اینتل: برای لمس احساسات انسانی در محاسبات، روی ما حساب کنید.

سان‌فرانسیسکو – به اعتقاد دیوید پرموتر -مدیریت فروش اینتل- هرچه که تکنولوژی به سمت امور حسی و مبتنی بر درک و انتقال مستقیم پیش می‌رود، اینتل نیز احساسات انسان گونه را با بهره گیری از قابلیت لامسه و فن بیان برای  ماشین های پردازشی، می‌افزاید.

مدیر بخش عمومی گروه معماری اینتل، نشست توسعه اینتل 2012 را در صبح روز سه‌شنبه با اشاره به این نکته آغاز کرد که این کنفرانس، پانزدهمین سالی است که برگزار می‌شود و مدعی شد که اینتل به بسیاری از تکنولوژی های برتر دست یافته است.

اما امسال، پرموتر گفت که بحث بزرگ و اساسی این هفته، پیرامون تجربه و چگونگی تعامل اینتل با شرکای صنعتی خود است تا با بهره گیری از محوریت داده ها و ماشین ها، آینده را شکل و سامان دهد.

پرموتر گفت “عصر حاضر، دوره ی دگرگونی دیجیتالی است.” وی تاکید کرد که “بسیاری از مردم متوجه این موضوع هستند و بسیاری نیز خیر…”

وی تصریح کرد “تغییر بزرگی که هم اکنون در حال رخداد است، بر محوریت محاسبات شخصی سیار (mobile personal computing) متمرکز است.”

با معرفی اولترابوک در سال 2011 و با تلاش آنها در ایجاد جریانی در سال 2012، اینتل  نبز بر “بازسازی حرکت” در سال 2013 و نسل چهارم پردازشگرهای هسته محور اینتل تمرکز می‌کند که تحت عنوان “Haswell” شناخته می‌شود.

پرموتر افزود “محاسبات سیار نیازمند مقدار قابل توجهی از قابلیت‌هاست تا تجربه بزرگی ایجاد کند. وی همچنین تولید صفحات لمسی جدید تا قابلیت باتری های تمام روز را گواهی بر ادعای خود دانست.”

پرموتر همچنین بر تکنولوژی های اولترابوک که با کمک شرکای صنعتی خود تاکنون داشته اشاره کرد.

با هدف پیشروی دربرابر تکنولوژی Siri شرکت اپل در MacBook Air (بزرگترین رقیب برای نام تجاری Ultrabook)، نسخه ی بتای  Dragon Assistant را به بازار روانه می‌کند. پرموتر به طعنه گفت “تا سال دیگر،دراگون لهجه من را هم درک خواهد کرد!” که منجر به خنده ی حضار شد.

در این هفته، نسخه ی بتای محاسبات ذهنی اینتل SDK 2013، که ترکیبات صدایی SDK را در برمی‌گیرد، برای توسعه دهندگان نمایان گردید. بعلاوه، اینتل به فعالیت شرکت های Creative و SoftKinetic اشاره کرد. برای مثال، پرموتر به دوربین های سه بعدی Creative اشاره کرد که اولترابوک را احاطه می‌کند. پرموتر باتوجه به ابعاد و هزینه، اولترابوک را ستایش کرد چرا که این تکنولوژی با USB کار می‌کند!

نکته های جالب توجه بیشتری نیز وجود دارد. برای مثال، پرموتر اعتراف کرد که اینتل و مستر کارد رقابت مشخصی نداشتد. اما هر دو بر تجربیات خرید آنلاین ساده تر و امن تر کار می‌کنند.

Gary Flood– مدیر تولیدات و خدمات جهانی در مسترکارد، می‌افزاید که مستر کارد میتواند فرآیند خرید را آسان تر سازد. اما اینتل با استفاده از زیرساخت مسترکارد، PayPass Wallet آن را بسیار مطمئن‌تر می‌سازد.

بایستی اشاره کرد که NFC بخودی خود امن نیست. این تجربه بیان می‌کند که زیرساخت های ابری می‌توانند برای تایید استفاده شوند. از همه مهم‌تر، مسترکارد به دنبال تکنولوژی محافظت از تجهیزات اینتل می‌باشد که کارد را برای کاربری که لپتاپ به او تعلق دارد احراز هویت می‌کند.

پرموتر اشاره می‌کند که این موضوع، مثالی از تحویل سرویس و تجربه ای می‌باشد که بکارگیری آن، آسان، اما بسیار امن‌تر از قبل است.

همانطور که برای دستگاه های تلفن همراه انعکاس یافت، پرموتر در CES 2012 درمورد همه چیز اطلاع رسانی نکرد. به استثنای اینکه بایستی گفته است “ما در حال پیشبرد پروسه پایدار بر روی محصولات تلفن همراه هستیم.”

منبع