آیا همه کتاب های مقدس ساخته دست بشر هستند؟

گروهی از دانشمندان در واشنگتن دی سی (ایالات متحده آمریکا) در موسسه تحقیقات تاریخی بر روی این نظریه که “همه کتاب های مقدس نتیجه اندیشه انسانی هستند” پژوهش می‌کنند.

کتاب های دینیاین دانشمندان، به رهبری دکتر جولیوس سنرسو (Julius Sanreso) این تحقیقات را انجام می‌دهند. دکتر سنرسو می‌گوید: “اگر کتاب دینی یا مقدسی وجود داشته باشد، بایستی مربوط به تمام دوره ها شود و نه مربوط به دوره ای محدود باشد که از خدا یاد می‌کند. کتاب های مقدس بایستی به زبانی باشند که همه مردمان جهان آن را درک کنند!”

“اگر کتب دینی واقعا توسط یک خدای واحد نوشته شده باشند، نباید به توصیف صحنه و لباس خاصی محدود شوند و بایستی برای تمامی انسان ها بوده و در آن از آینده و علم نوشته هایی موجود باشد. همچنین بایستی در خود کتاب یکنواختی مشهود باشد و زمان و مکان بر آن تاثیر نگذارد.”

دکتر سنرسو می‌گوید: “کتب دینی می‌توانند جزئی از سیستم کنترل انسان ها باشند.”

گروه تحقیقاتی دکتر سنرسو اظهار داشته اند که نتیجه تحقیقاتشان را در سال 2015 منتشر خواهند کرد.

منبع – همان‌طور که آقای سجاد نیز در بخش نظرات گفته اند، متوجه شدیم که دکتر جولیوس سنرسو ماهیت خارجی ندارد.

 ——————————

ترجمه چند آیه از قرآن کریم در این رابطه را در زیر آورده ایم:

سوره یونس آیه  37 تا 40: و چنان نیست كه این قرآن از جانب غیر خدا و به دروغ ساخته شده باشد بلكه تصدیق كننده آنچه پیش از آن است می‌‏باشد و توضیحی از آن كتاب است كه در آن تردیدى نیست و از پروردگار جهانیان است.
آنها می‏‌گویند، او قرآن را به دروغ به خدا نسبت داده؛ بگو اگر راست می‏‌گوئید یک سوره همانند آن بیاورید و هر كس را می‌توانید غیر از خدا به یاری بطلبید.
چیزی را دروغ شمردند كه به علم آن احاطه نداشتند و هنوز تاويل آن برايشان نيامده است كسانى هم كه پيش از آنان بودند همين گونه تكذيب كردند پس بنگر كه فرجام ستمگران چگونه بوده است.
و از ايشان كسى هست كه به آن ايمان دارد و كسى هست كه به آن ايمان ندارد و پروردگارت به اهل فساد آگاه‏تر است‏.
سوره فصلت آیه 44: و اگر كتاب را غير عربى گردانيده بوديم قطعا مىی‌گفتند چرا آيه‏ هاى آن روشن بيان نشده كتابى غير عربى و مخاطب آن عرب زبان؟! بگواين كتاب براى كسانى كه ايمان آورده‏ اند رهنمود و درمانى است و كسانى كه ايمان نمی‌آورند در گوشهايشان سنگينى است و قرآن برايشان نامفهوم است و گويى آنان را از جايى دور ندا می‌دهند.
سوره نسا آیه 82: آيا در معانى قرآن نمی‌انديشند اگر از جانب غير خدا بود قطعا در آن اختلاف بسيارى می‌يافتند.

به راستی آیا رسانه های زنجیره ای که وقایع و نتایج دلخواه را پوشش می‌دهند “سیستم کنترل انسانی” هستند یا کتاب‌هایی که انسان ها را پند و اندرز می‌دهند؟ چرا گروه های دینی بیش از هر واقعه تاریخی دیگری مورد بررسی قرار می‌گیرد؟! به راستی چرا برای گسترش بودیسم تبلیغ می‌شود و بر علیه دین الهی فعالیت می‌شود؟
بدون نظر
 1. مهشید می گوید

  آب در هاون می کوبند. نور خدا با این چیزها خاموش نمی‌شود.

 2. sajjad می گوید

  تو سایت این موسسه و همچنین سایت دانشگاه واشنگتن دی سی چنین فردی وجود ندارد همچنین مقاله ای با این موضوع نیز دیده نمی شود به نظر می رسد این خبر دارای اعتبار و منبع موثق نمی باشد

  1. ایران آتا می گوید

   به نظر می‌رسد که گفته شما صحیح می‌باشد. البته کم نیستند افراد غیردانشمندی که چنین دیدگاهی دارند.
   سپاس برای تذکری که دادید.

