فردا امتحان داری و حالا می‌خواهی پرینتی از کارت ورود به جلسه ات که در وبگاه دانشگاه است بگیری. مرورگر اینترنت اکسپلورر را که مخصوص سایت دانشگاه است را باز می‌کنی و آدرس را وارد می کنی ولی هرچه منتظر می‌مانی سایت بالا نمی‌آید! سایت های دیگر را هم امتحان می‌کنی و می‌بینی آنها هم نای لود شدن ندارند!

مودم را ریست می‌کنی، ولی نه! اینترنت از سرچشمه گل‌آلود شده است! شماره پشتیبانی هماراسیستم را می‌گیری ولی کسی پاسخگو نیست! یک ساعت بعد زنگ می‌زنی و می‌بینی این را روی پیام‌گیرشان گذاشته اند:

مشترک گرامی به علت بروز مشکل در درگاه های اینترنتی شرکت ارتباطات زیرساخت درحال حاضر دسترسی به اینترنت با اختلال مواجه است.

به نظرت می‌رسد که شاید آن‌طرف مرزها کوسه ای کابلی را دریده باشد! به دوستت زنگ می‌زنی و او که از شرکت دیگری اینترنت دارد، انیمیشن Frankenweenie می‌گوید که چندی پیش با سرعت بالایی (منظور سرعت بالای محلی می‌باشد) دانلود کرده است.

چند روزی می‌گذرد و اینترنت هر از گاهی وصل می‌شود! شرکت هماراسیستم تبریز هم که همان پیامگیر را گذاشته و درخواست دارد که با پشتیبانی تماس نگیریم! توی سایتش هم زده:

به اطلاع کلیه مشترکین محترم میرساند اختلالات پیش آمده از دوشنبه گذشته بنا به اعلام شرکت ارتباطات زیرساخت (تامین کننده پهنای باند کشور) به دلیل قطعی فیبر نوری در خارج از کشور بوده که طی روزهای آینده رفع خواهد شد. بدینوسیله از کلیه مشترکین محترم بدلیل مشکلات پیش آمده در ارتباط اینترنت پوزش می طلبیم.

این یعنی که مشکل از ما نیست و همه جای ایران سرویس اینترنتشان بهتر از ما نیست! ولی به نظر نمی‌رسد، چنین باشد.

خوب توی صفحه اول ایران آتا نوشتید که تجربیات تون رو به اشتراک بگذارید منم گفتم این یه چند سطری دررابطه با خدمات هماراسیستم تبریز بنویسم که هم عقده ای نشم و هم اینکه بعضی ها به یاد بیاورند که حق همیشه با مشتری است!

به خدا خسته شدم از بس اینترنت هی قطع و وصل شد. یه بار فقط گوگل میره. یه بار سرعت از 6 کیلوبایت بالاتر نمی‌ره. کجا هستند سازمان های حمایت از مصرف کننده؟ کجاست مشتری مداری؟ درد دلمون رو به کی بگیم؟

مشکل اینجاست که توی خیلی از شهرهای استان آذربایجان شرقی هماراسیستم تنها گزینه برای ADSL هست و هیچ رقیبی وجود نداره. امیدوارم خدمات اینترنتی هماراسیستم هم خوبتر بشوند. والا پدرمون دراومد!

امیدوارم شرکت هماراسیستم بیاد برای همه کاربرانی که متحمل ضرر و زیان شدند، جبران خسارت بکنه و خسارت های این 10 روز اختلالات اینترنت رو به کاربران پرداخت بکنه. البته نباید انتظارات زیادی داشت.

در پایان از شما تشکر می‌کنم که نوشته های منو منتشر کردید و امیدوارم این پست باعث مشکلاتی برای ایران آتا نشه.