بیست و چهار دانشجوی کارشناسی ارشد طراحی صنعتی از دانشکده هنر و طراحی سنت مارتینز مرکزی برای طراحی دستگاه های سخت افزاری ابتکاری با تمرکز بر تجربه کاربران تلاش هایی را انجام داده اند. آنها سعی می کنند جایگزین های مناسبی  به جای موس یا کیبورد و یا سایر سخت افزار های پرکاربرد پیدا کنند.

دسترسی بیشتر به خواندن

Cai Jun Yang دستگاه بسیار زیبا و چندمنظوره ای با نام Drag Fun Easy Reader را طراحی کرده است که می‌تواند متن را اسکن کرده و آن را به صورت خط بریل و نیز به صورت صوتی (حتی با ترجمه به زبان دیگر) ارایه دهد.

Drag Fun Easy Reader

افراد مسن راحت‌تر با رایانه کار می کنند

Doubleبومی های دنیای دیجیتال و کاربران باسابقه اغلب دشواری های مفهومی ماوس را که می‌تواند برای کاربران تازه وارد باشد را فراموش می‌کنند. به ویژه برای نسل های مسن‌تر که با سخت افزارهای دیجیتال به طور کلی آشنا نیستند، استفاده از ماوس می تواند دشوار باشد.

Liliana Carvalho سخت افزاری به نام Double را طراحی کرده است که مشکلات ماوس را برای کاربران ناآشنا با دنیای دیجیتال، کاهش می‌دهد.

The Switchاستفاده محدود کودکان از رایانه

The Switch همچون کلید بزرگی است و توسط Lucie Barouillet برای جلوگیری از استفاده بیش از حد کودکان از رایانه طراحی شده است. با استفاده از این کلید والدین می‌توانند اتصال اینترنت را از راه دور قطع کنند. بی‌شک این ابزار می‌تواند برای بسیاری از والدین مفید باشد!

 

مشاهده ظرفیت دستگاه حافظه USB با نگاه کردن به سخت افزار فیزیکی

Syringe USBسرنگ USB نامی است که Chun-Ling Wu برای ابزاری که طراحی کرده نهاده است. با استفاده از این دستگاه دیگر نیازی نیست برای دانستن فضای مورد استفاده و فضای خالی حافظه USB تان حتما آن را به رایانه وصل کنید. کافی است به آن نگاه کنید و بفهمید که تا چه اندازه ظرفیت اش خالی است!

 

کاربران شبکه های اجتماعی منفعل

Social Media Diceبسیاری از کاربران در شبکه های اجتماعی حضور دارند بدون آنکه چیزی را به اشتراک بگذارند. ‘تاس شبکه های اجتماعی’ ابزاری است که Rahul Boggaram آن را طراحی کرده است تا بتوان محتوای دیجیتال را به صورت تصادفی و براساس حرکات دست به اشتراک گذاشت. این می تواند به عنوان یک فناوری بازی نیز عمل کند و کاربران را برای اشتراک گزاری بیشتر اطلاعات برای سرگرمی بیشتر تشویق کند.

دیجیتالی کردن یادداشت ها

Digipost که توسط Yuhan Wan طراحی شده است به کاربران کمک می‌کند تا یک نسخه دیجیتالی از یادداشت های خود تهیه کنند. کافی است چون قبل شما بر روی تکه کاغذی یادداشت تان را بنویسید. حال شما یک نسخه پشتیبان از این یادداشت را نیز به صورت دیجیتال خواهید داشت.

The Digipost