منو

در لینکداین چگونه رفتار کنیم؟

لینکدین

این روزها تقریبا هر کسی که من به واسطه کسب و کارم با او تماس دارم، در سایت LinkedIn حضور دارد. (اگر شما هنوز عضو این شبکه نشده اید بهتر است همین حالا عضو شوید.) این سایت یک شبکه حرفه ای برای کسب و کارها است، جایی است که شما در آن می‌توانید کسب و کار خود را از طریق پروفایل‌تان و دیگر بخش‌های سایت معرفی و ارتقا دهید. در این پست می‌خواهم درباره شکایت‌‎های مردم درباره چیزهایی که در ارتباط‌هایشان واقعا آنها را آزار می دهد، چند مطلبی را عنوان کنم.

اخیرا لینک کتاب آموزش مهارت‌های زناشویی را در این شبکه به اشتراک گذاشتم که چندی به این کارم ایراد گرفتند و بیان کردند که چنین لینک‌هایی نباید در لینکداین به اشتراک گذاشته شود. من در واقع با اشتراک لینکی به آنها آزار رساندم پس در نظرات همان پست از آنها عذرخواهی کردم. اما آیا به نظر شما انتشار این لینک واقعا آزاردهنده بود؟!

اما واقعا بهتر است در لینکداین چگونه رفتار کنیم؟

۱٫ دروغ نگویید. دروغ‌گویی همیشه پنهان نمی‌ماند و روزی می‌رسد که به خاطر اطلاعات اشتباهی که در اختیار دیگران قرار داده اید شرمنده می‌شوید.
۲٫ اگر شما شخصی را نمی‌شناسید پیام دعوت برای برقراری وضعیت دوستی نفرستید. بعضی‌ها از این کار متنفرند و درخواست ما را نمی‌پذیرند.

۳٫ هنگام ارسال درخواست ارتباط، تنبلی نکنید. وقتی که شما هنگام درخواست برقراری ارتباط برای ارسال پیام سفارشی هیچ تلاشی نمی‌کنید و تنها دکمه برقراری ارتباط را می‌زنید، این باعث می‌شود که مردم فکر کنند که شما تلاش می‌کنید تا جایی که ممکن است با افراد زیادی ارتباط برقرار کنید. البته سایت لینکداین محدودیت‌هایی را برای ارسال درخواست ارتباط بی‌رویه ایجاد کرده است.

۴٫ فراموش نکنید که قبل از ارسال پیام شخصی برای ارتباط، پروفایل شخص را بخوانید. هرگز پیام مشابه برای همه نفرستید. برای مثال پیامی که برای یک متخصص سئو می‌فرستید نباید همانند پیامی باشد که برای یک پزشک می‌فرستید. همینطور با مطالعه دقیق پروفایل افراد متوجه میشوید که مثلا نباید پیام مشابهی را برای دو برنامه نویس زبان PHP ارسال کنید.

۵٫ از لوگو به عنوان پروفایل عکستان استفاده نکنید. لینکداین یک سایت شبکه سازی حرفه ایست. افراد باید تصویر شخصی داشته باشند نه لوگو. جای دیگری در لینکداین برای نمایش شرکت‌ها وجود دارد. شرکت خود را در آنجا می‌توانید اضافه کنید و لوگوی شرکت‌تان را نیز به آن بیافزایید. برای مثال صفحه شرکت گروه صنایع شیر ایران را ببینید.

۶٫ مورد دیگری که وجود دارد، کامل ننوشتن اسم است. برخی مثلا اول اسم و فامیلشان را می‌نویسند، اما واقعا چه دلیلی برای این کار وجود دارد؟ معمولا اسپمرها چنین کاری را انجام می‌دهند. پس سعی کنید نام خود را کامل درج کنید.

۷٫ بیش از حد لاف نزنید. اگرچه لینکداین در درجه اول به عنوان یک ابزار شبکه سازی کسب و کار ساخته شده است، اما هیچ کس تمایلی ندارد که ببیند شما دائما درباره خود و شرکت‌تان چه می‌گویید. در لینکداین هم می‌توانید هم چون دیگر شبکه هایث اجتماعی اطلاعات جالبی را که بدست می‌آورید را به اشتراک بگذارید. سعی کنید با پست‌های خود اعتبار خود را افزایش دهید.

۸٫ در بروزرسانی‌ افراط نکنید. با وارد کردن اطلاعات جدید، برای همه ارتباطات‌تان ظاهر می‌شود، اگر شما دائما در حال اضافه کردن وضعیت به روزرسانی در طول روز باشید، دوستان و کسانی که با شما در ارتباط هستند ممکن است از شما دلخور شوند، برای بروزرسانی‌های شخصی توصیه من حداکثر سه بار در روز است. سعی کنید از Buffer App برای برنامه ریزی بروزرسانی‌های خود بهره بجویید.

۹٫ همه توییت‌هایتان را به وضعیت بروزرسانی لینکداین اضافه نکنید. هیچ لزومی ندارد که شما همه توییت‌هایتان را به لینکداین اضافه کنید، همانطور که قبلا هم اشاره کردیم بروزرسانی های زیاد می‌تواند باعث آزار کسانی که با آنها در ارتباط هستید شود.

۱۰٫ لینک‌ها یا بروزرسانی‌هایتان را به هر گروهی که در آن عضو هستید نفرستید. درباره آنچه که می‌خواهید ارسال کنید، فکر کنید و تصمیم بگیرید که این مورد برای اعضای کدام گروه می‌تواند مفید و جذاب باشد. همینطور بهتر است با قوانین گروه هایی که در آنها عضو هستید بیشتر آشنا شوید.

