هرکول پوآرویادم است، کارآگاه پوآروی افسانه‌ای هروقت که به در بسته می‌خورد، به سلول‌های خاکستری رنگ مغزش رجوع می‌کرد و عجیب که آن‌ها هم هیچ وقت دست رد به سینه این میان‌سال خوش برخورد نمی‌زدند! اگر دوست دارید تا شما هم منبع قابل اتکایی از این سلول‌های هوشمند داشته باشید کافی است قدری به غذایی که می‌خورید توجه داشته باشید.

اگر به فکر سلامتی مغزتان و سلول‌های خاکستری آن می‌اندیشید، ماهی آزاد بخورید. این ماهی بهترین گزینه غذایی و اغذیه‌ای است سرشار از پروتئین، چربی‌های غیر اشباع، کلسترول مفید و اسیدهای چرب امگا-3. ماهی آزاد نه تنها برای مغزتان مفید است که به شادابی و بهبود خلق و خو، ارتقای هوشیاری و واکنش فرد نیز منتج می‌شود.

از همه این خاصیت‌ها که بگذریم، مصرف مداوم ماهی آزاد موجب کاهش چشم گیر خطر حملات قلبی عروقی، سکته مغزی و آلزایمر نیز می‌شود. نباید از یاد ببریم هرچقدر هم که هزینه خرید ماهی به جیب مبارک‌مان سنگینی کند، به سلامتی و دوری از بیماری می‌ارزد.
راستی اگر می‌خواهید خرجتان ضایع نشود و ماهی را به سبکی سالم و بدون روغن بپزید – منظورمان همان سنت آباء و اجدادی سرخ کردن است –حتما آنرا به سبک کبابی پخته و نوش جان کنید!

منبع: نشریه سلامت مردان