موفقیتمن عاشق گفتوگو با افراد موفق هستم. اگر با فردی روبرو بشوم که از نظر خودم فردی موفق باشد، از محالات است که بی‌خیال گفتوگو با او شوم. در گفتوگو با افراد موفق تجارب بسیار ارزشمندی بدست آورده ام که به نظرم این تجارب نقش مهمی در پیشرفت زندگی من داشته اند. به تازگی کشف کرده ام که افراد موفق معمولا سوالات مهمی را از خود می‌پرسند و این سوالات و پاسخ‌های آنها نقش مهمی در موفقیت آنها دارد.

در این پست قصد دارم لیست کوتاهی شامل 6 پرسش مهم که افراد موفق از خود می‌پرسند را به شما دوستان عزیز ارائه کنم.

چه چیزهایی را نمی‌دانم؟ فردی که این سوال را از خود می‌پرسد، قبول می‌کند که چیزهایی را نمی‌داند و با این حال سعی می‌کند نادانسته‌هایش را بداند. به نظر من این سوال یکی از مهمترین سوالاتی است که افراد موفق همیشه از خود می‌پرسند، چرا که آنها را به سوی دانستن هدایت می‌کند.

چه کار مفیدی می‌توانم برای دیگران انجام دهم؟ به نظرم افراد موفق افرادی هستند که سعی در آفرینش ارزش‌های جدید دارند. یکی از دغدغه های اصلی آنها کمک به دیگران است. کارآفرینان با توجه به مشکلاتی که در اطراف خود می‌بینند دست به تلاش می‌زنند و با انگیزه خوبی که دارند در راه موفقیت قدم برمی‌دارند.

چه چیزهایی برای من مهم‌تر هستند؟ افراد موفق ارزش‌های مهم و پایدار خود را می‌شناسند و در راه این ارزش‌ها قدم برمی‌دارند. افراد موفق سعی می‌کنند اجازه ندهند تا ارزش‌های کوچک اختلالی در ارزش‌های بزرگ آنها ایجاد کنند. خانواده، معنویات و کمک به جامعه بشری چندی از ارزش‌های مهم برای افراد موفق است.

اگر اتفاقی ناخواسته افتاد، چه کار می‌توانم بکنم؟ افرادی موفق میشوند که نگرشی به آینده و اتفاقاتی که خواهد افتاد، داشته باشند. افراد موفق با آینده نگری و آمادگی برای اتفاقات ناخواسته و احتمالی، می‌توانند با پشت سرگذاشتن سختی‌ها به سوی موفقیت گام بردارند.

در 5 سال آینده چه وضعیتی باید داشته باشم؟ انسان‌های موفق برای آینده خود برنامه‌های مدت‌داری دارند. آنها اهداف مشخصی برای بازه های زمانی معین، به صورت کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت  دارند و در راستای رسیدن به این اهداف سعی می‌کنند.

چه کار دیگری می‌توانم انجام دهم؟ افراد موفق هیچگاه متوقف نمی‌شوند. آنها با کسب هر موفقیتی به فکر آینده و تعیین اهداف جدید هستند. آنها با روبرو شدن با مشکلات، به دنبال راه حل های مختلف هستند و از بین این راه حل ها بهترین را انتخاب می‌کنند.

اینها تنها چند پرسش از صدها پرسشی بود که افراد موفق از خود می‌پرسند. به نظر شما افراد موفق دیگر چه سوالات مهمی را از خود می‌پرسند؟