جت پک مارتین

احتمالا شما جت پک هایی را که می‌توانند ما را به سرعت از زمین بلند کرده و در آسمان به پرواز درآورد و با گذشتن از بام خانه ها و دریاچه ها و … به مقصدمان برسانند را در بازی های رایانه ای و تلویزیون دیده اید. اما مفتخرم بگویم که کمپانی Martin Aircraft جت پکی را طراحی کرده است که آزمایش‌های نخستین را پشت سرگذاشته و به زودی شاهد حضور جت‌پک های این شرکت در زندگی واقعی خواهیم بود.

این شرکت اعلام کرده است که Jetpack خود را در نیوزیلند توسط توسعه دهندگان آن آزموده است و با توجه به موفقیت آمیز بودن آزمایشات امیدوار است تا بتواند در سال 2014 چندین نمونه برای استفاده در مراکز اورژانس و دفاع سریع به فروش برساند. کمپانی مارتین امیدوار است در سال 2015 بتواند این جت پک خود را در دسترس عموم قرار دهد.

این جت پک دارای موتوری بنزینی در ابعاد کوچک با قدرت 200 اسب بخار است که قدرت خود را به دو فن کانالی (برای غلبه بر انرژی پتانسیل) منتقل می‌کند. دو دسته کنترل در اختیار هدایتگر این جت پک قرار می‌گیرد. آخرین مدل این جت پک، بیش از نیم مایل به هوا برمی‌خیزد و با سرعت حدود 43 مایل در ساعت در این ارتفاع میتواند حرکت کند.

به قول سازنده، این جت پک از نظر امنیت در سطح بالایی قرار دارد. دارای چطر نجات و ضربه گیر برای محافظت از خلبان است.