چندتایی کتاب و مجله و روزنامه الکترونیکی در قالب PDF، Doc و غیره به دست‌تان رسیده‌ است. خیلی علاقمندید تا از بخش‌هایی از متن هر یک در مقاله خود بهره ببرید؛ یا اینکه دوست دارید با ایجاد کتاب الکترونیکی موبایل، مطالب دلخواه را همیشه همراه خود داشته باشید. همه این فکرها خیلی خوب است، اما وقتی متن مورد نظر را کپی و در برنامه واژه‌نگارتان می‌چسبانید همه چیز به هم می‌ریزد!

یونیکدکامپیوتر دیوانه! این نخستین چیزی است که به فکرمان می‌رسد! در واقع زبان شیوای فارسی مظلوم واقع شده است. تا پیش از پشتیبانی کامل سیستم عامل ویندوز از زبان فارسی، هر شرکت و نرم‌افزاری قالب و کدهای نوشتاری فارسی خود را به بازار معرفی می‌کردند، غافل از اینکه این عدم هماهنگی خود مشکلی دیگر است!

از این حرف‌ها که بگذریم راه چاره رایگان و سریع و دم‌دستی سر زدن به سرویس مبدل کدهای ناخوانای وبگاه بیتاوب است. در این سایت می‌توانید متن مورد نظر را در کادر مخصوص چسبانده و اگر از نوع کد نوشتاری اطلاعی ندارید کافی است دکمه «امتحان همه کدها» را بفشارید، حالا برنامه نوشته شما را در قالب تمامی 180 کدی که می‌شناسد ریخته و نمونه‌ای از آن را نمایش می‌دهد. اینجا نوبت شما است که بهترین گزینه را با یک کلیک ساده بر روی متن خوانا، انتخاب کنید تا برنامه بقیه متن را به همان کد تبدیل و به شما ارائه کند.

برای نمونه می‌توانید متن زیر را کدگشایی کنید!

وبگاه ایران‌آتا – پیوستی برای فناوری های پیشرفته Ùˆ مقالات علمی تحقیقاتی Ùˆ معرفی بهترین ها

راستی یادتان باشد این سایت نمی‌تواند کلمات انگلیسی موجود در متن را شناسایی کند، پس اگر متن اصلی دارای علائم لاتین است باید آنها را جایگزین کنید.