میکروبلاگ نوعی وبلاگ است که کاربران در آن به انتشار نوشته‌های کوتاه می‌پردازند. میکروبلاگ کاربران را قادر به تبادل عناصر کوچکی مثل فایل‌های کم حجم و نوشته‌های کوتاه و… می‌کند. به این نوشته‌های کوچک که در میکروبلاگ به اشتراک گذاشته می‌شود، میکروپست می‌گویند. یکی دیگر از امکاناتی که شبکه‌های اجتماعی میکروبلاگ در اختیار کاربران قرار می‌دهد، امکان ایجاد پست به روش‌های مختلف است، برای مثال از طریق خود سایت یا پست الکترونیک و یا حتی پیامک.

در این پست نکاتی را لیست می‌کنیم که به شما کمک می‌کند تا بتوانید دنبال‌کنندگان (فالور) بیشتری در میکروبلاگ‌ها بدست آورید.

1. پنجشنبه و جمعه ها را از دست ندهید!

سعی کنید آخر هفته بیشتر از روزهای دیگر در میکروبلاگ فعالیت کنید. معمولا چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه ها کاربران بیشتری در میکروبلاگ‌ها فعال هستند و در نتیجه میکروپست‌های شما بیشتر دیده خواهند شد. همین‌طور سعی کنید آخر هفته دقت بیشتری روی ارسال‌هایتان داشته باشید!

2. به میکروپست‌هایتان عکس بچسبانید!

ارسال‌هایی که دارای عکس‌های جالب و مفید باشند، تقریبا دوبرابر بیشتر از ارسال‌های بدون عکس مورد توجه قرار می‌گیرند. از طریق جستوجوی تصاویر گوگل می‌توانید عکس‌های خوبی برای پیوست کردن به میکروپست‌هایتان پیدا کنید.

3. از کاراکترهای بیشتر استفاده نکنید!

ارسال‌هایی با کمتر از 100 کاراکتر معمولا بیشتر مورد توجه کاربران میکروبلاگ‌ها قرار می‌گیرند. پس سعی کنید کوتاه و مختصر بنویسید.

4. گروه‌های مختلف کاربران میکروبلاگ را در نظر بگیرید!

در ارسال‌هایتان سعی کنید همه اقشار را در نظر بگیرید. دکتر، مهندس، نوجوان و کاربران پیر و همه و همه می‌توانند عضو میکروبلاگ باشند. پس سعی کنید در نوشته‌هایتان هیچ گروهی را ناراحت نکنید.

میکروبلاگ

5. در ارسال‌هایتان از برچسب استفاده کنید!

با برچسب زدن در میکروپست‌هایتان که معمولا با # هشتگ امکان‌پذیر است می‌توانید به خودتان این شانس را بدهید که نوشته‌تان توسط افراد بیشتری خوانده شود. پس سعی کنید برچسب‌های مرتبط را به نوشته تان اضافه کنید.

6. با پیام خصوصی نیز با کاربران در ارتباط باشید!

علاوه بر پست‌هایی که ارسال می‌کنید با ارسال پیام خصوصی و تعامل بیشتر با کاربران می‌توانید با آنها بیشتر صمیمی شوید و شانس اینکه آنها مطالب شما را بازنشر کنند را افزایش می‌دهید.

7. پست‌های جالب و مفیدی ارسال کنید!

اگر به همه توصیه‌های بالا عمل کنید ولی مطالبی که می‌فرستید، برای کاربران مفید نباشد؛ قول می‌دهم دنبال کنندگان بیشتری نخواهید داشت! پس ابتدا سعی کنید مطالبی بفرستید که برای دیگران هم مفید باشد..

شما چه پیشنهاداتی برای کسب محبوبیت در میکروبلاگ‌ها دارید؟ لطفا دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.