هر چند وقت یکبار که به کلکسیون نوآوری های گوگل و اپل سر می‌زنیم، با خودمان می‌گوییم وای خدای من این محصول دیگه آخرشه! ولی صبر داشته باشید شاید شرکت های دیگری وجود داشته باشند که بتوانند غوغا کنند و یکی از این شرکت‌ها الیمپوس نام دارد که یک شرکت ژاپنی است و قصد دارد با گوگل گلاس (Google Glass) بر سر نمایشگر چشمی رقابت کند.

عینک گوگل یک نمایشگر چشمی است و شما می‌توانید ‌لحظات را بدون در دست گرفتن دوربین و فقط با نگاه کردن به روبرو ثبت کنید. الیمپوس هم تصمیم گرفت دست آورد جدیدش را که می تواند رقیبی برای عینک گوگل شود را به نمایش بگذارد و بر سر و صداها بیفزاید.

MEG4.O نمایشگر چشمی الیمپوس با نام شاعرانه اش که این شرکت بر آن نهاده است با بهره گیری از بلوتوث و ارایه صفحه نمایش QVGA با اندازه 320 در 240 پیکسلی دارد و دارای وزن پایه در حدود 30 گرم (1012 اونس) دارد.

گوگل هنوز مصمم است که امسال باز هم بر کارایی های عینک نمایشگرش بیفزاید و عقیده دارد که الیمپوس با مفاهیم عجیب و غریبش در بازار رقابت امریکایی ها شانسی برای موفقیت نخواهد داشت. البته الیمپوس هم کم نمیاره و مدعی است که شما به زودی چتر بازانی را خواهید دید که با این نمایشگر در چشمانشان سقوط آزاد خود را به نمایش می‌گذارند. الیمپوس شعار می دهد که ما هرگز از ادامه رقابت دست بر نخواهیم داشت هر چند …

هیچ کلمه ای هنگامی که این عینک در دسترس قرار بگیرد در توصیف آن وجود نخواهد داشت و برای کاربران هم خیالی به نظر خواهد رسید.

گوگل نسخه بتا عینک گرانش را با قیمت 1500 دلار اوایل سال آینده در اختیار بعضی توسعه دهندگان قرارخواهد داد و سرگئی برین (از بنیانگذاران گوگل) می‌گوید که تا سال 2014 این محصول مورد استفاده عموم قرار گرفت.

به نظر شما بعد از گوگل، Apple ،Oakley و الیمپوس چه شرکتی به فکر ساخت عینک هوشمند خواهد افتاد؟!