به زودی زود آیفون5 در دسترس مشتریان و علاقه مندان قرار می‌گیرد. به تازگی اطلاعات کاملی از آیفون جدید شرکت اپل از طریق سخنرانی و وب سایت اپل، در دسترس قرار گرفته است. با این حال سوالات بسیاری نیاز به پاسخ دارند، که به آنها می‌پردازیم.

iphone5

چه نکته متفاوتی در آیفون 5 چشمگیر است؟

تفاوت اصلی آیفون 5 ، طراحی درازتر و نازکتر آن است. نمایش موجود از این محصول حاکی از قطر 4 اینچی آن است که سطری اضافی از آیکون ها و فضای بیشتری برای مرورگر، دیگر نرم افزارها و فیلم ها را ارائه می‌دهد. همین‌طور تراشه A6 سریعتر، پیشرفت هایی در  دوربین و میکروفون اضافی چیزهایی هستند که نسبت به آیفون قبلی تغییر یافته اند.

آیا طول عمر باتری این مدل گوشی تغییر کرده است؟

تغییری میان طول عمر آخرین مدل این گوشی و ورژن حال حاضر، در حین مکالمه وجود ندارد. همانند iPhone 4S ، آیفون 5 نیز در رنج و محدوده ی 8 ساعت مکالمه قرار دارد.

آیفون پنج، 8 ساعت مرورگر وب را در LTE و ورژن 4 بالای 6 ساعت از این مرورگر را در برمی‌گیرد. در رابطه با Wi-Fi ، آیفون 5 بالای 10 ساعت مرورگر را پشتیبانی می‌کند در صورتیکه در ورژن 4 این میزان به 9 ساعت می‌رسید.

زمان انتظار یا استراحت سیستم تا 225 ساعت ارتقا یافته است که این میزان در ورژن 4، حدود 200 ساعت بود. هر دو ورژن کمتر از 300 ساعت را دارند. اما آیفون 4 زیر حد استاندارد تست شرکت اپل محدوده بندی شده است.

آیفون 5

آیا شیشه ی پشت آیفون حذف شده است؟

یه جورایی میشه گفت آره، یه جورایی هم میشه گفت نه! پشت این مدل جدید گوشی، فلزی است اما پنجره ای شیشه ای در بالا و پایین گوشی برای ارتباطات آنتن های مختلف، وجوددارد. آیفون در این ورژن جدید، امکانات مشابهی با مدل های IPod لمسی و 3 گیگ دارد.

چه میزان هزینه خواهد داشت و چه رنگ ها و چه اندازه هایی برای این ورژن جدید در دسترس است؟

همانند آیفون 4، همه مدل های آیفون از 199 دلار برای مدل 16گیگ آغاز شده و تا بالای 299 دلار برای مدل 32 گیگ و حتی فراتر از 399 دلار برای 64 گیگ میرسد.

در حال حاضر رنگ های مشکی و سفید آیفون موجود است. اما در این مدل جدید، تک رنگ شیشه ای نیز موجود است. در واقع، رنگ آلومینیومی را داریم که بین دو پانل شیشه ای رنگ قرار دارد.

ابعاد آیفون 5

چه زمانی میتوانیم این ورژن محصول را سفارش دهیم؟

پیش فروش برای آیفون 5 از امروز (14 سپتامبر) و بعد از ساعت 12 صبح آغاز شد. این پیش فروش در سایتهای Apple آمریکایی نظیر AT&T ،Verizon و Sprint جهت فروش قرار گرفته است. همینطور از ساعت 8 صبح 21 سپتامبر از طریق خرده فروشی های اپل در دسترس خواهد بود.