بازوی داده ای جدیدی را در این پست به شما معرفی می‌کنیم که کنترل فوق العاده ای را دارا می باشد.

طراحان روبات آلمانی Festo هفته خوبی را پشت سر گذاشته اند. پس از تحت تاثیر قراردادن ما با روبات ظریف و عجیب خود که با چرخش به درون خود به جلو حرکت می کرد، حال دست روبات کنترلی آن توجه مان را جلب می کند. قبل از این ما چیزهایی مثل ExoHand دیده ایم، اما اینجا مکانیزم کنترلی با دستکش داده ای استخوانی را به نشان می دهیم که به صورت سه بعدی چاپ شده و دقت، حساسیت و کنترل منحصر به فردی دارد.

بازوی خود ربات دارای دستکش کنترلی اسکلتی است که نوآوری خارق العاده ای در آن مشهود است. این با گرفتن اسکن از دست کاربر و چاپ دستکش مناسب سفارشی از پلاستیک پلی آمید که تضمین کننده دستکش است به صورت سفارشی ساخته شده است.

از طریق روش های پنوماتیک، کاربر احساسات روبات را احساس می کند. مثلا هنگامی که بازوی روباتیک یک شی را چنگ می زند، کاربر می تواند حس کند که بازوی روبات تا چه اندازه به اشیا فشاروارد می کند و غیره. بازوی ربات می تواند نیروی اعمال شده توسط کاربر را که به آنالوگ بسیار قوی تبدیل شده است را دریافت کرده و بازخورد دقیق انجام دهد. این ارتباط فوق العاده میان انسان و ماشین که توسط دستکش داده ای چاپ شده به صورت 3بعدی انجام می پذیرد تضمین می کند که قدرت ماشین تحت کنترل کامل باشد.

در زیر ویدئوی دستکش داده ای استخوانی را مشاهده می کنید: