مادام توسو نام موزه مشهوری در لندن است که مجسمه‌های مومی افراد سرشناس در آن نگهداری می‌شود. موزه مادام توسو توسط راهبی به همین نام در سده 18 میلادی تاسیس شده است و در حال حاضر دارای 20 شعبه در سراسر جهان می‌باشد. [اطلاعات بیشتر را در ویکی‌پدیای فارسی بخوانید.]

موزه مادام توسو در توکیو در یک مرکز خرید با نام Aqua city واقع شده و شاید کمتر کسی از وجود موزه مادام توسو در توکیو باخبر باشد. جلوی در ورودی این مجموعه مجسمه ای از مرلین مونرو و لیدی گاگا جلب نظر می‌کند که مراجعین را به ورود ترغیب می‌کند.

ورودیه موزه 2000 ین ژاپن می‌باشد. رنگ در و دیوار موزه که از یک دالان وارد آن می‌شوید قرمز است و در موزه می‌توانید با پرداخت هزینه عکاسی را هم به استخدام دربیاورید که از شما عکس بگیرد و لوازم متعددی نیز برای گریم و تغییر چهره شما برای عکاسی موجود می‌باشد. شعبه توکیو مادام توسو در سال 2013 تأسیس شده است.

سالن اول این موزه مخصوص اجاره عکاس می‌باشد.

در سالن دوم رهبران سیاسی جهان که افرادی مانند دالایی لاما، نلسون ماندلا، باراک اوباما و … را می‌توانید در غالب مجسمه‌های مومی ببینید و با آنها عکس بیندازید.

سالن شماره 3 سالن مشاهیر ورزشی، افرادی مثل دیوید بکام، لیونل مسی و… البته دیدن ورزشکارهای کشتی کج ژاپنی در آن بین کمی خنده‌دار به نظر می‌آید.

در سالن شماره چهارم می‌توانید با مشاهیر موسیقی عکس یادگاری بیندازید؛ افرادی مانند الویس پریسلی و …

اما سالن شماره 5 سالن تاریخ معتبر است که در این سالن با چهره مادام توسو بنیانگزار این سلسله موزه ها آشنا می‌شوید و نحوه ساختن این مجسمه ها را از نزدیک یاد می‌گیرید و در صورت پرداخت هزینه می‌توانید مجسمه ای رزینی از دست خود را داشته باشید.

سالن شماره 6 سالن تاریخ و فرهنگ نام دارد و از انشتین گرفته تا استیو جابز و افرادی مانند شکسپیر و لئوناردو داوینچی را می‌توانید ببینید و همراه مجسمه هایشان عکس یادگاری بیندازید.

با ورود به سالن شماره 7 که سالن سینما نام دارد و می‌توانید با افرادی چون جرج کلونی، لئوناردو دی کاپریو، آرنولد شوارتزنگر و … عکس یادگاری بیندازید. البته با مجسمه های آنها!

ورود به سایت موزه مادام توسو شعبه توکیو

توجه شما را به عکس‌هایی از این موزه جلب می‌کنم: