facebook like

فیسبوک پس از گوگل محبوب‌ترین وب‌سایت در سطح جهان است، که خود ارزش ایجاد صفحه‌ای در فیسبوک را نمایان می‌کند. ما داشتن صفحه‌ای بدون طرفدار (فن) هیچ ارزشی ندارد. ارزش صفحات فیسبوک رابطه مستقیمی با تعداد لایک‌های آن صفحه دارد. در این پست سعی می‌کنیم نکات مهم برای افزایش تعداد لایک در صفحات فیسبوک را لیست کنیم.

1. به پست‌هایتان عکس بیافزایید!

آمار نشان می‌دهد که ارسال‌هایی که دارای عکس هستند، بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند. البته باید در انتخاب تصویر دقت کرد تا مورد توجه بیشتری قرار بگیرد. همچنین برای هر عکس جالب سعی کنید توضیحی جالب بنویسید.

پس به یاد داشته باشید که به جای ارسال لینک با توضیح بهتر است تصویری هم به پست خود اضافه کنید.

2. پست‌های کوتاه را دریابید!

همانند میکروبلاگ‌ها در فیسبوک نیز پست‌های کوتاه بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند. پس سعی کنید در ارسال‌های خود از کمتر از 250 کاراکتر استفاده کنید. به نظر می‌رسد کاربران شبکه‌های اجتماعی برای خواندن نوشته های طولانی وقت کافی ندارند!

3. از شکلک‌ها هم استفاده کنید!

با استفاده از شکلک ها در پست‌های خود می‌توانید لایک‌های بیشتری دریافت کنید. شکلک‌ها می‌توانند احساسات انسانی را به ارسال‌های شما اضافه کنند.

4. آخر هفته و تعطیلات را از دست ندهید!

بسیاری از افراد آخر هفته به فیسبوک خود سر می‌زنند. پس شاید بهتر باشد برای پنج‌شنبه و جمعه پست‌های جالبتری را به اشتراک بگذارید. البته بعضی‌ها هم تنها در اوقات کاری خود وقت سر زدن به فیسبوک را دارند! معمولا روزهای شنبه و یکشنبه افراد کمتری در فیسبوک هستند.

5. در پست‌های خود از طرفداران پیج سوال بپرسید!

سعی کنید در پست‌های خود سوالاتی را هم مطرح کنید. سوالات می‌توانند ساده و یا تخصصی باشند. برای شروع می‌توانید از چرا، چگونه، چه کسی، چه وقت، آیا می‌خواهید و … استفاده کنید.

6. بین طرفداران صفحه مسابقه ای ترتیب دهید!

نیازی به دادن جایزه برای برنده نیست. در واقع برنده خود شما خواهید بود که لایک‌های صفحه را بالا برده اید. مثلا تصویری را قرار دهید و از طرفداران بخواهید بهترین عنوان را برای این عکس در بخش نظرات پست ارسال کنند.

7. از کپن تخفیف یا قرعه کشی استفاده کنید!

برای طرفداران صفحه خود کپن تخفیف ارائه کنید و یا طی یک قرعه کشی به طرفداران خود جایزه بدهید.

شما چه پیشنهادی برای افزایش تعداد طرفداران و لایک‌های صفحات فیسبوک دارید؟ تجارب خود را با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید!