تاثیر گذاری بر افراد

قبل از شروع ذکر این نکته مهم است که هیچکدام از این روش‌ها شامل چیزی که ما جادوی تاثیر بر مردم می‌نامیم نمی‌شود. هر چیزی که ممکن است به هر طریقی برای هر شخصی مضر باشد مخصوصا برای اعتماد به نفس‌شان در اینجا ذکر نمی‌شود. این‌ها روش‌هایی هستند که از طریق روانشناسی می‌توانید بر مردم و دوستان‌تان تاثیر بگذارید بدون اینکه دچار استرس شوند یا احساس بدی به آنها دست دهد.

اجازه دهید لطفی در حق‌تان انجام دهند!

از کسی بخواهید لطفی در حق‌تان بکند.این ترفند تاثیر بنجامین فرانکلین نیز نامیده می‌شود.

در داستان آمده که: زمانی بنجامین فرانکلین سعی در جلب توجه مردی داشت که از او خوشش نمی‌آمد. فرانکلین از مرد خواست کتاب نادری را به او امانت دهد. زمانی که کتاب به دستش رسید محترمانه از او تشکر کرد. در نتیجه مردی که قبلا هیچ تمایلی به هم‌صحبتی با فرانکلین نداشت دوست صمیمی او شد.

فرانکلین نقل می کند که: شخصی که زمانی محبتی به شما کرد بیشتر آماده خواهد بود لطف دیگری به شما بکند تا شخصی که شما خودتان را ملزم به محبت کردن به او می‌کنید.

دانشمندان تصمیم گرفتند این نظریه را امتحان کنند. آنها متوجه شدند افرادی که توسط محققان از آنها خواسته شد لطفی در حقشان بکنند نتیجه ای مطلوبتر از افراد دیگر گروه‌ها بدست آوردند. نامعقول به نظر می‌رسد، اما این نظریه نسبتا درست است. اگر شخصی لطفی در حق‌تان می‌کند تقریبا اینطور تفسیر می‌کند که شما لایق این محبت هستید و به همین دلیل شما را لایق دوست داشتن می‌داند.

9 ترفند دیگر را می‌توانید با خرید کتابچه الکترونیک “ترفندهای تاثیرگزاری بر افراد” مطالعه کنید.

خواندن این کتاب برای چه کسانی توصیه می‌شود؟

  • افرادی که می‌خواهند روابط اجتماعی خود را توسعه دهند.
  • افرادی که می‌خواهند خود را در دل دیگران جای دهند.
  • بازاریابانی که می‌خواهند محصولات خود را بهتر بفروشند.
  • مدیرانی که می‌خواهند کارمندانشان عاشقانه کار کنند.
  • و هر فرد دیگری که می‌خواهد در ارتباطات خود موفق باشد.

دریافت این کتاب ارزشمند