یک هنرمند 32 ساله فنلاندی به نام Janne Parviainen ایده جدیدی برای عکاسی از نقاشی نور و ثبت تصاویر زیبا با استفاده از یک منبع نور خلق کرده است. او این تصاویر را با استفاده از دوربین حرفه ای و یک LED خلق می‌کند؛ به این صورت که در محدوده زمانی بین 20 تا 37 دقیقه کل صحنه را با استفاده از LED ترسیم می‌کند.

توپوگرافی روشنایی

در عکس فوق او همسرش را در صحنه ای که بر روی مبل نشسته و دختر سه هفته اش را شیر می دهد وصف کرده است. موضوعات این عکس ها می‌تواند هر چیز جالبی که روزانه با آن روبرو هستیم باشد، با این تفاوت که ما در این عکس ها بیشتر شاهد جریان نور خواهیم بود و نکته جالب‌تر این که این عکس‌ها بدون دخالت نرم افزار های ویرایشگر تصویر  بوجود می‌آیند. در حقیقت این تصاویر محصول پردازش مستقیم نور هستند بدون این که کوچکترین تغییری در آنها به کار رفته باشد. این نقاشی های نوری همچنین می‌توان از چراغ های چرخش‌نما، چراغ های فلش رنگی، چراغ اسباب بازی ها و  با هر وسیله نوری که به طور مهندسی برای این تکنیک طراحی می‌شوند استفاده کرد.

توپوگرافی روشنایی

با این تکنیک نو می‌توان فیگورهای انسانی را با نور ترسیم کرد. نوآور این تکنیک افکارش را وسیعتر از پشت درهای بسته یک اتاق معطوف کرده و در پی بکارگیری این شیوه جدید در طبیعت است مانند فوق که ابرهای طوفانی را در زمینه عکس خود با فیگوری از یک اسکلت به طور خلاصه شرح می دهد. او همچنین موفق شده در منطقه هلسکینی از یک رعد و برق عظیم عکس هایی را نیز ترسیم کند.

تصاویر بیشتری از این هنرمند را در فلیکر ببینید.