پیش‌تر در مورد رابطه با مردان متاهل و چرایی خیانت در مردان صحبت کردیم. برای هر زنی دردناک است که متوجه شود همسرش به او خیانت کرده است. اگر متوجه خیانت همسرتان شده اید و قصد ادامه زندگی‌تان را دارید به موارد زیر توجه کنید:

1- به علت توجه کنید نه معلول! مشکل از زندگی شما و همسرتان و شاید خود شما بوده نه نفر سوم. متاسفانه در جامعه ما همه چیز را به معلول نسبت می‌دهند. زن زیبا و فریبنده همه جا هست. دلیل نمی‌شود که هر مردی تا یک زن زیبا یا اغواکننده دید دنبالش راه بیفتد!

اگر کسی واقعا به تعهد خود وفادار باشد هزاران حوری و پری هم از کنارش رد شوند نگاه نخواهد کرد. این بهانه تراشی است که مرد است دیگر. این توهین به شخصیت مرد است و هویت انسانی وی.

پس اگر مرد شما خیانت کرده است مشکل را در زندگی خودتان بجویید نه در زنی که با همسرتان در ارتباط بوده است. حتی اگر وی هم حیله‌گر بوده شوهر شما خاصیت گول خوردن داشته. پس مشکل شوهر شما و زندگی شماست نه زنان جامعه!

2- از مزاحمت برای معشوقه همسرتان خودداری کنید. این مشکلی از شما حل نخواهد کرد، بلکه به مشکلات شما می‌افزاید!

3- از تقلید کورکورانه بپرهیزید. اینکه مشکل در زندگی و رابطه شماست درست است اما دلیل نیست که شما چیزی کم دارید به شخصه. خیلی از خانم‌ها با اطلاع از اینکه همسرشان با زنی در ارتباط است به خیال اینکه آن زن از آنها بهتر بوده سعی می‎کنند ادای او را در آورند! اگر بی‌حجاب بوده اند ممکن است محجبه شوند، اگر محجبه هستند ممکن است بی‌حجاب و آرایشی شوند. کار به قدری در بعضی موارد حاد می‌شود که همسر آن مرد سعی دارد حتی در حرف زدن و راه رفتن و نوع کتاب خواندن هم ادای نفر سوم را در بیاورد.

4- شوهرتان را زیادی لوس نکنید. اینکه به این نیت که همسرتان را از چنگ رقیب در بیاورید، مدام به او آوانتاژ بدهید اشتباه محض است. او اشتباه کرده و کارش هم خطا بوده؛ چه در حق شما و چه در حق نفر سوم. پس نباید بابت عمل اشتباهش به او جایزه بدهید.

5- زندگی شما یک بازبینی و تعمیر جدی نیاز دارد. به جای غرولند و رفتارهای نامعقول سعی کنید از زوج درمانی کمک بگیرید. مشاوره تنهایی رفتن کمک زیادی نمی‌کند.

6- پای بچه ها را تحت هیچ شرایطی به ماجرا باز نکنید. لطمه این ماجرا برای روح لطیف آنها جبران ناپذیر خواهد بود.

7- در آخر اینکه هر کسی یکبار به دنیا می آید! یکبار “بله” گفتن دلیل تا ابد بودن آن نیست. شاید لازم باشد اصلا در ادامه دادن یا ندادن زندگی زناشویی خودتان تجدید نظر کنید.

شاد و سربلند باشید.