Gmail labاستفاده از صندوق پستی گوگل به خودی خود ترفندی برای لذت بردن از ایمیل به معنی واقعی کلمه است!

گوگل و سرویس جیمیل‌اش (Gmail) با ارائه‌ی خدمات متنوع و بروزرسانی مداوم مخاطبان زیادی را اسیر خود کرده است. از میان ترفندهای کار با جیمیل، امروز نحوه‌ی فعال کردن پیش‌نمایش نامه‌ها را معرفی خواهیم کرد:

اگر از کاربران قدیمی برنامه‌های مدیریت پست الکترونیکی مانند Outlook یا Thunderbird بوده باشید، یکی از ویژگی‌های آنها را نمایش آنی ایمیل‌ها در کادر کناری یا پایینی می‌دانید. جیمیل هم این امکان را در اختیار کاربران خود قرار داده است.

برای فعال کردن کادر پیش نمایش به قسمت تنظیمات صندوق پستی خود بروید؛ برای این منظور بر روی نشانه چرخ دنده که در گوشه بالایی سمت راست قرار دارد کلیک زده و گزینه Mail Settings را برگزینید. سپس به زبانه‌ی Labs رفته و در فهرست موجود به دنبال Preview Pane بگردید. حال وضعیت آن را به فعال (Enable) تغییر دهید، سپس به پایین یا بالای صفحه رفته و دکمه ذخیره‌سازی تغییرات (Save Changes) را بزنید.

پس از آن چند لحظه تامل کنید تا صندوق پست الکترونیکی‌تان دوباره بارگذاری گردد. در این موقع یک نشانه کوچک جدید در بالا و سمت راست ردیف ابزارها فعال شده است که با نشانه فلش به شما معرفی می‌گردد. کافی است برای فعال کردن پیش‌نمایش بر روی آن کلیک زده و از بین گزینه‌های عدم نمایش، نمایش افقی و نمایش عمودی یکی را برگزینید.

پیشنمایش ایمیل ها در جیمیل

اگر صفحه نمایش عریض دارید، بهتر است گزینه نمایش افقی را فعال کنید؛ اگر هم که نمایشگرتان معمولی است گزینه نمایش عمودی مناسب‌تر است. حال هر زمان بر روی یکی از نامه‌های الکترونیکی دریافتی کلیک بزنید، پیش‌نمایش آن در کادر قابل مشاهده خواهد بود.

بدین ترتیب می‌توانید هر چه سریع‌تر نامه‌های دریافتی را مطالعه کرده یا بین آنها راحت‌تر به دنبال نامه مورد نظر بگردید.