گورخرها استتار نمی‌کنند! گورخرها فرار می‌کنند!

گورخر

بسیاری از گونه های حیوانی برای پنهان شدن از دیدگان شکارچیان استتار می‌کنند. اما برخی گونه های راه راه مانند گورخر به نظر می رسد به جای پنهان شدن، فرار کرده و مقاومت می‌کنند. پس چرا بدن آنها به طور طبیعی راه راه است؟

کشتی راه راهراه راه بودن گورخر در حال حرکت باعث می‌شود تا هدفگیری شکارچی سخت تر بشود. در واقع، این توضیح دلیل راه راه بودن و الگوهای تکراری در کشتی های جنگی نیز است.

در تحقیقاتی که با کمک یک بازی رایانه ای انجام شد این واقعیت ثابت شد. شرکت کنندگان در این تحقیق، یک بازی کامپیوتری انجام دادند که در آن برای “هدف گیری” اهداف متحرک، و یا ثابت سعی می‌کردند. محققان دریافتند که راه راه بودن هدف، هدفگیری را در هنگام حرکت سخت تر می‌کند و جالبتر اینکه راه راه بودن هدف در زمانی که ثابت است هدفگیری را تسهیل می‌کند.

منبع. نظر شما در رابطه با راه راه بودن بدن گورخرها چیست؟

بدون نظر
 1. اضافی می گوید

  درود
  ممنون از نویسنده
  نکته 1 : مطلب یه کم کوتاه بود. کاش بیشتر مینوشتین. برای دونستنهای بیشتر عرض میکنم. گرچه کاربر اینرنتی اگه از سه خط بیشتر باشه دیگه نمیخونه متاسفانه و همیشه دنبال طنزه
  نکته 2 : راه راه بودن پوست گورخر هزار و یک دلیل واسش آوردن. اما دلیل اصلی تر و به واقعیت نزدیک تر که با کلی تحقیق انجام شده رو میتونین از زیر ببینین:
  http://know-world.blogfa.com/post/139
  نکته 3 : مطلب طولانی هستش!!!
  شاد باشین

 2. سینا می گوید

  خیلی خوبه که انفدر کوتاه و چکیده نوشتید. من همشو خوندم و کاملا هم مطلب رو فهمیدم – کمتر پیش میاد متنی رو کامل بخونم …
  ممنون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.