بنا به آمار و ارقامی که اخیراً منتشر شده است، شرکت رایانه ای اپل از سال 2010 تاکنون توانسته بیش از 84 میلیون دستگاه تبلت iPad را در جهان به فروش برساند. این در حالی است که جدید ترین مدل عرضه شده از خانواده تبلت های اپل تنها دو هفته پیش از آمار فروش سه ماهه منتهی به ژوئن سال جاری بوده است، که رکوردی بی‌نظیر را برای این شرکت به همراه داشته است.

iPad

جالب اینجاست که موفقیت در فروش این گجت ها نه تنها بر میزان فروش و صدرنشینی این شرکت در بازار تبلت ها منجر شده که با اقبال و نظر مساعد تحلیلگران بازار بورس موجب شد تا سهام این کمپانی به عنوان با ارزش ترین سهام تاریخ بورس نیویورک و جهان شود.

در جدول ذیل می‌توانید میزان فروش این محصول را در بازه های زمانی سه ماهه از سال 2010 ملاحظه فرمایید. که می‌تواند تصویر خوبی از میزان موفقیت روزافزون این شرکت به رهبری استیو جابز را برایمان نمایان سازد.

به اعتقاد بسیاری از کارشناسان امر، رویکرد هوشمندانه ای که استیو جابز در دوران ریاست خود در این شرکت میلیارد دلاری در پیش گرفت موجب شد نه تنها اپل به یکی از ارزشمندترین دارایی های تجاری در خاک ایالات متحده تبدیل شود، بلکه هم‌اکنون بسیاری در خارج از این کشور از این شرکت امرار معاش می‌کنند.

برای مقایسه بهتر سیر صعودی فروش تبلت های اپل می‌توانید به نموداری که بر پایه اطلاعات موجود تهیه شده و در ذیل آمده است مراجعه فرمایید.

رکورد فروش آیپد