به دنبال بحث رابطه با مردان متاهل در این مقاله قصد دارم مطلب را از دیدگاه زنی که همسرش معشوقه ای اختیار کرده است بررسی کنم.

هر چند اینکه گناه خیانت را به گردن همسر خیانت دیده انداختن گاها خیلی منصفانه نیست اما رفتارهایی هم هست که متاسفانه در جامعه ما هم کم نیستند و باعث می‌شوند بطور غیر مستقیم مردها از همسر قانونی خود رانده شده و به سمت زنان دیگر متمایل شوند.

1- چک کردن های مدام و بی مورد: هر کسی فضایی خصوصی و محدود به خود دارد؛ اگر مدام بخواهیم تلفن همراه، کیف، ایمیل و … همسرمان را چک کنیم و مدام او را مورد بازخواست قرار دهیم علنا همسرمان را به سمت بی اعتمادی و خیانت احتمالی سوق می‌دهیم.

از قدیم الایام گفته اند: “از هرچی بترسی سرت میاد!” چون به طور ناخواسته عوامل آن اتفاق رو فراهم می‌کنیم.

2- سرکوفت زدن و مقایسه کردن: مردها بسیار مغرور هستند، دلشان می‌خواهد که برای همسرشان بهترین باشند. اگر مدام سرکوفت مردان دیگر را به شوهرتان بزنید و او را با دیگران مقایسه کنید، اگر یک روز چشم بازکردید و دیدید عاشق دختر همسایه شده تعجب نکنید!

3- زنانی که علاقه ای به رابطه جنسی ندارند: بله تعجب نکنید! اگر شما جزو آن دسته زن‌هایی هستید که در رختخواب مثل یک میت دراز می‌کشید و نقشی انگیزشی و فعال در روابط زناشویی ندارید (اصطلاحا فقط “مفعول” این رابطه هستید) و یا اگر از سکس بعنوان ابزار تنبیه شوهرتان استفاده می‌کنید، اگر روزی همسر خودتان را حتی با زنی بزرگتر از خودش یا حتی سطح پایین‌تر از خودتان دیدید زیادی جا نخورید!

4- زنانی که فکر می کنند مردها فقط شکم و زیر شکم هستند: زنهایی که از لحاظ عاطفی همسر خودشان را ارضا نمی‌کنند و فکر می‌کنند همینکه کدبانو باشند و در رختخواب تمکین کنند کافی است، با عرض معذرت زیادی خوش خیال هستند چون باید آماده باشند که اخبار دست اولی از شوهرشان بدست بیاورند!

5- زنانی که زیادی درگیر شغل خودشان هستند و خانه و همسر را به کل فراموش کردند.

6- زنانی که بر عکس مورد بالا کاملا خودشان را فراموش کرده اند و آن‌قدر مطیع شوهر و کنیز وار در خدمت او هستند که جسارتا مثل اسبی نجیب! آماده سواری دادن هستند. تعجب نکنید این دسته از زنان چنان از هویت خویش بیگانه شده اند و چنان وابسته به شوهر هستند که شوهر هیچ نگرانی از بابت راضی نگه داشتن آنان ندارد. این گروه چنان همه چیز را برای شوهرشان آماده می‌کنند که شوهرشان هیچ مسئولیتی را احساس نمی‌کند و با خیال راحت به خودش می‌پردازد. متاسفانه این دسته از زنان کارشان را عالی و خودشان را نمونه همسر ایده آل می‌دانند غافل از اینکه خودشان با دست خود زندگی خویش را به ورطه نابودی می‌کشانند.

شاد و سربلند باشید.