۱۱٫ چک کردن املای نوشتاری و اصول گرامری را فراموش نکنید. شاید در توییتر و فیسبوک این مورد چندان مهم نباشد، اما در لینکداین به عنوان یک شبکه کسب و کار چندان خوش آیند نیست. سعی کنید کلمات و جملات را کامل بنویسید. اگر در توییتر به خاطر محدودیت بالا در تعداد حروف سعی می‌کنید کوتاه تر منظور خود را برسانید، در لینکداین سعی کنید که همانند یک حرفه ای در حرفه خود عمل کنید.

۱۲٫ همه پیشنهادات سایت لینکداین را جدی نگیرید. حتما نباید با اعضایی که لینکداین پیشنهاد می‌کند ارتباط برقرار کنید. همینطور بسیاری از لینک‌های توصیه شده لینکداین هم دارای ارزش محتوایی نیستند.

۱۳٫ از پروفایل کسی کپی نکنید. در لینکداین هم می‌توانید ارسال‌های دیگران را لایک زده و یا بازنشر کنید و نیز نظر خود را زیر آن بنویسید. اما کپی کردن ارسال‌های دیگران و ارسال آن از طرف خودتان به نظرم ایده چندان خوبی نباشد!

۱۴٫ عکس‌های خانوادگی خود را به اشتراک نگذارید. لینکداین ، فیسبوک نیست! در لینکداین کسی تمایلی به دیدن عکس شما و دوست قدیمی‌تان که در آخرین سفر خارجی انداخته اید ندارند.

۱۵٫ به همه اکانت‌های لینکداین اعتماد نکنید. اکانت‌های اسپمر زیادی در لینکدین وجود دارند که به شما پیام فرستاده و درخواست پاسخ به ایمیل را از شما دارند. به درخواست‌هایی از اشخاصی که آنها را نمی‌شناسید، اعتماد نکنید.

شما چه پیشنهاداتی برای کاربران لینکداین دارید تا موجب آزار و اذیت دیگر کاربران نشوند؟

۳۹ دیدگاه
 1. مهران مرداد ۱, ۱۳۹۲ / پاسخ دادن
 2. ناشناس مهر ۲۶, ۱۳۹۲ / پاسخ دادن
 3. mana مهر ۲۷, ۱۳۹۲ / پاسخ دادن
 4. تنها آبان ۷, ۱۳۹۲ / پاسخ دادن
 5. احسان آبان ۱۰, ۱۳۹۲ / پاسخ دادن
 6. آیلین آبان ۱۸, ۱۳۹۲ / پاسخ دادن
  • مصطفی آذر ۴, ۱۳۹۳ / پاسخ دادن
 7. ساریا آذر ۱۹, ۱۳۹۲ / پاسخ دادن
 8. مهیار دی ۱۸, ۱۳۹۲ / پاسخ دادن
 9. shabnam بهمن ۲۵, ۱۳۹۲ / پاسخ دادن
 10. سحر اسفند ۲۳, ۱۳۹۲ / پاسخ دادن
  • رضا اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۳ / پاسخ دادن
  • mahboubeh خرداد ۲۶, ۱۳۹۳ / پاسخ دادن
 11. محبوبه فروردین ۶, ۱۳۹۳ / پاسخ دادن
 12. ناشناس فروردین ۲۴, ۱۳۹۳ / پاسخ دادن
 13. رزیتا فروردین ۲۷, ۱۳۹۳ / پاسخ دادن
 14. selin اردیبهشت ۷, ۱۳۹۳ / پاسخ دادن
 15. elaheh اردیبهشت ۲۰, ۱۳۹۳ / پاسخ دادن
 16. مریم اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۳ / پاسخ دادن
 17. ناشناس تیر ۲۰, ۱۳۹۳ / پاسخ دادن
 18. shotorban مرداد ۸, ۱۳۹۳ / پاسخ دادن
 19. mm مرداد ۱۷, ۱۳۹۳ / پاسخ دادن
 20. مرتضی مرداد ۲۹, ۱۳۹۳ / پاسخ دادن
  • ناشناس شهریور ۱۲, ۱۳۹۳ / پاسخ دادن
 21. هدی شهریور ۱۷, ۱۳۹۳ / پاسخ دادن
  • فریبا اسفند ۱۱, ۱۳۹۳ / پاسخ دادن
 22. nafis شهریور ۱۷, ۱۳۹۳ / پاسخ دادن
 23. افشار محبی مهر ۲, ۱۳۹۳ / پاسخ دادن
 24. حامد تکمیل مهر ۲, ۱۳۹۳ / پاسخ دادن
 25. مهدی مهر ۲۹, ۱۳۹۳ / پاسخ دادن
 26. مهدی مهر ۲۹, ۱۳۹۳ / پاسخ دادن
 27. سمیرا آذر ۳, ۱۳۹۳ / پاسخ دادن
 28. مریم آذر ۴, ۱۳۹۳ / پاسخ دادن
 29. پورتال دی ۳, ۱۳۹۳ / پاسخ دادن
 30. زاهده دی ۱۰, ۱۳۹۳ / پاسخ دادن
 31. سبا دی ۲۲, ۱۳۹۳ / پاسخ دادن
 32. مهربان اسفند ۱۳, ۱۳۹۳ / پاسخ دادن

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.