صخره های مرجانی

به آغاز کسب و کار جدید و سودمندی در کنار محیط زیست بیاندیشید. برخلاف دیگر کسب و کارهایی که به محیط زیست آسیب می‌رسانند، شرکت ریچاردز و دوستانش (ReefCam) می‌تواند کمکی برای حفظ محیط‌زیست باشد. آنها کسب و کار خود را در کارائیب آغاز کرده اند.

ریچاردز و تیمش با بهره گیری از فن آوری های پیشرفته و تجهیزات تخصصی زیرآبی، ویدئوهای خیره کننده HD بلادرنگی را از صخره های مرجانی و آبزیان آن تهیه می‌کنند و آن‌را از طریق پهنای باند گسترده ای که در اختیار دارند به مشتریان خود ازجمله استراحتگاه ها و اقامت‌گاه های آب درمانی، شرکت ها، مدارس و دانشگاه ها، رستوران ها و بیمارستان ها به فروش می‌رسانند.

این گروه علاوه بر بهبود زیبایی شناسی محیطی، خدمات ارزنده دیگری نیز ارائه می‌کنند. برای مثال، در استراحتگاه های ساحلی که امکان غواصی وجود دارد، تصاویر خیره کننده می‌تواند باعث افزایش مشتریان اسکوبا (لوازم غواصی) شود، و برای سازمان ها و یا کسب و کارهایی با برنامه های حفاظت از محیط زیست دریایی، این ویدئوهای HD را می‌توان به عنوان ابزار آموزشی بلادرنگ واقعی به کار برد.

ریچاردز و دوستانش هر روز به ایده های جدیدی فکر می‌کنند. مثلا یک برنامه برای تلفن‌های هوشمند را درنظر بگیرید که هر لحظه با آن بتوان سری به سواحل مرجانی کارائیب زد.

سواحل مکزیک

گروه ریچاردز بسیار سرزنده و عاشق ایده نمایش زنده صخره های مرجانی هستند. این ایده علاوه بر نمایش زیبایی ها، حفاظت از محیط زیست را نیز به ارمغان می آورد. آنها پیوندی دوست داشتنی میان دنیای تجارت و محیط زیست برقرار کرده اند.

ترجمه آزاد از نشنال جئوگرافیک