یادداشت روزانههر کجا که هستید می‌توانید نکات، ایده‌ها، نظرات و یادداشت‌های خود را بنویسید. از امام صادق (ع) نقل کرده‌اند که: «بنویسید، زیرا جز با نوشتن حفظ نمی‌کنید.» (میزان الحكمه، ج 11، حدیث 17328).

شاید یکی از ابتدایی‌ترین وسایلی که به ذهن تک‌تک ما می‌رسد، کاغذ و قلم باشد. البته از همه دم دست‌تر و ساده‌تر همین‌ها است. ولی بهتر است مراقب باشیم تا یادداشت‌ها را کثیف یا گم نکنیم! بخصوص اگر دانشجوی شلخته‌ای مثل من هستید!

وب سایت امروز، یک برنامه‌ی جامع برای یادداشت برداری است. در هر کجا با هر نوع امکانی می‌توانیم یادداشت‌های متنی، صوتی و تصویری خود را در یک مخزن مطمئن نگهداری و مدیریت کنیم. evernote.com راه‌حلی یکپارچه پیش روی ماست. ابزار مهم نیست؛ رایانه شخصی، لپ‌تاپ، تبلت یا حتی گوشی‌های تلفن همراه. با هر وسیله‌ای می‌توانیم به سرعت یادداشت‌برداری کرده، به نوشته‌های خود دسترسی داشته یا آنها را با سایرین به اشتراک بگذاریم.

سرویس evernote

کافی است به سایت مراجعه و ثبت نام نماییم. پس از ورود به محیط کاربری‌، یک نمونه از یادداشت‌ها در پنچره سمت راست نمایش داده می‌شود. برای شوخی هم که شده دکمه New Note را بزنید و یک یادداشت جدید درست کنید. تازه می‌توانید در یادداشت‌های خود لینک به یک صفحه وب نیز قرار دهید. یادداشت‌ها به طور خودکار ذخیره می‌شوند. می‌توانید در پایان کار دکمه Done را بزنید تا محیط ویرایش بسته شود.

اگر کاربر فایرفاکس هستید حتماً افزونه Evernote Web Clipper را نصب کنید. با این افزونه می‌توانید بخش‌های انتخابی صفحات وب را به دفترچه یادداشت آن‌لاین خود بیافزایید.

برای رفاه هرچه بیشتر هموطنان، می‌توانید برنامه اجرایی evernote مخصوص سیستم عامل ویندوز را از سایت دریافت کرده و با نصب و اجرای آن، تمامی امکانات را به طور محلی به رایانه خود منتقل کنید. جالب اینکه هر زمان به اینترنت متصل شوید، تمام تغییرات اعمال شده با سرور همسان‌سازی می‌شود. راستی از این به بعد هیچ بهانه‌ای برای فراموش کردن تکالیف‌ قابل قبول نیست!