برخی بر روی پشت‌بام خانه شان پانل های خورشیدی نصب کرده اند که با استفاده از انرژی خورشیدی توانسته اند هزینه های صورت حساب برق خود را کاهش دهند. حال فکرش را بکنید چه می‌شود اگر بتوانید از دیگر قسمت های خانه هم برای دریافت انرژی بهره بگیرید؟ با اختراع ظروف فتوسنتزی هم اکنون این امکان فراهم شده است.

Marjan van Aubel دانشجوی دانشگاه سلطنتی هنر چیزی به نام جمع کننده انرژی (The Energy Collection) را طراحی کرده است. آن کابینت ویژه ای با یک باتری تعبیه شده در آن و تعداد زیاد ظروف شیشه ای است که در قفسه ها قرار گرفته اند.

ظروف شیشه ای کار سلول های خورشیدی را انجام می دهند و شامل لایه های رنگی فتوولتائیک است. این ظروف با ظاهری زیبا و رنگارنگ انرژی خورشیدی را جذب و در باتری ذخیره می کنند، که از آن می توان برای روشنایی و یا شارژ کردن گوشی همراه استفاده کرد.

The Energy Collection

حتی زمانی که ظروف شیشه ای مورد استفاده قرار می‌گیرند نیز در حال ذخیره سازی انرژی هستند. شما می توانید از این ظروف همانند سایر ظروف معمولی استفاده کنید و زمانی که دیگر مورد استفاده نبودند آنها را در جای تعیین شده کابینت قراردهید تا انتقال انرژی به باتری انجام شود.

منبع: geek.com