دوربین های ایستگاه‌های فضایی در چند ماه آینده تصاویر زنده خانه های شما را از فضا به نمایش می‌گذارند. با دوربین های Urthcast می‌توانیم روند اتفاقات را در فضا به طور واقعی‌تری مشاهده کنیم. برای ساخت این دوربین‌ها افزون بر جنبه مالی از نیروی کار متخصص فراوان استفاده شده تا دوربین هایی با کیفیت بالا تولید شوند. این درحالی است که فضانوردان در تلاش هستند که دوربین ها را از از قسمت محموله به زیر ایستگاه انتقال بدهند.

urthecast

در آینده ای نه چندان دور ساخت این دوربین‌ها به اتمام می‌رسد. شاید تا زمستان همین سال!

یکی از این دوربین ها در ایستگاه فضایی در نقطه ای ثابت و دیگر دوربین ها حول یک محور ثابت در گردش خواهند بود. اندازه تصاویری که این دوربین‌ها ارئه می‌دهند در حدود یک متر (3.3 فوت) در هر پیکسل خواهد بود. البته این ابعاد تصاویر مشابه تصاویر ماهواره ای گوگل است که از طریق آن می‌توانید همه جزئیات منطقه مورد نظر، حتی ماشین‌تان را که در پارکینگ پارک است ببینید، اما برتری دوربین های UrthCast زنده بوده تصاویر آن است.

کاربران از هر جای دنیا می‌توانند با ورود به یک سایت رایگان مختصات نقطه مورد نظرشان را خیلی واقعی مشاهده کنند. البته ممکن است مشاهده تصاویر با تاخیر زمانی بسیار کوتاه همراه باشد. پیدا کردن موقعیت زمانی و مکانی که ISS بر فراز محدوده شما پرواز می‌کند بسیار آسان است به همین دلیل UrthCast در نظر دارد که در وقوع رویدادها به مردمانی که در پوشش ISS می‌باشند کمک کند. تازه وقتی عکس هاس عروسی تان را از فضا بگیرید خیلی جالب‌تر هم می شود!

در حال حاضر از دوربین های ISS فقط در اهداف خاصی استفاده می‌شود؛ مانند نظارت بر محصولات. البته با دوربین های Urth cast هرکسی و چیزی را که بخواهید می‌توانید بینید. در ضمن این کمپانی برنامه دارد با انتشار کدهای تصاویر به توسعه دهندگان اجازه بدهد که از این فیلم ها برای اهداف دیگری استفاده کنند. سازمان ملل متحد هم گفته قصد دارد از این تصاویر برای نظارت بر شرایط اضطراری انسانی به کار بگیرد. از این تصاویر می‌توان برای نظارت بر رشد محصولات، شهرنشینی، آلودگی شهرها، توزیع برق و غیره استفاده کرد. همچنین خودتان می‌توانید قابلیت‌های دیگر این دوربین‌ها را تصور کنید.

اگر دوست دارید اطلاعات بیشتری درمورد دوربین های UrthCast کسب کنید از سایت زیر بازدید کنید:

http://www.urthecast.com