در جدیدترین نمایشگاه فناوری های شیشه، شرکت کورنینگ محصول جدیدی به نام شیشه بیدی (Willow Glass) به نمایش گذاشت که در مقایسه با انواع شیشه های دیگر هم خاصیت انعطاف پذیری بسیار بالایی دارد و هم ضخامت آن به نازکی یک ورقه کاغذ است. این شیشه می‌تواند برای ساخت سلول های خورشیدی و روشنایی با کیفیت بالا در گوشی های هوشمند مورد استفاده قرار گیرد.

شیشه بیدی

این شیشه با قدرت انعطاف بالایی که دارد می تواند به شکل لوله ای با شعاع 2 اینچ درآید. فرآیند صنعتی تولید این شیشه بسیار شبیه فرآیند ساخت کاغذ روزنامه است.

کورنینگ شرکت سازنده شیشه گوریل (Gorilla Glass) است این شیشه کاربرد فراوانی در ساخت صفحه نمایش گوشی های هوشمند دارد.

شیشه بیدی طی فرآیند رول به رول ساخته می شود و مواد تشکیل دهنده آن در دمایی بیش از 500 درجه سانتی گراد به عمل می آیند و به شکل استوانه بیرون می آیند نتیجه این فرآیند رونمایی یک ورق شیشه ای انعطاف پذیر و ضد خراش است که ضخامت آن 100 میکرون و به نازکی یک ورقه کاغذی است.

نحوه عملکرد این شیشه بیدی استثنایی از طریق لمس کردن سنسورهای لمسی است بنابراین می‌تواند در کنار مدل گوشی های هوشمند خمیده جفت طبیعی مناسبی باشند چون هر دو یک شدت دارند مانند نکسز گالاکسی سامسونگ و اچ تی سی.

کورنینگ بیشتر شیشه هایی را مورد توجه قرار می دهد که بتوانند درتولید سلول های خورشیدی انعطاف پذیر و روشنایی مورد استفاده باشند. با قابلیت پیچ و تاب خوردن بالای این شیشه نوآوری جدیدی از کتاب های الکترونیکی را خواهیم دید که در این کتاب ها به جای استفاده از ورق کاغذی از ورق شیشه ای استفاده می شود.

در تولید عکس ها شیشه بیدی آن قدر توانایی انعطاف دارد که بتواند به لوله ای با شعاع 2 اینچ تبدیل شود و کیفیت ورقه های پی دی اف نشان می دهد که شیشه بیدی قبل از این که بخواهد فشار قابل توجهی را تحمل کند می تواند به شعاع 5 سانتی‌متر خم شود و نشکند.

تا زمانی که این محصول وارد بازار شود، شرکت کورینگ تنها نمونه هایی از این مواد را به مشتریان عرضه می‌کند. با این تفاسیر قیمت شیشه های بیدی نباید خیلی بالا باشد. شرکت سازنده این شیشه معتقد است که فرآیند رول به رول شدن در بالا بردن توان شیشه بسیار موثر است.

منبع: corning.com