زیبایی

همانطور که اهمیت جنس لباس (کتان و پنبه) در فصل گرم سال مهم است، انتخاب نوع آرایش غلیظ یا ملایم نیز در این فصل ضروری است. آرایش‌های پرررنگ و تیره، به خصوص در رنگ های کبود یا خاکستری، سنگین است و با توجه به گرم بودن هوا، با کوچکترین تعریق، ظاهری نامناسب پیدا می‌کند. آنچه شما در این مطلب می خوانید. خلاصه ای از نکات ضروری، آرایش مناسب برای فصل تابستان است.

محافظت از لب‌ها در برابر آفتاب

در طی روزهایی که نمی‌خواهید از نرم‌کننده لب استفاده کنید، باید حتماً در برابر نور خورشید، کرم‌های ضد آفتاب با SPF حداقل 30 را مصرف کنید. البته در برخی از آنها مقادیری گلیسیرین برای مرطوب نگهداشتن لب وجود دارد. پس از 10 دقیقه می توانید رژ لب خود را روی کرم ضد آفتاب بزنید. این فاصله زمانی به دلیل نیاز جذب کرم روی لب‌هاست.

روشن و زیبا

هلو، انبه، هندوانه و زردآلو، جزو میوه های تابستانی است که رنگ آن به شما احساس خنکی و شادی می‌دهد. سعی کنید در انتخاب سایه و رژگونه از چنین رنگ‌هایی استفاده کنید. حتی انتخاب برق لب روی رژ لب‌های روشن نیز در زیباتر نشان دادن آرایش شما نقش موثری دارد.

مدل‌های داغ و جذاب مو

معمولاً در فصل تابستان بافت مو بیشتر متداول است. چون هم با هم جمع شدن موها محیط سر خنک می شود و هم در زیبایی چهره تاثیر بسزایی دارد. اما اگر موهای کوتاهی دارید. سعی کنید با استفاده از چند سنجاق سر موهای اطراف صورت خود را کنار بزنید و مدلی ساده و شکیل به موهای خود بدهید.

بی‌نیازی به دستگاههای خشک کننده مو

بهتر است دیگر برای خشک کردن موها به سراغ سشوار نروید و بگذارید موهایتان به طور طبیعی خشک شود. این کارهم از آسیب رسانی به موها جلوگیری می‌کند و هم محیط سر و موهای شما را خنک نگه می دارد. حتی می‌توانید قبل از خواب موهای خود را ببافید و صبح پس از بیدار شدن و خشک شدن کامل، موها را بازکنید، با این رو، موهایتان حالت دار و زیبا می شود.

خورشید و آب دریا، دو دشمن مو

شما باید از موهایتان در برابر نور خورشید محافظت کنید، زیرا اشعه های UV می‌تواند هم به پوست سر آسیب برساند و هم تارهای مو را تخریب کند، به خصوص اگر موهایتان رنگ شده است، این مشکل جدی‌تر خواهد بود. آب شور نیز به همین میزان برای مو مضر است، بهتر است قبل از شنا موهای خود را کاملاً با کلاه بپوشانید.

آرایش مذاب را کنار بگذارید

آرایش های ملایم در گرما، مانند آرایش سنگین و غلیظ در حال ریزش و ذوب شدن نخواهد بود. سعی کنید از کرم پودرهای ملایم و تنها در یک لایه نازک روی پوست استفاده کنید. ریمل و خط چشم، را کمتر به کار ببرید تا با تعریق صورت، آرایش‌تان به هم نریزد. از سوی دیگر بهتر است از سایه های پشت چشم صرف‌نظر کنید و تنها با ریمل به چشمتان زیبایی بدهید.

با موهای وز شده چه کنیم؟

آب و هوای گرم تابستان موجب می شود که موها حالت فرخورده و بد فرمی به خود بگیرند. برای حل این مشکل، بهتر است مدل موهای خود را ساده و حتی الامکان بسته درست کنید؛ یعنی با جمع کردن کامل موها از تغییر حالت آن جلوگیری کنید. علاوه براین، پس از هر بار حمام بهتر است با سرم کریستال، موهای خود را حالت دهید تا وز باقی نماند.

اصلاح صورت در گرما

در تابستان اپیلاسیون صورت یا اصلاح صورت را فراموش نکنید، زیرا گرما زمینه ایجاد جوش را افزایش می‌دهد و بر مشکلات شما می‌افزاید. اگر در هر صورت قصد اصلاح صورت خود را دارید، بهتر است پس از بند انداختن از ژل‌های پس از اصلاح استفاده کنید و پوست صورت خود را مرتب بشوید و مرطوب نگهدارید.

لاک ناخن ویژه تابستان

بهتر است در تابستان ناخن هایتان را کاملاً کوتاه کنید تا رنگ لاک‌های متناسب در فصل گرما بیشتر جلوه داشته باشند.
معمولاً رنگ های درخشان و گرم مانند نارنجی، آلبالویی، ارغوانی و قرمز مناسب‌تر است. به همین دلیل برای چنین لاک‌هایی بهتر است فرم ناخن‌ها ساده و کوتاه باشد.

جوش‌های پر دردسر

در تابستان شیوع جوش‌های صورت بیشتر است زیرا تعریق صورت، خود زمینه بروز آکنه را افزایش می‌دهد. بهتر است از کرم‌های مرطوب‌کننده و ضدآفتاب و ملایم و فاقد چربی استفاده کنید. همچنین شیرپاک‌کن بهتر است حاوی اسید سالسیلیک باشد تا مانع بسته شدن منافذ پوستی صورت شود. از سوی دیگر، لباس‌های نخی، مانع از تعریق و ایجاد جوش در پوست بدن می‌شود. پس لباس‌هایی با الیاف مصنوعی و مواد دار در این فصل انتخاب نکنید.

اپیلاسیون بدون درد

معمولاً اپیلاسون طی جلسات متوالی و به مرور بدون درد انجام می‌شود. قبل از انجام اپیلاسیون نفس عمیقی بکشید. البته در خرید محصولات موبر دقت کنید. از سوی دیگر، خانم‌ها طی چند روز پس از دوران قاعدگی درد بیشتری احساس می‌کنند. در واقع، آستانه درد آنها کمتر است. پس زمان مناسبی برای انجام اپیلاسیون انتخاب کنید.

گرفته از: مجله زیبایی سالم – شماره 84