Ankiسلام. امروز قصد دارم شما را با نرم افزاری متن باز آشنا کنم که کمک خواهد کرد تا هر چیزی را به آسانی به خاطر بسپارید. با استفاده از نرم افزار Anki همچنین شما می‌توانید تا حد زیادی وقت لازم برای مطالعه را کاهش دهید و یا اینکه تا حد زیادی مقدار یادگیری را افزایش دهید.

هر کسی که نیاز به حفظ کردن چیزی در زندگی داشته باشد می‌تواند از Anki بهره مند شود. این نرم افزار از عکس، صدا، فیلم و نشانه گذاری پشتیبانی می‌کند و برای مثال از آن می‌توانید برای موارد زیر بهره بجویید:

  • یادگیری زبان
  • مطالعه برای امتحانات پزشکی و حقوق
  • حفظ نام و چهره مردم
  • حفظ اشعار و تسلط بر آنها
  • حتی تمرین آکورد های گیتار!

این نرم افزار دارای امکانات بسیار زیادی است که حین استفاده از آن می‌توانید از آنها باخبر شوید! همینطور دارای صدها افزونه است که با نصب هر یک از آنها می‌توانید امکانات جدیدی را به نرم افزار اضافه کنید.

از Anki می‌توانید در سیستم عامل های ویندوز، لینوکس، مک، آیفون و اندروید بهره بجویید. از دیگر قابلیت های مهم Anki امکان هماهنگ سازی دستگاه های مختلف تان با همدیگر هستید.

برای شروع فایل مرتبط با سیستم عامل خود را از سایت Anki دانلود کرده و سپس آن را نصب کنید. در نخستین اجرا زبان رابط از شما پرسیده می‌شود که می‌توانید زبان فارسی را از فهرست برگزینید.

طرز کار به این صورت است که شما ابتدا دسته ای می‌سوازید و سپس باید برای این دسته کارت های خود را بسازید. مثلا برای آموختن زبان انگلیسی در بخش افزودن برگه در یکی از قسمت ها می‌توانید عبارت انگلیسی و در بخش دیگر معنی فارسی آن را بنویسید. پس از ساختن کارت‌ها به بخش دسته ها برگردید و با دابل کلیک بر روی دسته ای که ساخته اید می‌توانید به مطالعه و حفظ کلماتی که درج کرده اید بپردازید.

در وبگاه این نرم افزار مجموعه های آماده ای برای حفظ کردن قرار دارند که می‌توانید از آنها نیز بهره بجویید. همینطور شما نیز می‌توانید مجموعه (دسته) هایی را که ساخته اید را برای استفاده سایرین به اشتراک بگذارید.

این نرم افزار چندکاربره است و با ساختن چندین نام کاربری، به صورت چند نفره می‌توانید به حفظ محتوای مورد علاقه خود بپردازید.

 دانلود و کسب اطلاعات بیشتر در مورد پروژه Anki