بالکن

با کمی ذوق و سلیقه و تزئین و مبلمان اصولی بالکن یا پاسیوی خود، می‌توانید مکانی دلنشین و آرام برای اوقات خوش زندگی‌تان فراهم کنید. شاید بد نباشد لذت خوردن ناهار را در بالکن خانه تان تجربه کنید. در ادامه چندین توصیه در رابطه با دکوراسیون بالکن و یا حیاط خلوط کوچک شما دارم:

1. اندازه گیری کنید. در این مکان به نظرتان بهتر است مبلمان و میز قرار دهید و یا نه  شاید بهتر باشد به سبک کافه های کوچک از صندلی و میز جمع و جورتری استفاده کنید و یا شاید یک فرش ایرانی کوچک برای این فضا مناسب‌تر است؟ این را شما با توجه به اندازه بالکن و یا حیاط خلوت خود انتخاب می‌کنید.

بالکن2. میز و صندلی تاشو. با انتخاب میز و صندلی تاشو یا میز وصندلی که به راحتی در زمان‌هایی که از آنها استفاده نمی‌کنید، بتوانید جمع‌شان کنید؛ به شما فضای بیشتری برای فعالیت‌های دیگر می‌دهد.

3. پانل و قفسه دیواری. با استفاده از پانل‌ها و قفسه‌های دیواری علاوه بر آنکه می‌توانید فضای بیشتری داشته باشید، بلکه می‌توانید از این قفسه‌ها برای زیبایی هر چه بیشتر مثلا برای قرار دادن گلدان‌ها بر روی آنها استفاده کنید.

4. مکان دنج و خانوادگی. راه های مختلفی برای ایجاد سایه و سرپناه وجود دارد. می‌توانید سایبانی متناسب با فضای خود و یا پرده ای مناسب تهیه کنید و از نرده های بالکن خود آویزان کنید.

5. قالی و قالیچه. نه تنها برای داخل خانه، بلکه می‌توانید برای بالکن و پاسیو خود از قالیچه های زیبا استفاده کنید. البته انتخاب با شماست و می‌توانید از کفپوش‌های دیگری هم استفاده کنید.

6. ایجاد محیطی نورانی. استفاده از ریسه و لامپ‌های کم‌مصرف (شاید بهتر باشد سیستم روشنایی خورشیدی کوچکی ایجاد کنید.) با رنگ‌های زیبا می‌تواند بالکن تاریک شما را به مکان زیبایی در شب‌ها تبدیل کند.

بالکن دکوراسیون7. گل و گلدان. با اضافه کردن گیاهان و گلدان‌های زیبا به بالکن خود، رنگ و روحی به آنجا بدهید. در هنگام انتخاب گلدان‌ها و گیاهان برای بالکن‌تان، شاید بهتر باشد به اندازه بالکن و نحوه حمل آنها هم فکر کنید. همینطور به این نکته فکر کنید که گیاهان مورد نظرتان تا چه حدی رشد می‌کنند. یک راه حل آسان تهیه قلاب‌های مخصوص گلدان و آویزان کردن آنها از نرده بالکن‌تان است. اگر هم برای مراقبت از گیاهان وقت کافی ندارید بهتر است از گل و گیاهان مصنوعی برای زیبایی بالکن و حیاط خلوت خود استفاده کنید! نظر شما در مورد ونوس حشره خوار چیست؟

8. شمع رمانتیک. با افزودن شمع و فانوس به بالکن خود می‌توانید، فضایی رمانتیک و شاعرانه ایجاد کنید. شمع طرح فانوسی هم محصول جالبی است که می‌توانید از فروشگاه اینترنتی دیز خریداری کنید.

 شما چه پیشنهادی برای دکوراسیون بالکن یا پاسیوی خانه تان دارید؟ دیدگاه خود را در این باره با دیگران به اشتراک بگذارید.