خیابان‌های کشورهای عربی به خصوص شیخ نشینی چون دوبی پر است از خودروهای اسپرت و گران‌قیمتی که چشم هر عابری را به خود خیره می‌کند. در واقع درآمدهای سرشار نفتی و سبک و سیاق خوشگذران اعراب سبب شده است تا اکثر تولیدکنندگان بنام جهانی در حوزه های مختلف محصولات لوکس و بسیار گرانقیمتی را برای بازار اعراب خلیج فارس تهیه کنند.

همیشه این موضوع ذهن بسیاری از دلسوزان را به خود مشغول می‌کرد که چرا این بادیه نشینان به دوران رسیده، خود دست به ساخت خودرویی باب میل خویش نمی‌زنند. مسلماً با توجه به بازاری این منطقه، چنین کمپانی خودروسازی می‌تواند سالانه سود سرشاری را نصیب خود و سهامدارنش نماید.

در رویداد ویژه ای که در شهر بیروت، پایتخت لبنان برگزار شد شرکت خودروسازی دبلیو موتورز به طور رسمی اعلام کرد قصد دارد تا پایان سال جاری میلادی دو دستگاه خودروی هایپر اسپرت و سوپر اسپرت تولیدی اش را رونمایی نماید. محصولاتی که نخستین نمونه های ساخته شده در خاورمیانه به حساب خواهند آمد.

دبلیو موتورز مدعی است که قصد ساخت اختصاصی‌ترین، لوکس‌ترین و به روز ترین خودروهای جهان را دارد؛ اتومبیل‌هایی که هرگز نمونه ای از آن‌ها را ندیده‌ایم. بنا به اخبار منتشره، شرکتهای اتریشی Magna Steyr و آلمانی RUF قرار است در این پروژه با دبلیو موتورز همکاری نزدیکی داشته باشند.

دبلیو موتورز قصد دارد تنها پنج نمونه محدود از هر مدل محصولاتش را تولید کند. آنها مدعی اند کلیه مراحل طراحی، توسعه و تولید خودروهای فوق لوکس شان با بالاترین کیفیت و بهره از تازه‌ترین فناوری‌های روز صورت می گیرد، به نحوی که این اتومبیل ها قادر است ذائقه مشکل پسند مشتریان منطقه خلیج فارس، آسیای دور، افریقا و اروپای شرقی را تامین نماید.

شایان ذکر است که نخستین مدل از تولیدات این شرکت در دسامبر 2012 در شهر دوبی و نمایشگاه خودروی قطر در سال 2013 میلادی رونمایی خواهند شد. با توجه به پیش بینی‌ها نخستین محصولات این کمپانی تا پایان سال 2013 به بازار عرضه نخواهد شد.

وبگاه دبلیو موتورز