اولین کارگاه راه‌اندازی کسب‌وکارهای اینترنتی با محوریت آموزش و تمرین تکنیک‌های ایده‌پردازی و ایجاد یک مدل کسب و کار موفق در تاریخ یکشنبه ۱۶ تیر در دانشگاه شیخ بهایی اصفهان برگزار خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام به این آدرس مراجعه نمایید: www.startup.shbu.ac.ir

امروزه کمتر کسی را در جهان می‌توان یافت که سودای راه‌اندازی یک کسب و کار جهانی و پرسود مبتنی بر اینترنت را در سرنپروراند. شاخص کارآفرینی در این حوزه در بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته و در حال توسعه (مانند آمریکا، اروپا، هند، چین و…) به شدت در حال گسترش بوده و با توسعه زیرساخت‌های ارتباطی در حال تبدیل شدن به یکی از ارکان اصلی تولید داخلی یک کشور می‌شود.

در ایران نیز چندسالی‌ست که متخصصان و مهندسان حوزه فناوری اطلاعات به این فکر افتاده‌اند که چرا سهم آنها از این تجارت پرسود در دنیا کم بوده و نتوانسته‌اند تا به حال نمونه موفقی از کسب‌وکارهای اینترنتی را در سطح داخل کشور و یا جهانی راه‌اندازی بکنند. از این رو تلاش‌های بسیاری برای آموزش و یادگیری مبانی اولیه کارآفرینی مبتنی بر اینترنت در کشور انجام شده است که از آن جمله می‌توان به برگزاری چهار دوره از برنامه جهانی استارت‌آپ ویکند در تهران اشاره کرد که به طور همزمان با سایر نقاط دنیا در یک برنامه سه روزه متخصصانی را از نقاط مختلف کشور دور هم جمع می‌کنند تا در یک محیط رقابتی-آموزشی ایده‌های خود را ارائه کرده و در یک کار تیمی نمونه اولیه‌ای از محصول قابل ارائه به بازار ارائه دهند.

بعد از حضور موفق دانشجویان دانشگاه شیخ بهایی در چهارمین دوره استارت‌آپ ویکند تهران و کسب مقام دوم این مسابقات، تصمیم برآن شد که برنامه‌ای مشابه ولی با ساختاری کاملا جدید و نو با عنوان «از ایده تا اجرا؛ راه‌اندازی اولین کسب‌وکار اینترنتی شما» در دانشگاه شیخ بهایی برای تحت پوشش قرار دادن علاقه‌مندان در استان اصفهان برگزار شود.

راه‌اندازی کسب و کارهای اینترنتی

برگزاری اولین کارگاه یک روزه راه‌اندازی کسب و کارهای اینترنتی در دانشگاه شیخ بهایی

«از ایده تا اجرا» یک رویداد آموزشی-تجربی (Experiential Education) است که در یک روز برگزار می گردد. در این برنامه شرکت کنندگان پر انگیزه‌ای شامل برنامه نویسان، دانشجویان، عاشقان استارتاپ، بازاریاب‌ها و هر کسی که ایده‌ای در سر دارد، گرد هم می آیند تا طی ۱۲ ساعت یاد بگیرند تیم بسازند، از هیچ یک ایده ناب به وجود آورند، آن ایده را تا مرحله اجرا پیش ببرند و با بقیه گروه‌ها به رقابت بپردازند.

این برنامه برای اولین بار در ایران برگزار شده و مقدمه‌ای‌ست برای پیوستن به شبکه پهناوری از مشتاقان کارآفرینی در حوزه اینترنت. در این برنامه در یک کارگاه آموزشی جذاب به شرکت‌کنندگان آموزش داده می‌شود که چگونه می‌توان در زمینه کسب و کارهای اینترنتی از هیچ به یک ایده ناب و جهانی دست یافت. سپس چگونه می‌توان این ایده را به یک مدل کسب و کار با کیفیت تبدیل کرده و نظر سرمایه‌داران را به آن جلب کرد. آنچه در این برنامه اهمیت فراوان دارد این است که ایده‌های خوب لزوما ایده‌های ناب نیستند چه بسا بتوان یک ایده ساده و تکراری را تبدیل به یک محل درآمد بسیار پرسود نمود.

این برنامه از ساعت  ۸ صبح روز یکشنبه ۱۶ تیر آغاز و تا ساعت ۲۰ همان روز ادامه دارد. در این برنامه شرکت کنندگان همگی در یک فضای مشترک قرار می‌گیرند پس از طی دو کارگاه آموزشی (۱-از هیچ تا ایده ۲-از ایده تا اجرا) در تیم‌های موضوعی تقسیم شده و در یک کار تیمی در زمینه ایده‌پردازی با هم به رقابت خواهند پرداخت. در پایان برنامه تیم‌ها ایده‌های و  مدل کسب و کار خود را به هیئتی از داوران که از میان جامعه سرمایه گذار و اساتید دانشگاهی و کارآفرینان هستند، ارائه می‌نمایند تا ایده‌ای به عنوان ایده برتر انتخاب شود.

 

 برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام اینجا کلیک کنید.

 

برگزاری اولین کارگاه یک روزه راه‌اندازی کسب و کارهای اینترنتی در دانشگاه شیخ بهایی

برگزاری اولین کارگاه یک روزه راه‌اندازی کسب و کارهای اینترنتی در دانشگاه شیخ بهایی