آیفون5

برای کم کردن روی تلفن گلکسی3 سامسونگ، آیفون5 با کابل جدید اتصال معرفی می‌شود. این روش جدید اتصال علاوه بر این که باعث می شود فضای کمتری را اشغال کند بر شهرت این اسمارت فون نیز افزوده. با توجه به این که بیشتر شایعات در مورد آیفون 5 بر نمای این گوشی تاکید دارند اپل در نظر دارد به منظور گرم کردن بازار تبلیغات و جذب کردن طرفداران اسمارت فون ها با نمایشگر بزرگ، صفحه نمایش این گوشی را به 4 اینچ افزایش دهد که در این صورت به بزرگترین نمایشگر با قاب بسیار باریک تبدیل خواهد شد.

وقتی صحبت از صفحه نمایش بزرگ به میان می آید همه به دنبال صفحه ای با کیفیت وضوح بالا می گردند و اپل هم با داشتن این سلیقه در حال حاضر طرح و مدل دلخواهش را برای این گوشی انتخاب کرده است.

انتظار می رود مانند اسمارت فون Exynos 4 سامسونگ، آیفون 5 متشکل از ریزتراشه 4 هسته ای باشد. مشخصات مدل (4412) Exynos سامسونگ سطح 9 و با سرعت 1.4 گیگاهرتزی و یک پردازنده چهار هسته ای است.

این اولین بار است که اپل به سمت پردازنده 4 هسته ای متمایل می شود. البته آیپد جدید آن به صورت 2 هسته ای طراحی شده که در آن از یک CPU پیشرفته استفاده شده است و درسخت افزار 4 هسته ای آیفون5 نیز به کار رفته است. این‌ها نشان می‌دهد که شرکت اپل می‌خواهد که این اسمارت فون پرسرعت‌ترین مدلی باشد که تا به حال دیده اید.

البته اپل این اطمینان را می‌دهد که همه کارآیی های 4 هسته ای را داشته باشد اما توسعه دهندگان نرم افزار به احتمال زیاد باید به منظور بالا بردن قابلیت عملکرد نرم افزارهایشان را به روز رسانی کنند. این خبر بسیار خوبی برای طرفداران بازی‌ها نیز خواهد بود چون وقتی با دسته ای بازی مانند 3DS و PS ویتا به رقابت می‌پردازند نشان می‌دهند که چقدر سرعت این اسمارت فون ها بالاتر است.

iPhone 5 با ضخامت ۷.۹ میلی‌متر و یک صفحه نمایش ۴ اینچی و نسبت تصویر ۱۶:۹ با پردازنده ۴ هسته ای پیشرفته ، بسیار مجهز و عالی به نظر می‌رسد، البته قبل از همه این‌ها باید توجه داشت که نام آیفون بر روی آن است.