کمپانی ZTE چهارمین تولید کننده برتر گوشی های هوشمند در سطح بین المللی است. بنا به شایعات جدید، این کمپانی در حال تولید گوشی هوشمند تلفن همراه با پردازنده 8 هسته ای است که در صورت صحت این خبر، جایگاه این تولید کننده به رتبه نخست جهانی ارتقا پیدا خواهد کرد و ظاهراً قرار است که گوشی پرقدرت ZTE Apache تا سال آتی میلادی به بازار عرضه شود.

بنا به شنیده های تایید نشده پیشنهادهای همکاری به دو شرکت NVIDIA و کوآلکام برای تولید پردازنده ARM15 MT6599 28 نانومتری داده شده است. مابقی تجهیزات این گوشی به قرار زیر پیش بینی می شود؛ صفحه نمایش فول اچ دی (1080P)، دوربین 13 مگا پیکسلی و پشتیبانی از WCDMA، 4G LTE، TD-SCDMA. بدین ترتیب هم می توان از آن در شبکه 3G چین استفاده کرده یا در بازار امریکا از قابلیت LTE 4G آن برای برقراری تماس بهره برد.

البته تمامی این اخبار شنیده های تایید نشده و حدس و گمانه زنی های متخصصان است که اغلب اوقات نیز پر بیراهه نمی‌روند! و هنوز برای رسیدن به جمع بندی های نهایی در این باره زود است، اما تصور چنین گجتی بدان معنی است که به زودی گوشی های تلفن همراه از رایانه رومیزی که در خانه یا سر کار با آن کار می کنیم پرقدرت تر خواهند بود!

منبع