محیط نامنظم شما را چاق و خلاق می‌کند!

اتاق نامنظمپژوهشگران بر روی شرکت کنندگان در دو محیط مرتب و نامرتب آزمایشاتی انجام دادند. در آزمایش نخست، شرکت کنندگانی که در اتاق مرتب بودند تنقلات سالمتر را انتخاب کرد و بیشتر از گروه اتاق نامرتب به موسسه خیریه کمک کردند. با این حال، اگر شما فردی نامرتب هستید و اتاق تان نظم چندانی ندارد، جای ناامیدی نیست: در آزمایش دوم، پژوهشگران متوجه شدند که محیط های پر هرج و مرج باعث افزایش نوآوری می‌شود. بله، شرکت کنندگان در اتاق درهم و برهم خلاقیت بهتری نشان دادند. و در نهایت، هنگامی که افراد در یک اتاق نامرتب و شلوغ قرار می‌گیرند، افراد با احتمال بیشتری مکمل‌های تغذیه ای با برچسب “جدید” را به جای “کلاسیک” انتخاب می‌کنند، این نشان می‌دهد که محیط ممکن است افراد را به تازگی و تجدد تشویق کند.

از این آزمایشات می‌توان نتیجه گرفت که نظم فیزیکی می‌تواند باعث انتخاب سالم، بخشندگی و سخاوت، و مطابقت با رسوم  و قراردادها شود، در حالی که بی‌نظمی تولید خلاقیت می‌کند.

منبع. شما خودتان آدم منظمی هستید؟ آیا تاثیرات محیطهای منظم و نامنظم را حس کرده اید؟ خوشحال می‌شوم نظر شما را هم در این مورد بخوانم.

بدون نظر
  1. ضرغام می گوید

    محیطهای نامرتب برایم ناخو شایند ونمیتوانم در انجا زیاد توقف کنم ولی خلاقیت درزندگیم هم دارم ومیخواهم همه چیز درجای خو باشد

  2. پرهام می گوید

    در مورد نظر بالایی همه چیز در جای خود بودن به معنی خلاقیت نیست، ذاتا مقاله گفته کسانی که همه چیز در اطرافشان نامرتب است و در جای خودش نیست خلاق تر بوده اند.

  3. ناشناس می گوید

    من طراحی میکنم و زمانی که در اتاق نا مرتبم هستم به بن بست نمیرسم و بیشتر طراحی می کنم و این موضوع رو تازه متوجه شدم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.