Take a fresh look at your lifestyle.

ارتش ایالات متحده هواپیمای رادار گریز X-47B را در دریا آزمایش می‌کند

ویژگی های مهم هواپیمای امریکایی X-47B:

اولین پهبادی خواهد بود که به طور کامل با هوش مصنوعی هدایت می‌شود.
آزمایش‌ها نشان داده که با موفقیت می‌تواند به پرواز درآید و بر زمین بنشیند.
ادعا شده که می‌تواند در محدوده 2،000 مایل و شش ساعت پرواز کند.

هواپیما

این هواپیمای بدون سرنشین رادار گریز اولین سری از هواپیماهای بدون سرنشین در جهان است، که  به جای کنترل یک اپراتور از راه دور، توسط هوش مصنوعی کنترل می‌شود.

هواپیماهای بدون سرنشین X-47B به مدت پنج سال طراحی و توسعه داده شده است و چند ماموریت از پیش برنامه ریزی را نیز انجام داده است.

تفاوت بین هواپیماهای بدون سرنشین X-47B و سری قبلی که یکی از آنها را ایران شکار کرده بود در این است که در هواپیماهای جدید دیگر متخصصی با استفاده از دستگاه کنترل از راه دور آن را کنترل نمی‌کند. در X-47B، واحد کنترل می‌تواند به طور مستقل با بررسی اطلاعاتی که از حسگرهای پیشرفته خود به دست می‌آورد، برای خود فکر کند و تصمیمات لازم را گرفته و در راستای آنها عمل کند.

مشخصات ظاهری X-47B

ارتش آمریکا درحال توسعه سلاح های رباتی است. در این میان بیم آن می‌رود که توسعه بیش از حد جنگ افزارهای هوش مصنوعی منجر به عواقب فاجعه بار پیش بینی نشده شود. آیا ربات هایی با هوش مصنوعی می‌توانند دستورات فرمانده خود را اجرا کنند؟ آیا امکان دارد روزی ربات ها تهدید جدی برای نسل بشر باشند؟

البته این هواپیما هنوز به تجهیزات نظامی مجهز نشده است و هنوز برای ورود به ارتش ایالات متحده بایستی آزمایشات بسیاری را انجام دهد. با این حال ادعا شده است که X-47B می‌تواند در محدوده 2000 مایل و با استقامت شش ساعتی پرواز کرده و بمب 2000 پندی حمل کند.

منبع: دیلی مایل

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بدون نظر
  1. رایموند می گوید

    بازم این پهپاد ها به دست ایرانیان خواهند افتاد…
    ایران که قبلا پهپاد آمریکایی رادار گریز RQ-170 را به دست گرفت…
    واقعا جنگ الکترونیکی ایران خیلی قویتر از امریکاست…