در دفتر کار مشغول انجام امور روزانه خود هستید که رئیس یا یکی از همکارانتان فایلی به شما می‌دهد و از شما می‌خواهد که آن را چاپ کرده و بین سایر همکاران توزیع کنید. اما از آنجایی که هرگز با سیستم عامل مک کار نکرده‌اید، هیچ ایده و ذهنیتی برای گشودن یک فایل با پسوند .webarchive نخواهید داشت. اولین سوالی که در ذهن شما شکل می‌گیرد آن است که چطور می‌توانم این فایل را در ویندوز باز کنم؟ از این گذشته برای یافتن برنامه‌ای مناسب به کجا می‌توان رجوع کرد؟

در چنین مواقعی که با فایل‌های جدید و ناآشنایی مواجه می‌شویم که برنامه اجرا کننده آن را نمی‌شناسیم، بهترین کار رجوع به مرجعی مطمئن و معتبر است. وب سایت File Info دقیقاً همان جایی است که باید به آن سر بزنید و با وارد کردن عنوان پسوند فایل مورد نظر، بهترین برنامه‌های اجرا کننده آن را بیابید.

برای این منظور به نشانی www.FileInfo.com رفته و در کادر سبز رنگ گوشه بالا سمت چپ، عنوان پسوند فایل خود را وارد کرده و دکمه اینتر صفحه کلید را بفشارید. مثلاً .webarchive را می‌زنیم تا راه حل مناسبی برای راهکار خود بیابیم.

نتیجه جستجوی ما صفحه‌ای است که جزئیات کاملی درباره نوع فایل مورد نظر ارائه می‌کند. از نام کامل، توسعه دهنده، میزان محبوبیت و نوع کاربری آن گرفته تا توضیحات مختصری پیرامون این دسته از فایل‌ها. همچنین فهرست کاملی از برنامه‌هایی که این نوع فایل را باز می‌کنند نیز به تفکیک سیستم عامل و به همراه لینک دانلود آن‌ها آمده است.