احتمالاً با خواندن تیتر این مقاله کنجکاو شده اید که گران قیمت ترین دوربین عکاسی جهان چه SLR جدیدی است و محصول کدامیک از دو تولید کننده ی برتر کانن یا نیکون می‌باشد. اما دست نگه دارید، دوربین داستان ما یک نمونه آنتیک است که نه به خاطر تجهیزات داخلی که بیشتر نام آوری صاحبش به این اندازه ارزشمند شده است.

در اوایل سال جاری میلادی رکورد گران قیمت ترین دوربین عکاسی جهان به دوربین لیکا مدل Leica 1923 تعلق گرفته بود. لیکا 1923 دوربینی خاص بود که تنها 31 نمونه از آن به صورت محدود تولید شده بود. در حالی که این مدل همچنان یکی از گران قیمت ترین های جهان محسوب می شود، یکی دیگر از تولیدات این کمپانی به تازگی در یک حراجی در کشور آلمان این رکورد را شکسته و این عنوان را از آن خود کرده است.

دوربین عکاسی لیکا M3D که به یک عکاس–خبرنگار شهیر به نام دیوید داگلاس دانکن تعلق داشته، به تازگی به قیمت قابل توجه 1.68 میلیون یورو به حراج گذاشته شده و موفق شده تا لقب گران قیمت ترین دوربین عکاسی جهان را از آن خود کند.

از دیگر محصولات کمپانی لیکا که در این حراجی به فروش رفته می توان به مدل Luxus Leica که دارای اجزایی از طلا است اشاره نمود که به قیمت  1.02 میلیون یورو معامله شده است. دیگر دوربین قابل توجه این حراجی لیکا M3 می باشد که با رقم 900 هزار یورو به فروش رسیده است.

منبع خبر