حتما همه ما تا به حال متوجه این موضوع شده ایم که در دنیای مجازی سایت‌های زیادی به زبان فارسی برای کودکان ما وجود ندارند؛ در واقع بیش‌تر آن‌ها یا خالی از هرگونه مطلب جذاب و مفیدی برای بچه ها هستد، یا بعد از مدتی درشان بسته شده، یا اصلا هرگز به وجود نیامده اند!

در این مطلب از ایران آتا با هم همراه می‌شویم تا به معرفی چند سایت مفید برای کودکان این مرز و بوم بپردازیم.

1. گل‌های بهشت

شاید گرافیک جذاب و مطالب مفید، نقاشی‌ها و نامه های خود کودکان که در این سایت به نمایش درآمده، اولش خود شما را هم به تعجب بیندازد!

خب می‌دانید، این یکی از بهترین سایت‌هایی بود که در طول عمرم دیده بوم. به شما هم پیشنهاد می کنم که حتما از آن بازدید کنید 🙂

2. مرکز اطلاع رسانی آل البیت (ع) شبکه کودک و نوجوان

زیاد سخت نگیرید! اگر می خواهید فرزند دلبندتان را با معصومین (ع) آشنا کنید، به نظر من، این سایت یکی از بهترین گزینه ها برای این کار است.

3. آهای! شازده کوچولو؟ آن جایی؟

شاید بارها دلتان خواسته که به کتاب فروشی بروید و داستان معروف “آنتوان دوسنت اگزوپری” را بخرید و بخوانید، اما هنوز به هر دلیلی نتوانسته اید این کار را انجام بدهید بله! داستان همان شازده کوچولوی خودمان را می‌گویم!

اما این‌بار تقریبا نگرانی تان بی‌مورد است. در این جا هم می‌توانید هم این رمان را دانلود کنید و بخوانید، و هم با خیال راحت یک گوشه بنشینید و مثل بقیه ی کتاب های صوتی به آن گوش بدهید!

البته این را هم یادتان باشد که کتاب های اینترنتی هیچ وقت جای یک کتاب واقعی را نمی‌گیرند، به خصوص آن موقعی که با یک لیوان چای یا قهوه گرم کنار بخاری نشسته اید و آن را ورق می‌زنید! 😀

شازده کوچولو

4. به اتل متل توتوله هم سری بزنید!

میرم مدرسه! میرم مدرسه / جیبام پر، فندق و پسته / موش موشک من، میخوره غصه …

این چند مصراع شما را به یاد چه چیزی می اندازد؟… شاید سروده ها، ترانه ها، متل ها و داستان های کودکانه ای که شاید بسیار از آنها را در کودکی شنیده باشیم ولی فراموش کرده باشیم. خب، شما بگویید؛ دوست ندارید برای یک بار هم که شده به این سایت سر بزنید؟!

5. بوستان آموزش ترافیک

آیا می دانید در جهان هر 3 دقیقه یک کودک بر اثر تصادف جان خود را از دست می دهد؟

من و تو می خواهیم به ایمن تر شدن شهرمون کمک کنیم.

از اون موقع که ترافیک‌یار شدم، خیلی از قوانین ترافیکی رو یاد گرفتم حالا مامان و بابا دیگه همیشه کمربند ایمنی‌شونو می‌بندند. من خیلی خوشحالم که تونستم به ایمنی خودم و خانوادم کمک کنم و به عنوان ترافیک‌یار وظیفمو انجام بدم. من تلاش میکنم چیزایی که یاد گرفتم به دوستام هم یاد بدم تا شهرمون پر بشه از ترافیک‌یاران قانونمند.

مطمئنا هنوز هم سایت های خوب یا شاید بهتری وجود دارند که در آینده به آن بپردازیم. شما هم اگر دوست داشته باشید، می‌توانید سایت‌های بیشتری در این زمینه را به ما معرفی کنید.