تردمیل یکی از ابزارهای ورزشی است که این روزها برایش در شبکه های تلویزیونی داخلی و خارجی و نیز مجلات بسیار تبلیغ می‌شود و احتمالا شما هم بدتان نمی‌آید در خانه یک تردمیل داشته باشید، شاید هم دارید!

تردمیل جایگزین فوق العاده ای برای تمرین در فضای باز است، به خصوص برای افرادی که تمایلی برای خروج از خانه ندارند. برخی افراد استفاده از تردمیل را خسته کننده می‌دانند. اما به نظرم در صورتی که شما ریلکس باشید، با تردمیل می‌توانید کارآمدترین تمرین‌ها را برای به چالش کشیدن بدن خود و سوزاندن کالری انجام دهید.

نکته کلیدی در استفاده از تردمیل فواصل زمانی است. با فاصله زمانی، به جای تمرین با سرعت ثابت، می‌توانید سرعت‌های مختلف را ترکیب کنید و باعث افزایش سوزاندن کالری شوید.

بهتر است برنامه منظمی برای تمرینات خود بر روی تردمیل داشته باشد. در زیر چند برنامه تمرینی مناسب برای تردمیل را لیست کرده ایم:

با جستوجو در اینترنت می‌توانید برنامه های تمرینی دیگری نیز بیابید. البته بعضی از دستگاه های تردمیل خود برنامه های پیش‌فرضی دارند که می‌توانید از آنها نیز استفاده کنید. مهم این است که از حرکات سبک شروع کنید و به حرکات با سرعت و سنگین پیش بروید و در پایان نیز با حرکات آهسته کار خود را به پایان برسانید.

آرزوی سلامتی و نشاط برای شما عزیزان دارم. خوشحال می‌شوم شما نیز تجربیات خود در مورد دستگاه های مختلف تردمیل را به اشتراک بگذارید.