین المللی از مرز رقم چشمگیر و قابل توجه نیم میلیون دلار گذشت؛ به گونه ای که این رویداد را می توان رکورد تازه ای در فروش بازی ‌های ویدئویی برشمرد.

گفتنی است پس از این استقبال بی نظیر بازی دوستان، بازاریان نیز با خوش بینی از سهام شرکت اکتیویژن بلیزارد – که تهیه و توزیع این بازی را بر عهده داشته – استقبال کردند که نهایتا سهام این شرکت در بازار سهام با افزایش 3 درصدی (معادل با 29 سنت) روبرو شد.

این در حالی است که بازی Halo 4 که توسط کمپانی مایکروسافت و در ژانر علمی تخیلی حدود یک هفته پیش از این ارائه شد، موفق شده بود تا در اولین روز فروش تنها 220 میلیون دلار بفروشد.

فروش سال گذشته نسخه قبلی بازی «ندای وظیفه» در بازار امریکای شمالی و بریتانیا با عنوان Call of Duty: Modern Warfare 3 در روز نخست 400 میلیون دلاری بوده.

بنا به تحلیل ‌های اقتصادی موسسه «هادسون اسکوئر»، بازار امریکای شمالی و بریتانیا را می‌توان مهمترین اهداف شرکت اکتیویژن به حساب آورد، که بیشترین میزان سود حاصل از فروش بازی‌ های ویدئویی را برای این کمپانی به ارمغان آورده است.

شایان ذکر است اکتیویژن بلیزارد از برترین فعالین حوزه‌ ی تولید و عرضه ‌ی بازی‌ های ویدئویی است. پس از کسب موفقیت فروش روز اول بازی جدید ندای وظیفه، کارشناسان مالی و اعتباری این شرکت چشم اندازهای مالی خود را با خوش بینی ارتقا دادند.

به اعتقاد کارشناسان بازار، Call of Duty: Black Ops II از مهمترین بازی های عرضه شده در چهار سال گذشته است که موجب دلگرمی فعالین بازار شده است.

جالب است بدانید از نیمه شب قبل از عرضه این بازی هزاران نفر از بازی دوستان برای خریداری این بازی در روز اول در جلوی بیش از 16000 مرکز فروش بازی در کشورهای مختلف جهان گرد هم آمده بودند.

منبع