 3. علی می گوید

  البته توجه داشته باشید که برای اثبات حقانیت قرآن (و کلا سایر کتابهای آسمانی)، نمی توان از قرآن (و خود آن کتابها) دلیل آورد.

  1. سایه می گوید

   آقای علی الان چند نفر اومدند و به شما گفتند قاتل هستید یا نه گفتن دیوونه هستید. شما از خودتون دفاع نمی‌کنید؟ خوب مرد مومن میان در مورد شما تحقیق می‌کنند دیگه.
   الان من منظور این حرف بی‌منطق شما رو نفهمیدم که این معنی رو هم می ده که برای فهمیدن قرآن نباید اون رو بخونیم!
   مغلطه خوبی نبود 🙂

   1. علی می گوید

    بی منطق کجا بود آقا/خانم سایه؟؟؟
    اگه من فردا یه کتاب بنویسم و توی کتاب هم ذکر کنم که: “این کتاب از طرف خدا آمده است” آیا شما می پذیری که آن کتاب آسمانی است؟ منظور من این نیست که قرآن آسمانی هست یا نه، منظورم این است که برای اثبات آسمانی بودن قرآن باید دلایلی بجز اون آیه آورد. حتی اگر کسی به شما بگوید قاتل باید دلیل بیاورد و نفس چنین حرفی دلیل بر قاتل بودن شما نیست از سوی دیگر اگر دلیل آورد شما هم باید با دلیل آن اتهام را رد کنی و نفس گفتن اینکه من قاتل نیستم دلیل یر بی گناهی شما نخواهد شد.
    در پایان: عزیزجان در صحبت و بحث به کسی حمله و توهین نکن. شرط تمدن نیست که اگر کسی نظری هرچقدر متفاوت با شما داشت بهش بگی بی منطق.
    قرآن هم سعی کن بخونی (همانگونه که من خوندم) تا متوجه بشی معنی احترام به نظر دیگران چیه.

 4. ناشناس می گوید

  مسلمانان مسلمانان مسلمانی زسر گیرید که کفر از شرم یار من مسلمان وار می آید

 5. ناشناس می گوید

  اخه این خدا مشکلش چیه حرف زدن بلد نیست گوش ندار شاید وجود ندار هزاران ساله که تر انسا از همه چیز باعث خلق وجودی به اسم (اهورا مزدا.خدا.الله.GOd.)شد ولی دقت نمی کنیم که چرا یک اسم ندار و چرا تو خونش(بهشت.جنته.) عربی حرف میزنه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 6. محمد می گوید

  سلام بنده نه عالم هستم نه فيلسوف اما تمام اين صحبت ها برميگرده به متافزيك و حقيقت پنهان كه انسان نميتونه دست به بعضي از چيز ها پيدا كنه كلا دين كنترل انسانيت هست مثل اسلام كه از ريشه عرب هست و اكثر محدوديت ها براي عرب هاي ما قبل ما هست و اديان ديگر به عمين شكل بايد دليل متا فزيكي بياريد نه احساسي ققط عقلاني …

 7. ناشناس می گوید

  چرا فقط برای عرب نازل شد ؟

 8. یک انسان می گوید

  خیلی خوشحالم که جوانان ایران و جهان و میبینم دارن بیدار میشن من اسم واقعی کسی که انسان و جهان هستی رو خلق کرده نمیدونم فقط میتونم بگم از هر دین و هر مذهبی بالاتره و نیازی نمیبینه که مثل دینهای دیگه به پوستو مو…..جاندارایی که ساخته دخالت کنه چون در حد بزرگی اون نیست درود بر اون با هر اسمی

 9. jahan می گوید

  انسان اگر غرق شود قطعاً می‌میرد چه در دریا، چه در رویا،چه در دروغ، چه در گناه، چه در خوشی‌، چه در قدرت، چه در جهل، چه در انکار، چه در حسد، چه در بخل،چه در کینه، چه در انتقام، مواظب باشیم غرق نشویم! انسان بودن، خود به تنهائی یک دین خاص است که پیروانی ندارد! گاندی

 10. ناشناس می گوید

  دین اسلام بنا بر مصلحت و کنترول بشر از بی بند باری و فساد به میان آمده و بعدا اکثریت انسانهای قدرت طلب ابزار دست خود ساختند اما حقیقت بر هیچکس معلوم نیست

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.