38 درصد از کاربران ترجیح می‌دهند سرویس بهداشتی را تمیز کنند تا اینکه به فکر انتخاب کردن کلمه عبور جدید باشند!

رمزعبور قدرتمند

هر چقدر که بیشتر در زندگی دیجیتال گرفتار می‌شویم، لازم است تا فکری هم به حال تامین امنیت زندگی آن‌لاین کنیم، به نحوی که هر هکر خرده پا و تازه کاری نتواند به مرزهای شخصی مان نفوذ نماید.

برای رسیدن به این سطح لازم است تا تعداد بیشتری از کلمات عبور و نام های کاربردی گوناگون را برگزینیم تا شکستن آنها و عبور از این مرز، بیش از پیش دشوار گردد.

نتایج مطالعه جدیدی که توسط موسسه جان رین (Janrain) که بر روی بیش از 2200 کاربر اینترنت در امریکا صورت گرفته است؛ نشان می‌دهد که 38 درصد افراد ترجیح می‌دهند به فکر حل و فصل مصاعب گوناگون و برقراری صلح جهانی باشند تا تعویض کلمه عبور خود.

جالب اینکه 38 درصد دیگر از همین جامعه آماری نیز تمیز کردن سرویس بهداشتی، جمع و جور کردن خانه، شستن ظروف کثیف و لباس های چرک را به تعویض کلمه عبور ترجیح می‌دهند.

جالب‌تر آنکه 60 درصد کاربران بزرگ‌سال دارای پنج کلمه عبور یکتا یا بیشتر در زندگی آن‌لاین هستند، این در حالی است که 30 درصد از آنها دارای حداقل ده مورد و 8 درصد نیز دارای بیش از 20 کلمه عبور هستند.

از این بامزه تر اینکه افراد کهنسال به سادگی قادر به تعویض کلمه عبور خود و استفاده از موارد تازه تر هستند.

جوانان 18 الی 34 ساله به طور متوسط دارای 6.7 کلمه عبور گوناگون هستند، این در حالی است که این عدد در گروه های پر سن و سال تر به طور متوسط 8 است.

از سویی، 38 درصد پرسش شوندگان اذعان می‌کنند که حداقل یک نوبت در ماه به ناچار به استفاده از قابلیت «فراموشی کلمه عبور» می‌شوند.

منبع